Leczenie żylaków to ważne zagadnienie. Żylaki stanowią bowiem nie tylko problem estetyczny. Mogą również powodować inne nieprzyjemne objawy, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Objawy tej przypadłości są jednocześnie pierwszymi sygnałami świadczącymi o tym, że z żyłami dzieje się coś złego. Predyspozycje do tworzenia żylaków są również dziedziczne. Choroba częściej dotyka kobiety – niezależnie od wieku. Często pierwsze żylaki pojawiają się u kobiet w ciąży. Pozostałe czynniki, takie jak praca na stojąco, nadwaga czy nieprawidłowa dieta, również mogą mieć wpływ na tworzenie się żylaków. Najbardziej narażone na występowanie żylaków są nogi.

Skuteczne leczenie żylaków nóg

Jak powinno wyglądać skuteczne leczenie żylaków nóg? Osoby, które zmagają się z problemem żylaków bardzo często cierpią z powodu bólu i dyskomfortu. Choroba ta może również powodować obrzęk kostek i zmiany skórne. Na żylaki są narażeni wszyscy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chociaż ta pierwsza grupa doświadcza ich częściej. Większe ryzyko powstania żylaków jest często związane z nadwagą i pracą, która wymaga wielogodzinnego stania. Można również stwierdzić, że żylaki mogą być dziedziczne. Osoby, których najbliższa rodzina cierpiała na żylaki, są w grupie ryzyka. Leczenie, w zależności od stopnia ich zaawansowania, może przebiegać na wiele sposobów. Do najczęściej stosowanych terapii można zaliczyć leczenie farmakologiczne, różnego rodzaju terapie uciskowe, mało inwazyjne i skuteczne metody, do których zalicza się laseroterapię, a także leczenie operacyjne. Wszystkie mają jeden cel – przywrócić żyłom ich prawidłowe właściwości i poprawić krążenie.

Żylaki to poważny problem

Żylaków nie można ignorować – nie tylko z uwagi na ich nieestetyczny wygląd, ale głównie z powodu powikłań zdrowotnych, do których mogą doprowadzić. Konsekwencje, jakie mogą powodować nieleczone żylaki, są zazwyczaj dość poważne. Ignorowanie żylaków może przyczynić się do powstania zatorów płucnych oraz niebezpiecznych dla życia krwotoków, wynikających z pęknięcia osłabionych żył. Lżejszymi konsekwencjami są skurcze i bolesność nóg, pękanie naczyń krwionośnych oraz obrzęk i nieestetyczne zasinienia, które występują często podczas upalnych dni. Nieleczone żylaki stopniowo obejmują powierzchnię skóry nóg. Może dojść do sytuacji, w której praktycznie cała noga będzie pokryta zgrubieniami spowodowanymi przez żylaki. Osoby, których dotyka ten problem często wzbraniają się przed zakładaniem ubrań odsłaniających nogi, wychodzeniem na plażę czy na basen. Żylaki mogą być zatem przyczyną kompleksów i skutkować wycofaniem się z życia towarzyskiego.
Bosa kobieta na plaży

Laserowe leczenie żylaków

Przed podjęciem leczenia żylaków, lekarz zaleca wykonanie badania dopplerowskiego układu żylnego. Jest to badanie ultrasonograficzne, które określa przepływ krwi w naczyniach i pozwala wykryć jego zaburzenia. Na podstawie wyników badania kwalifikuje się pacjenta do określonej metody leczenia. Zabiegi laserowe są jedną z coraz bardziej popularnych metod pozbycia się żylaków, której efekty są widoczne praktycznie od razu. Przed przystąpieniem do laseroterapii, zaleca się odpowiednie nawodnienie organizmu.

Laserowe usuwanie żylaków jest oparte na działaniu przezskórnym. Lecznicza wiązka laserowa, penetrująca naczynie, niszczy hemoglobinę zawartą we krwi, w efekcie czego naczynie zostaje zwężone. Dzięki możliwości ustalenia parametrów leczenia, okoliczne tkanki ciała pozostają bezpieczne. Kuracja laserowa to wygodna metoda, której stosowanie nie ogranicza się wyłącznie do działania w obrębie kończyn dolnych. Zabieg nie jest bolesny i cały czas monitorowany dzięki USG. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać tylko dość specyficzne mrowienie, ponieważ jest on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać lekkie bóle, mieć niewielką opuchliznę i zasinienie obszarów, które były poddawane zabiegowi. Po zakończeniu terapii z wykorzystaniem lasera, pacjentowi zakłada się specjalną pończochę uciskową oraz zaleca się odpoczynek i unikanie w najbliższym czasie aktywności fizycznej. Rajstopy uciskowe mogą być niewygodne, szczególnie podczas upałów, ale ważne jest, aby nosić je regularnie i zakładać w prawidłowy sposób. Ucisk zapewnia bowiem odpowiedni poziom kompresji.

Działanie lasera

Laser wykorzystywany podczas zabiegu jest nowoczesnym urządzeniem, które może emitować fale o długości 1470nm. Taka moc pozwala na skuteczne leczenie żył kończyn dolnych. Laser ten jest w stanie usunąć żylaki przy jednoczesnej minimalnej inwazyjności. Wiązka lasera działa przezskórnie i trwale zamyka naczynia żylne. Dzięki niezwykłej czułości urządzenia, lekarz wykonujący zabieg może na każdym etapie dokładnie regulować przebieg i tempo zamykania naczyń. Wykorzystanie lasera jest szybkie, nieinwazyjne i bezpieczne. Niestety nie każdy pacjent może poddać się laserowemu usuwaniu żylaków. Osoby, które nie mogą skorzystać z tej formy leczenia to zazwyczaj chorzy na zaawansowaną miażdżycę kończyn dolnych, zakrzepicę, zaburzenia metabolizmu i kobiety w ciąży oraz podczas laktacji.

Kompleksowe i precyzyjne leczenie żylaków

Efekty bezoperacyjnego laserowego leczenia żylaków

Na efekty bezoperacyjnego laserowego leczenia żylaków nie trzeba długo czekać. Pierwsze z nich można zauważyć od razu po zabiegu. Ostateczny efekt pojawia się natomiast po około dwóch, trzech tygodniach. Aby zauważyć różnicę przed i po zabiegu należy poczekać aż zniknie obrzęk nóg. Wiele osób bardzo doceni wyraźną poprawę wyglądu skóry nóg. Zgrubienia i przebarwienia, za które były odpowiedzialne żylaki znikają, a co najważniejsze – przykre skutki zdrowotne również odchodzą w zapomnienie.

Zalety tej metody

Głównymi zaletami laserowego usuwania żylaków jest brak śladów po przeprowadzonym zabiegu. W odróżnieniu od operacji, do laseroterapii konieczne jest tylko małe nacięcie w skórze. Większość pacjentów zgłasza nieomal natychmiastowe złagodzenie objawów i jest w stanie szybko powrócić do normalnych codziennych czynności. Wszystkie osoby, które zmagają się z dolegliwościami wynikającymi z obecności żylaków, powinny rozważyć skuteczną i szybką laseroterapię, która jest w stanie przywrócić im dawny komfort życia, a nogom – odzyskać dawny wygląd i formę. Już jeden zabieg przynosi wymierne korzyści – czasami konieczne może być jego powtórzenie na innym obszarze ciała. Zazwyczaj jednak już jeden zabieg daje dobre rezultaty.
Zapraszamy do Kaniowscy Clinic na zabieg laserowego usuwania żylaków. Nasi specjaliści zadbają o najwyższą skuteczność zabiegu i Państwa komfort. 

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl