Konsultacja dermatologiczna online to rozwiązanie na wyjątkowe sytuacje – a do takiej z pewnością możemy zaliczyć stan epidemii. Na co dzień nasi lekarze oraz personel medyczny pozostają do Państwa dyspozycji w naszych dwóch wrocławskich gabinetach. Niestety związku z zaistniałą sytuacją, która uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie, nie możemy przeprowadzać standardowych konsultacji dermatologicznych, chirurgicznych, jak również wszelkich zabiegów. Dbamy jednak o Państwa potrzeby i nie chcąc zostawić Państwa bez opieki lekarza prowadzącego lub bez pomocy w nagłych przypadkach, uruchomiliśmy konsultacje online. Z tego rodzaju wizyty mogą skorzystać wszyscy chętni pacjenci. Jest to także rozwiązanie dla naszych pacjentów pozostający poza granicami naszego kraju a potrzebujących wskazówek odnośnie leczenia bądź jego kontynuacji.

Jak zarejestrować się na konsultację dermatologiczną online?

Konsultacja dermatologiczna online wymaga wcześniejszego umówienia terminu. W pierwszej kolejności należy skontaktować się z naszą recepcją, dzwoniąc pod numer telefonu gabinetu: +48 71 322 69 09. Podczas rejestracji prosimy o poinformowanie w pierwszej kolejności, że chcielibyście Państwo skorzystać z konsultacji dermatologicznej online. Państwa komfort jest dla nas bardzo ważny, dlatego umożliwiamy przeprowadzenie konsultacji zarówno w formie wideokonferencji - rozmowy na żywo z lekarzem, jak także rozmowy telefonicznej, przed którą pacjenci mogą przesłać naszym lekarzom zdjęcia niepokojących zmian skórnych. W trakcie rejestracji ustalamy z pacjentem także optymalne narzędzie do komunikacji, za pomocą którego odbędzie się wizyta online. Dla usprawnienia przeprowadzenia konsultacji, jesteśmy przygotowani na połączenie się z Państwem za pośrednictwem kilku najbardziej popularnych komunikatorów, w tym m.in.: Facetime, WhatsUp, Skype.
Potwierdzeniem rejestracji wizyty online jest wcześniejsze uiszczenie za nią płatności. Oferujemy Państwu możliwość opłacenia konsultacji za pomocą aplikacji BLIK - wówczas rejestracja telefonicznie przeprowadza transakcję płatniczą. Najbardziej popularnym sposobem pozostaje przelew. Szczegóły rachunku do przelewu przesyłamy mailem po zakończeniu procesu rejestracji konsultacji online. Następnie należy przesłać do nas potwierdzenie dokonania przelewu.
Konsultacje mają formę wideokonferencji, podczas której lekarz przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem, ma możliwość obejrzenia występujących u pacjenta zmian skórnych, jak również skonsultowania innych niepokojących objawów.

Jak przebiega internetowa konsultacja?

Po umówieniu dogodnego dla Państwa terminu wizyty, nasza rejestracja potwierdzi możliwość jej odbycia się a następnie lekarz połączy się z Państwem za pomocą telefonu lub mówionego komunikatora. Konsultacje z naszymi specjalistami mogą mieć formę telefoniczną lub formę wideokonferencji. W przypadku osób będących już naszymi pacjentami i gdy zaistnieje taka potrzeba, do wglądu lekarza przygotowana zostanie karta dermatologiczna pacjenta, zawierającą opis dotychczasowych wizyt, zaleceń, przepisywanych leków, zleconych dermokosmetyków.

Podczas konsultacji online lekarz przeprowadza standardowy wywiad medyczny z pacjentem. W razie potrzeby na podstawie zdjęć lub podczas wideorozmowy, może obejrzeć niepokojące zmiany na skórze, które w połączeniu z rozmową z pacjentem i ewentualnymi wynikami badań, przeważnie dają wyczerpujący obraz choroby lub problemu występującego u pacjenta.

Na podstawie konsultacji lekarz przepisuje zalecenia, do których powinien się stosować pacjent, w tym te dotyczące sposobu pielęgnacji skóry, a także w miarę potrzeby, wystawi e-Receptę, którą pacjent może zrealizować podając w aptece unikalny 4-cyfrowy kod w połączeniu ze swoim numerem PESEL.

Zdarza się także, że w konsekwencji konsultacji lekarz może zalecić dalszą diagnostykę, np. skierować pacjenta na szczegółowe badania laboratoryjne. Dermatolog może zalecić także, o ile zajdzie taka konieczność, zabiegi wspomagające leczenie, które będą wymagały przyjazdu pacjenta do któregoś z naszych gabinetów. Taka możliwość także istnieje, ale musi mieć uzasadnienie i zależy ostatecznie od decyzji lekarza. Interwencji bezpośredniej mogą dotyczyć np. oparzenia, gdyż tutaj liczy się szybki czas reakcji i wdrożenie środków zaradczych natychmiast.

Jakie problemy skórne warto omówić z lekarzem podczas konsultacji dermatologicznej online?

Nasza skóra jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie, zatem nie powinniśmy bagatelizować sygnałów, które nam wysyła. Jeżeli wystąpią na niej niepokojące zmiany – wysypka, pokrzywka, obrzęk, zaczerwienienie, bolesność , zaostrzenie AZS etc., które nie mijają lub nasilają się, warto zasięgnąć porady dermatologa.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, która wymusiła izolację i ograniczyła do maksimum nasze dotychczasowe swobodne funkcjonowanie, w życiu wielu z nas pojawia się stres i napięcie nerwowe. Takie emocje mogą znaleźć odzwierciedlenie w chorobach skóry. Chorobą, która może zostać aktywowana pod wpływem takich stanów emocjonalnych lub która w tym czasie może zaostrzyć swój przebieg jest łuszczyca. Jeżeli zauważycie niepokojące czerwone grudki, stopniowo zlewające się w skupiska np. na łokciach lub kolanach i zmiany te nie ustępują, warto skonsultować objawy z naszymi specjalistami.

Pacjenci mogą konsultować się z lekarzami również w temacie kuracji zleconymi lekami lub w sprawie wspomagającej leczenie pielęgnacji domowej dermokosmetykami. Wszystkim Państwu doradzimy i umożliwimy zakup potrzebnych produktów.

Którzy z naszych lekarzy prowadzą tego typu konsultacje?

Do Państwa dyspozycji pozostaje czterech specjalistów dermatologów, którzy pomogą zdalnie w leczeniu wszelkich niepokojących zmian skórnych. W razie potrzeby na kontakt oczekuje także lekarz dietetyk. Są to:

dr Ewa Kaniowska

dr n. med. Ewa Kaniowska, specjalista dermatolog-wenerolog

Dr Michal Kaniowski

dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog-wenerolog

Michał Musioł Kaniowscy

dr Michał Musioł, specjalista dermatolog-wenerolog

dr n. med. Marta Wojciechowska-Zdrojowy

dr n. med. Marta Wojciechowska-Zdrojowy, specjalista dermatolog-wenerolog

dr Justyna Jakimiuk, lekarz dietetyk, specjalista medycyny prewencyjnej i przeciwstarzeniowej, kinezjolog

Jak wiadomo, odpowiedni sposób żywienia bardzo skutecznie wpływa na powodzenie terapii dermatologicznych. Odpowiednia dieta wspomaga także nasz system odpornościowy, który chroni organizm przed chorobami, również tymi związanymi ze skórą. Pani Doktor po wywiadzie z pacjentem, analizie ewentualnych wyników badań czy dotychczasowego przebiegu leczenia, ułoży plan terapii. W zależności od potrzeb, pacjent dostanie odpowiednie zalecenia, w tym dietetyczne, ewentualne skierowania na niezbędne badania laboratoryjne, wskazania co do suplementacji etc.

Ile kosztuje konsultacja dermatologiczna online?

Koszt konsultacji online z poszczególnymi lekarzami przedstawiamy poniżej:

  • dr n. med. Ewa Kaniowska, specjalista dermatolog, wenerolog - 300 zł
  • dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog, wenerolog - 200 zł
  • dr n. med. Marta Wojciechowska-Zdrojowy, specjalista dermatolog, wenerolog - 180 zł / studenci -130 zł
  • dr Michał Musioł, specjalista dermatolog, wenerolog - 180 zł / studenci - 130 zł

Konsultacje dermatologiczne online będą obowiązywały do momentu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju. Zapraszamy serdecznie do zdalnego kontaktu z naszymi lekarzami. Z naszej strony postaramy się zrobić wszystko, aby mimo braku bezpośredniego kontaktu, zadać jak najlepiej o zdrowie Państwa skóry.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

E-mail

 gabinet@kaniowscy.pl