Jak pozbyć się zmarszczek? To pytanie zadaje sobie większość kobiet, które dostrzegły na twarzy te podłużne zagłębienia na skórze, które powstają wraz z upływającym czasem. Na ich pojawienie się ma wpływ naturalny proces starzenia, jak również wiele innych czynników. Jakie są rodzaje problemu, z jakich przyczyn powstaje, jak powstrzymać rozwój wgłębień i w jaki sposób je zredukować?

Mamy sprawdzone metody na zmarszczki!

Chcesz pozbyć się zmarszczek? Dowiedz się, jak powstają!

Aby pozbyć się zmarszczek, warto dowiedzieć się, jaka jest przyczyna ich powstawania. Za proces starzenia się skóry twarzy i innych odsłoniętych części ciała w 80% odpowiedzialna jest ekspozycja na promieniowanie UV. To ono prowadzi do przedwczesnego starzenia skóry i powoduje m.in. znaczną utratę jej elastyczności, wiotkość i pojawianie się bruzd. Badania dowodzą, że wiek biologiczny skóry systematycznie narażanej na kontakt ze słońcem, a więc szczególnie w obrębie twarzy, dekoltu i dłoni, wyprzedza nawet o 30 lat naturalny wiek metrykalny.

Rodzaje wgłębień

Zmarszczki mogą mieć różne podłoże i dzieli się je ze względu na przyczyny powstania.

Wyróżniamy m.in. - zmarszczki grawitacyjne, mimiczne, posłoneczne.

Wgłębienia grawitacyjne związane są z naturalnym procesem starzenia się skóry, mimiczne powstają w wyniku ruchów mięśni twarzy i pojawiają się już między 25 a 30 r.ż., a posłoneczne są wynikiem szkodliwego działania słońca i towarzyszą im zazwyczaj przebarwienia lub odbarwienia skóry.

Zastanawiasz się, jak pozbyć się zmarszczek? Oto najskuteczniejsze metody!

Aby skutecznie pozbyć się zmarszczek, potrzebna jest konsultacja ze specjalistą dermatologiem. Podczas wizyty lekarz dokona analizy i oceny stanu skóry oraz zaplanuje odpowiednie leczenie.

Dermatologia estetyczna proponuje różne metody służące redukcji bruzd – w zależności od przyczyny ich powstania.

Są to:

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Zmarszczki mimiczne powstają na twarzy w miejscach nadmiernej ekspresji mięśni. Powstają one na przykład w wyniku uśmiechania się, mrużenia oczu, unoszenia brwi, marszczenia czoła. Odpowiednia pielęgnacja skóry będzie niewystarczająca, kiedy chcemy pozbyć się zmarszczek mimicznych. Z pomocą przychodzi zabieg medyczny z wykorzystaniem toksyny botulinowej. U większości osób czoło to obszar, który jest silnie mimiczny, co powoduje powstawanie podłużnych, jak również pionowych wgłębień. Powstają one również w wyniku fotostarzenia. W tej okolicy – między brwiami – pojawia się również tzw. „lwia zmarszczka”, która nadaje twarzy groźny wygląd. Możemy się jej pozbyć się w wyniku terapii toksyną botulinową. Prawidłowo wykonany zabieg wygładzi ten obszar, pozostawiając jednocześnie naturalną ruchomość brwi i czoła.Przed terapią lekarz oceni siłę mięśni powodujących bruzdy dobierze odpowiednią dawkę leku, który poda w ściśle określony obszar twarzy. Toksyna botulinowa ma za zadanie rozluźnić pracę nadreaktywnych mięśni i spowodować zmniejszenie widoczności wgłębień. W wyniku zabiegu twarz zyskuje świeższy i młodszy wygląd.

Skuteczna terapia zmarszczek

Jak pozbyć się zmarszczek na twarzy i czole?

Zmarszczki na twarzy dodają lat i sprawiają, że wygląda ona na zmęczoną. Aby się ich pozbyć można zadziałać wielokierunkowo, w zależności od ich nasilenia i przyczyny powstania.

Aby „rozluźnić” nadmierną mimikę, która pozostawia ślad w postaci zmarszczek mimicznych, wykonuje się zabieg – tzw. botoxlift. Umiejętnie wykonany zabieg z użyciem toksyny botulinowej – nazywany przez nas „relaksacją twarzy” powoduje redukcję zmarszczek a twarz zyskuje wypoczęty wygląd.

O ogólną kondycję skóry twarzy można zadbać poddając się laseroterapii. Terapia ta wykonana odpowiedniej jakości sprzętem, na właściwych paramentrach, dobranych zgodnie z rodzajem i potrzebami skóry, skutecznie ją zregeneruje i zniweluje widoczne wgłębienia. Dodatkowo wykonać można mezoterapię, która odżywi i nawilży skórę. W przypadku nasilonych czy utrwalonych zmarszczek, nazywanych bruzdami, warto wykonać zabiegi wypełniające z wykorzystanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego. W Kaniowscy Clinic posiadamy innowacyjny produkt na bazie kwasu hialuronowego do mezoterapii igłowej. Produkt nazywany jest molekułą młodości, posiada termicznie ustabilizowaną molekułę hybrydową. Produkt ma najwyższe stężenie kwasu hialuronowego. Stopniowe uwalnianie kwasu hialuronowego przyczynia się do wzmożonej syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego.

W ofercie posiadamy również wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, który doskonale niweluje zmarszczki. Produkt występuje w 4 mocach, dlatego nasi specjaliści w zależności od głębokości zmarszczek i miejsca zabiegowego, wybierają odpowiedni produkt. Produkty zostały stworzone w oparciu o opatentowaną technologię, która uwzględnia specyficzne wymagania ruchomych jej obszarów. Żel łagodnie wypełnia zmarszczki, zapewniając utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry.

Przywraca sprężystość skórze, modeluje kontur twarzy

W zgodzie w naturalną ekspresją twarzy

Jak pozbyć się zmarszczek wokół i pod oczami?

Zmarszczki wokół oczu nazywane są zwykle „kurzymi łapkami”. O osobach u których są one widoczne mówi się, że „śmieją się oczami”. Aby zniwelować ich widoczność można wykonać zabieg z toksyną botulinową lub zastosować mezoterapię wokół oczu. Bardzo dobre efekty przynosi także zabieg plazmą. Metoda ta pozwala pozbyć się drobnych wgłębień wokół oczu, odmłodzić okolicę oka i nadać świeży wygląd spojrzeniu.

Wgłębienia charakterystyczne dla procesu starzenia pojawiają się również pod oczami. Pielęgnacja kosmetykami przeznaczonymi do tej okolicy twarzy może być niewystarczająca, aby się ich pozbyć. Oprócz odpowiednich kremów warto skorzystać z zabiegów pozwalających je zredukować. Pomocne okazują się zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub kwasu hialuronowego. Odżywią one delikatną skórę i pomogą zniwelować drobne linie. Na tę okolicę twarzy wykonać można również kondycjonujące zabiegi laserowe.

Lifting powiek

Co z wgłębieniami nad górną wargą i wokół ust?

Zagłębienia w okolicy ust nazywane są „zmarszczkami palacza” - choć pojawiają się nie tylko u osób palących papierosy. To pionowe zagłębienia, które powstają również w wyniku częstego picia przez słomkę, żucia gumy, opalania się, jak i naturalnej utraty sprężystości skóry. Zabiegiem, który pomoże pozbyć się bruzd zlokalizowanych wokół ust i nad górną wargą, jest zabieg z wykorzystaniem mikrowiązek plazmy. Dodatkowo, aby bruzdy te nie utrwalały się, można zastosować terapię z wykorzystaniem toksyny botulinowej.
Kolejnym produktem do mezoterapii igłowej w Kaniowscy Clinic jest preparat zawierający innowacyjne polinukleotydy, które silnie nawilżają, działają antyoksydacyjnie oraz liftingują skórę. Polinukleotydy zwiększają syntezę kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej nawilżona, a widoczność zmarszczek znacząco się zmniejsza. Efekt zabiegowy jest naturalny i pojawia się stopniowo.

Jak pozbyć się zmarszczek na szyi?

Wgłębienia na szyi pojawiają się nie tylko jako oznaka upływającego czasu. Zgarbiona postawa ciała, czytanie w łóżku z opuszczoną głową, spanie na wysokiej poduszce czy praca przy biurku i podpieranie się rękami o brodę i szyję powodują powstawanie na niej poziomych bruzd – tzw. „naszyjnik Wenus”.

Skóra na szyi jest bardzo delikatna i podobnie jak twarz wymaga odpowiedniego traktowania. Oprócz odżywczych i nawilżających preparatów, warto dołączyć skuteczniejsze metody kondycjonowania skóry i zwalczające procesy jej starzenia.

Skuteczną metodą pozwalającą pozbyć się zmarszczek na szyi jest laseroterapia. W efekcie zabiegów skóra regeneruje się, staje się jędrna i gładsza. Po laseroterapii, dla zwiększenia efektów, warto wykonać odżywczą mezoterapię z osoczem bogatopłytkowym w połączeniu z kwasem hialuronowym, tzw. Cellular Matrix.

Synergiczne działanie osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego

Lifting na poziomie komórkowym

Innowacyjne zabiegi w Kaniowscy Clinic

W Klinice dysponujemy również mezoterapią kolagenową. Wraz z wiekiem, w naszej skórze produkowane jest coraz mniej kolagenu. Białko to zapewnia elastyczność i jędrność skóry. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest mezoterapia kolagenem, która silnie będzie stymulowała produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

W Kaniowscy Clinic wierzymy w ogromny potencjał komórek macierzystych, dlatego do swojej oferty wprowadziliśmy zabieg z autologiczną tkanką tłuszczową. Zabieg stanowi połączenie liposukcji z takich miejsc jak brzuch, uda i lipofillingu. Lipofilling polega na podaniu komórek tłuszczowych i macierzystych (pozyskiwanych w procesie filtracji tłuszczu) w miejsca, które wymagają wypełnienia, np. zmarszczki. Pozyskanym tłuszczem możemy budować owal twarzy, jednocześnie stymulując skórę do syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego.

W celu zniwelowania zmarszczek i odbudowy owalu twarzy proponujemy również nici liftingujące. Nićmi możemy unieść owal twarzy i wygładzić zmarszczki. Efekty zabiegowe narastają w czasie, co uzależnione jest od procesu syntezy kolagenu.

Zapraszamy do Kaniowscy Clinic do naszych specjalistów, którzy ułożą spersonalizowany plan leczenia. W Klinice dysponujemy najbardziej skutecznymi zabiegami, które niwelują zmarszczki i inne objawy starzenia się.

 

Terapia kolagenowa

Autogenny wypełniacz bogaty w komórki macierzyste

Nowy wymiar liftingu i biostymulacji

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl