Przy zabiegu biostymulacji warto pamiętać, że na odbiór naszego wieku niekoniecznie mają wpływ zmarszczki, gdyż te pojawiają się już po 20 r.ż. (tzw. zmarszczki mimiczne) - a twarz taką nadal odbieramy jako młodą. Decydująca jest w tym przypadku kondycja skóry.

Biostymulacja, czyli zabiegi dzięki którym poczujesz się młodziej

Biostymulacja zyskuje coraz większą popularność. Utrata gęstości i sprężystości skóry, pojawienie się wiotkości - wpływają na zaburzenie naturalnego kształtu twarzy, powstanie tzw. „chomików”, siatki drobnych zmarszczek wokół oczu, ust czy pionowych zmarszczek na policzkach. Wtedy twarz wygląda na zmęczoną i czasami starszą niż faktyczny wiek biologiczny. To samo dotyczy skóry szyi, dekoltu czy grzbietów dłoni.

Metodami skutecznie kondycjonującymi skórę są zabiegi o działaniu biostymulacyjnym.

Biostymulacja, ogólnie mówiąc, ma za zadanie pobudzać naturalne zdolności regeneracyjne naszego organizmu w celu uzyskania pożądanego efektu „leczniczego”, ma służyć głównie regeneracji uszkodzonych tkanek.  W przypadku skóry ma ona powodować przywrócenie utraconych przez nią parametrów, czyli rewitalizować ją poprzez stymulowanie jej własnych możliwości regeneracyjnych.

Preparaty biostymulujące, czyli tzw. stymulatory tkankowe, wymuszają na komórkach odbudowę tkanki, służą do odbudowy struktury skóry, poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Są to zabiegi silnie odmładzające, odżywiające, zagęszczające i zwiększające napięcie skóry.

Zabiegi biostymulacyjne wykonujemy w serii – zazwyczaj 3, 4 sesje co 2, 3 tygodnie. Efekty uwidaczniają się stopniowo. Często już po pierwszym zabiegu widać symptomy poprawy wyglądu – pacjenci zauważają, że skóra jest nawilżona, bardziej napięta. Ostateczny widoczny efekt pojawia się po 3 miesiącach.

Rezultaty zabiegów:

  • redukcja „kurzych” zmarszczek i zmarszczek „palacza”
  • wygładzenie podłużnych zmarszczek na czole i policzkach
  • zwiększenie napięcia skóry na dekolcie i grzbietach dłoni
  • poprawa nawilżenia skóry
  • zwiększenie gęstości i jędrności skóry
  • świeża, ładna skóra twarzy i ciała

Zabiegi są małoinwazyjne i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te mogą utrzymać się kilka dni po czym ustępują samoistnie.

Preparaty biostymulacyjne

Profhilo

To jedyny na świecie preparat biostymulacyjny do bioremodelingu, czyli przebudowy i przywracania utraconych w procesie starzenia parametrów skóry. Produkt powoli i długotrwale uwalnia się z miejsca wstrzyknięcia, działając jak miliony sprężynek, które przywracają skórze jej prawidłową strukturę a tym samym utracony kontur i profil twarzy.

Zabieg Profhilo przeprowadza się specjalną techniką - niewielkie ilości preparatu podaje się jedynie w pięciu wyselekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy.

Poprawa wyglądu widoczna jest bardzo często już po zabiegu, ale efekt narasta z upływem czasu. Dzięki procesom biostymulacji następuje przebudowa własnej tkanki, co wpływa na dłuższe utrzymywanie się efektów.

Nithya

Kolagen jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Największe ilości kolagenu występują w skórze a jakość i ilość jego włókien odpowiada za strukturę skóry i determinuje jej kondycję. Za wygląd i kondycję skóry odpowiedzialny jest tzw. typ I oraz III.  Wraz z upływem czasu procesy syntezy kolagenu stają się coraz wolniejsze, w konsekwencji więcej kolagenu naturalnie obumiera niż organizm jest w stanie wyprodukować. Proces stopniowego zanikania kolagenu najbardziej widoczny jest właśnie na skórze, dochodzi do osłabienia jej struktury, traci ona sprężystość, odpowiedni poziom nawilżenia, staje się cieńsza i wiotka.

To, co możemy zrobić, to spowalniać lub niwelować skutki utraty kolagenu, dostarczając skórze dodatkowe jego ilości. Jedną z terapii, która pozwala skutecznie zrewitalizować skórę i wpłynąć na znaczną poprawę jej kondycji, jest terapia kolagenowa z użyciem produktu Nithya.

Preparat jest silnym biostymulatorem, czyli uaktywnia naturalne procesy regeneracyjne skóry. Zabiegi mogą być wykonywane niezależnie od wieku. U młodych osób będą działać profilaktycznie i spowalniać procesy starzenia, w przypadku skóry dojrzałej terapia wpłynie na poprawę jej kondycji, jej znaczne odmłodzenie, przywrócenie gęstości i właściwego napięcia.

Zabiegi mogą być wykonywane praktycznie na każdej okolicy ciała, nawet na najdelikatniejszych jego obszarach, takich jak okolica oczu, ust, na delikatnej skórze szyi, dekoltu czy grzbietów dłoni.

Kolagen, oprócz terapii stricte anti-aging, świetnie sprawdza się w terapiach leczniczych. Stosuje się go w leczeniu blizn – atroficznych, przerostowych, potrądzikowych,  pooparzeniowych, jak również w przypadkach nadmiernej wiotkości skóry, będącej efektem przebytej ciąży lub utraty masy ciała.

Przeczytaj o terapii kolagenowej na naszym blogu.

Linerase

W terapii kolagenowej wykorzystuje się również preparat Linerase. Ten, tzw. atelokolagen, tworzy optymalne warunki do odbudowy skóry -  zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego kolagenu.

„Bioaktywny” preparat Linerase przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywracania sprężystości, elastyczności i gęstości skórze oraz wygładzania pojawiających się na niej zmarszczek. Wszystko to sprawia, że w efekcie terapii pacjent zyskuje młodszy wygląd.

Efekty  terapii kolagenowej Nithya i Linerase wpływają na znaczną poprawę jakości skóry.  Pozytywną zmianę wyglądu pacjenci zauważają bardzo szybko. Obserwują poprawę kolorytu, spłycenie zmarszczek, poprawę gładkości. Wykonanie serii zabiegów sprawia, że skóra zagęszcza się, staje się jędrna, następuje jej widoczne odmłodzenie.

Sunekos

To unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej.

Terapię Sunekos można zastosować jako profilaktykę przeciwstarzeniową do niwelowania tzw. „pierwszych” zmarszczek – wokół oczu, na czole, szyi lub jako zabieg regenerujący dojrzałą skórę – redukujący widoczne zmarszczki, wiotkość, działający antyoksydacyjnie. Poza tym preparat nawilża głębokie i powierzchowne warstwy skóry, rozświetla ją i wygładza.

Zaraz po zabiegu możemy zaobserwować subtelny efekt wolumetryczny, kolejne pozytywne efekty terapii pojawiają się po ok. 10 dniach.

Iniekcji można poddać twarz, jak również szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami. Ze względu na czystość i delikatność produktu można zastosować go na każdą okolicę skóry, nawet na delikatną skórę powieki oraz pod oczy w celu likwidowania cieni.

Sculptra™ to preparat stymulujący produkcję kolagenu, którego głównym składnikiem jest kwas L-polimlekowy – substancja bardzo zbliżona do występującej naturalnie w organizmie. Preparat sprawia, że twarz stopniowo odzyskuje utraconą objętość a skóra stopniowo poprawia swoją jakość. Efekty terapii uwidaczniają się w ciągu kilku tygodni, w tym czasie aktywny jest proces produkcji kolagenu, który tworzy nowe rusztowanie dla tkanek, regeneruje i liftinguje wiotkie obszary. W ten sposób możemy zredukować fałdy nosowo-wargowe, nadać kształt policzkom, wymodelować linię żuchwy. Zabieg można wykonać również na szyi, dekolcie oraz grzbietach dłoni.

Terapię powinien wykonywać doświadczony lekarz, gdyż musi być ona przeprowadzona bardzo precyzyjnie.

Sculptra jest idealna dla osób, które chcą naturalnych efektów, narastających z czasem i nie wywołujących nagłych zmian w wyglądzie.

Zabiegi z użyciem preparatów biostymulacyjnych bardzo dobrze uzupełniają dotychczasowe metody wygłądzające zmarszczki i ujędrniające skórę, jak toksyna botulinowa czy wypełnienia kwasem hialuronowy. Biostymulatory można łączyć z innymi terapiami, np. laseroterapią, zachowując dwutygodniowy odstęp między zabiegami.

Takie zaplanowane i skojarzone leczenie wzmaga efekty na zasadzie synergii działania.

Przywraca sprężystość skórze, modeluje kontur twarzy

Kolagen typu I nowej generacji.

Innowacyjna terapia kolagenowa

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

E-mail

 gabinet@kaniowscy.pl