Profesjonalna pielęgnacja skóry pozwala na zachowanie jej we wspaniałej kondycji. „Lepiej zapobiegać niż leczyć” to hasło niezwykle istotne we wszystkich dziedzinach medycyny, również w dermatologii i dermatologii estetycznej.

Pielęgnacja skóry - nie tylko profesjonalna

O skórę powinniśmy dbać od najmłodszych lat. Począwszy od odpowiedniej pielęgnacji (nie tylko profesjonalnej - także tej codziennej, domowej!) – dokładnego demakijażu, nawilżania, natłuszczania, złuszczania zrogowaciałego naskórka poprzez zabiegi, które możemy wykonywać pod okiem specjalisty dermatologa. Jest on w stanie ocenić stan skóry i zaproponować terapie dopasowane do jej potrzeb. Warto pamiętać, że wiek naszej skóry może rozmijać się z naszym wiekiem biologicznym, co uzależnione jest na przykład od trybu życia lub uwarunkowań genetycznych. Prawidłowa diagnoza i indywidualnie dopasowany plan leczenia i pielęgnacji mogą zatem sprawić, że pomożemy skórze na długo zachować młodość a to sprawi, że dłużej będziemy wyglądać młodo.

Im wcześniej rozpoczniemy odpowiednio dbać o skórę w domu, jak również pod okiem specjalistów dermatologów i kosmetologów, tym będzie ona w lepszym stanie.

Zabiegi na skórę w gabinecie - profesjonalna pielęgnacja w Kaniowscy Clinic

Peelingi

Peelingi są zabiegami polegającym na aplikacji bezpośrednio na skórę jednej lub więcej substancji chemicznych, które powodują przyspieszenie odnowy komórkowej. Działanie peelingu jest natychmiastowe. To, co widoczne, to złuszczenie warstwy rogowej skóry (płytsze lub głębsze), działanie długoterminowe to stymulacja regeneracji skóry i wzmożona produkcja nowego kolagenu.

Każdy peeling ma odmienne właściwości i siłę działania oraz oddziałuje na naskórek bądź skórę właściwą.  W zależności od głębokości działania, peeling może być powierzchniowy, średni lub głęboki. Im głębsze działanie, tym większa stymulacja i regeneracja skóry, ale również większe ryzyko powikłań. Dlatego to lekarz dobiera odpowiedni peeling, w zależności od potrzeb skóry, jej rodzaju i również on wykonuje zabieg. W Kaniowscy Clinic pracujemy na procedurach silnie depigmentujących, czyli usuwających przebarwienia i nierówności w kolorycie, a jest to Cosmelan i Dermamelan. Procedura jest dwuetapowa, pierwszym krokiem jest zabieg w gabinecie pod okiem lekarza, a następnie pacjent stosuje w swojej pielęgnacji domowej preparat z wysoką koncentracją kluczowych składników aktywnych, tym samym przedłużając efekty zabiegowe.

Kolejnym peelingiem w Kaniowscy Clinic jest Retix C, czyli synergiczne połączenie działania witaminy C oraz retinolu, czyli aktywnej postaci witaminy A. Takie połączenie składników indukuje intensywny proces złuszczania oraz pobudzenie produkcji naszych białek podporowych, zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek oraz przebarwień.

W naszych gabinetach niedawno rozpoczęliśmy pracę na innowacyjnych peelingach marki Noon. Produkty tej marki bazują na alfa i beta-hydroksykwasach o wysokich stężeniach i pH poniżej 1, zawierających unikalną, opatentowaną technologię DermShield™. To, co wyróżnia markę, to właśnie ta technologia, która daje możliwość zastosowania najbardziej skutecznego leczenia skóry bez skutków ubocznych typowych dla kwasów, takich jak podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie i nieprzyjemne odczucia.

Podobnie jak peeling chemiczny ma na celu złuszczenie zrogowaciałego naskórka. W przypadku mikrodermabrazji następuje to jednak sposobem mechanicznym.

W efekcie zabiegu poprawia się ukrwienie skóry, to powoduje lepsze jej dotlenienie i odżywienie. Skóra staje się znacznie gładsza i jaśniejsza.

Zabieg jest bezpieczny i przyjemny, możemy wykonywać go niemal na całym ciele, o każdej porze roku.

Więcej o zabiegu TU.

Dowiedz się więcej o zabiegu Mikrodermabrazji.

Geneo

Urządzenie działa w oparciu o nowoczesną technologię, która zapewnia uzyskanie jednocześnie trzech efektów pielęgnacyjnych – tzw. efekt „3w1”:

  • Złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry
  • Wchłanianie składników rewitalizujących skórę
  • Dotlenienie (naturalne) skóry od wewnątrz

Zabieg jest odpowiedni dla każdego typu skóry i karnacji. Dzięki połączeniu działania opatentowanej końcówki Capsugen i żelu bogatego w składniki odżywcze, w szybki sposób uzyskujemy efekt odświeżonej i rozpromienionej skóry.

Dowiedz się więcej o zabiegu Geneo.

Dermapen 4

Mezoterapia mikroigłowa jest bardzo skutecznym sposobem regeneracji skóry oraz dostarczania jej substancji odżywczych i nawilżających. Dermapen 4 jest zaawansowanym urządzeniem, które wyposażone jest w opatentowane jednorazowe głowice, wykonujące 1920 nakłuć na sekundę. To zabieg niezastąpiony w walce z pierwszymi oznakami starzenia, płytkimi zmarszczkami, jak również stanowi doskonały zabieg kondycjonujący dojrzałą skórę. Już pierwsza sesja zabiegowa przynosi widoczną poprawę – skóra jest napięta i odświeżona. Metodę tę można wykorzystać również w terapii blizn potrądzikowych, przebarwień, rozstępów oraz łysienia.

Dowiedz się więcej o zabiegu.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na podaniu śródskórnym koktajlu z dedykowanymi składnikami aktywnymi. Preparat wskazany do danego problemu jest wybierany przez lekarza specjalistę na wstępnej konsultacji, który po analizie stanu skóry i wykluczeniu przeciwskazań decyduje się na konkretny preparat. W naszych gabinetach pracujemy wyłącznie na produktach z certyfikacją medyczną. W Kaniowscy Clinic widzimy spektakularne efekty, np. po Nucleofillu, Nithya (mezoterapia kolagenowa) czy  Linerase i Jalupro (preparat charakteryzuje się wysokim stężeniem kwasu hialuronowego). Wykonujemy również mezoterapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, który dzięki czynnikom wzrostu będzie silnie stymulował produkcję kolagenu i elastyny. Technologia Adivive pozwala nam na pozyskanie komórek macierzystych o dużym potencjale regeneracyjnym oraz młodych komórek tłuszczowych z wcześniej odessanej tkanki tłuszczowej pacjenta (LipoLife3G). W mezoterapii igłowej spektakularne efekty osiągamy nie tylko przez silnie skoncentrowane składniki aktywne w preparacie, ale również przez sam proces mikronakłuwania, który stymuluje skórę do procesów samoregeneracji, czyli do wzmożonej syntezy kolagenu i elastyny.

Dowiedz się więcej o mezoterapii igłowej

Resurfacing laserowy

Resurfacing to laserowa odbudowa i odmłodzenie skóry oraz wyraźna poprawa jej kondycji. Jest szczególnie wskazany w profilaktyce starzenia się, w wyrównaniu niejednolitej struktury i kolorytu skóry oraz przy utracie jędrności skóry. Zabiegi laserowe uruchamiają procesy regeneracyjne skóry, czyli produkcję kolagenu, elastyny, wpływając tym samym na kompleksową poprawę jej jakości. W przypadku osób młodych, zabiegi laserowe stanowią doskonałą profilaktykę anti-aging, dają efekt odświeżenia, redukują widoczność drobnych zmarszczek. W przypadku skóry dojrzałej, uzyskujemy naturalny efekt odmłodzenia, poprawę jędrności i elastyczności skóry oraz wygładzenie tekstury skóry. W gabinecie dysponujemy wieloma technologiami laserowymi, np. laser CO2, Mosaic, SmartXide Touch 2.  Laser zostaje dobrany przez lekarza wykonującego zabieg, który oceniając stan skóry i problem wybierze najbardziej efektywną procedurę.

Dowiedz się więcej o resurfacingu laserowym

Accent Prime

Accent to połączenie dwóch skutecznych technologii w jednym urządzeniu, czyli fali radiowej i fali ultradźwiękowej. Zabieg można wykonywać zarówno na ciało w celu redukcji tkanki tłuszczowej, ale również na twarz w celu zwiększenia jędrności i elastyczności skóry. Fala radiowa, podgrzewając skórę będzie powodowała nie tylko napięcie obecnych w skórze włókien kolagenowych, ale będzie również stymulowała produkcję nowego kolagenu. Fala ultradźwiękowa będzie potęgowała efekty fali radiowej. Seria zabiegów Accent Prime widocznie poprawia owal twarzy i sprawia, że jest bardziej elastyczna.

W Kaniowscy Clinic dysponujemy wyłącznie zabiegami o potwierdzonej klinicznie skuteczności. Nasi specjaliści w zależności od typu skóry i jej potrzeb dobiorą najefektywniejsze procedury zabiegowe, sprawiając że nasz problem staje się mniej widoczny, bądź nawet niezauważalny.

Zapraszamy do naszych specjalistów na konsultacje, podczas których zostanie ustalony indywidualny plan terapeutyczny!

Dowiedz się więcej o Accent Prime

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

E-mail

 gabinet@kaniowscy.pl