Usuwanie przebarwień jest zabiegiem w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu pozwalającym zredukować nieestetyczne plamy na skórze. Taka dolegliwość może przybierać różne formy - od delikatnych piegów po duże i wprowadzające w kompleksy znamiona, które mocno zaburzają codzienne poczucie komfortu. Przebarwienia najczęściej pojawiają się na twarzy, dekolcie oraz dłoniach. Jeśli mimo stosowania powszechnie dostępnych kremów, nadal borykasz się z tego typu plamami, które musisz ukrywać nawet przy słonecznej pogodzie, już teraz sprawdź, w jaki sposób możesz się ich skutecznie pozbyć.

Spis treści
Zdefiniuj problem
Rodzaje
Jak je skutecznie zredukować?
Laseroterapia

Dowiedz się, czym są przebarwienia skóry, które chcesz usunąć w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu

Usuwanie przebarwień jest możliwe w gabinetach medycyny estetycznej we Wrocławiu między innymi dzięki dokładnemu rozpoznaniu przyczyny problemu, od wyjaśnienia której zaczniemy. Przebarwienia są to widoczne na skórze plamy, mające jaśniejszą lub ciemniejszą barwę, znacznie różniącą się od naturalnego koloru karnacji. Mogą przybierać dowolny kształt i wielkość, począwszy od milimetrowych do mających nawet kilka centymetrów. Najczęściej przyczyną ich powstawania są zaburzenia barwnikowe będące skutkiem nadmiernej produkcji melaniny. Mogą być także wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce, zaburzeń hormonalnych, poparzeń słonecznych, chorób, urazów, a także przyjmowania niektórych leków i ziół. Trądzik, poparzenia i urazy skóry po ustąpieniu mogą również zostawiać ślady w postaci przebarwień tzw. pozapalnych. Tego typu zmiany pojawiają się też podczas ciąży lub w trakcie menopauzy. Występują przeważnie na twarzy, dekolcie, szyi, ramionach, dłoniach oraz plecach.

Rodzaje przebarwień

W zależności od przyjętej klasyfikacji można wyróżnić kilka typów przebarwień. Biorąc pod uwagę ich obraz histologiczny, możemy mówić o przebarwieniach naskórkowych, skórnych i mieszanych. Pierwszy typ to zmiany wynikające z nagromadzenia w naskórku zbyt wielu komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie barwnika lub nadmiernej produkcji melaniny. W drugim przypadku melanina zlokalizowana jest w warstwie brodawkowej skóry. Trzeci typ – jak wskazuje nazwa – stanowi połączenie obu poprzednich rodzajów zmian. O innych rodzajach zmian skórnych możemy mówić w kontekście przyczyn ich powstawania, wskazując przebarwienia takie jak: piegi, melasma, plamy soczewicowate (starcze) oraz przebarwienia pozapalne. Poniżej znajdziesz nieco więcej informacji o każdym z wymienionych typów zmian skórnych.

Piegi

Piegi mogą być urocze, ale czasem stają się też przyczyną kompleksów. Jakby nie patrzeć, stanowią one zmiany skórne zlokalizowane najczęściej na twarzy, dekolcie, ramionach i grzbietach dłoni. Mogą mieć kolor żółty lub ciemnobrunatny, który latem przybiera na intensywności, a latem blednie. I choć stanowią cechę dziedziczną, mogą zostać zredukowane.

Melasma

Melasma, zwana także ostudą, to zmiany skórne o podłożu hormonalnym. Mogą występować u osób stosujących doustną antykoncepcję hormonalną oraz u tych, u których zmiany hormonalne mają inne podłoże (np. menopauza czy ciąża).

Plamy soczewicowate

Plamy soczewicowate, kojarzone zazwyczaj z plamami starczymi, mogą wystąpić nie tylko w podeszłym wieku. Co więcej, mogą stanowić cechę wrodzoną. Mają postać drobnych plamek w różnych odcieniach brązu. Mają nieco bardziej rozległe niż piegi i bardziej odgraniczone. Warto je mieć pod szczególną kontrolą, ponieważ mogą one być przyczyną czerniaka.

Kobieta z piegami

W jaki sposób można skutecznie usunąć przebarwienia skóry we Wrocławiu?

Jeśli chcesz skutecznie i bezpiecznie usunąć nieestetyczne przebarwienia skórne, skorzystaj ze specjalistycznej pomocy w jednym z naszych gabinetów we Wrocławiu. Redukcja zmian skórnych oznacza nie tylko przywrócenie naturalnego koloru skórze, ale też znaczącą poprawę Twojego samopoczucia i komfortu psychicznego. Jeśli chcesz na dobre rozprawić się z tym problemem, skorzystaj z jednej z proponowanych przez nas metod:

 

 

Laseroterapia

Laseroterapia to sposób, który skutecznie redukuje przebarwienia znajdujące się w głębszych warstwach skóry. Ta innowacyjna metoda polega na równomiernym rozbiciu nagromadzonej melaniny na mniejsze cząsteczki, przez co są one samoczynnie wchłaniane przez organizm. Po zabiegu niechciane plamy zaczyniają stopniowo ciemnieć, potem się złuszczają, aż ostatecznie stopniowo zanikają. Należy jednak szczególnie pamiętać o tym, że w przypadku bardziej rozległych i intensywnych zmian, konieczne będzie kilkukrotne powtórzenie zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, aby efekt był naprawdę satysfakcjonujący. Warto również zauważyć, że laseroterapia usuwa jedynie widoczne na skórze plamy, nie eliminuje jednak przyczyny ich powstania. W Kaniowscy Clinic posiadamy szerokie spektrum urządzeń laserowych. Nasz specjalista dobierze odpowiednią technologię, która będzie najskuteczniejsza i komfortowa dla Pacjenta. W naszej ofercie posiadamy: laser CO2, laser frakcyjny z falą radiową, laser pikosekundowy, nowoczesna platforma laserowa oraz laser naczyniowy.

Sprawdzi się w zabiegach usuwania przebarwień.

Skuteczna laserowa likwidacja przebarwień możliwa jest także przy użyciu tej rewolucyjnej technologii

Innowacyjny laser pikosekundowy Discovery Pico to urządzenie, na które czekaliśmy!

Zyskaj zdrową i piękną skórę!

Doskonale sprawdza się w usuwaniu przebarwień i plam posłonecznych

Skuteczne sposoby na wyeliminowanie przebarwień w Kaniowscy Clinic

Niezwykle skutecznym zabiegiem depigmentującym jest kuracja retinolem. To procedura składająca się z dwóch etapów. Początkowo lekarz aplikuje na miejsce zabiegowe maskę (na kilka godzin), następnie Pacjent stosuje krem ze składnikami aktywnymi przez okres conajmniej kilku miesięcy. Cała procedura zawiera kluczowe substancje aktywne, które na poziomie komórkowym hamują powstawanie przebarwień. Jest to jedna z nielicznych terapii pozwalająca pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji, co potwierdzają badania kliniczne.  Wyjątkowo skuteczny – w około 90% przypadków – usuwa przebarwienia, nawet wieloletnie. Dodatkowo zwęża rozszerzone pory, zmniejszenie wydzielanie łoju.

Kolejną skuteczną procedurą zabiegową w walce z przebarwieniami są peelingi medyczne wykonywane przez naszych specjalistów. Na zabiegu zostaje wybrany dedykowany produkt, który nie tylko wyeliminuje widoczne przebarwienia, ale również będzie hamował powstawanie innych.

W Kaniowscy Clinic wysoką skutecznością charakteryzuje się również mezoterapia igłowa z dedykowana ampułką. W składzie ampułki znajdują się substancje aktywne, które na poziomie komórkowym hamują powstawanie przebarwień. Mezoterapia igłowa pozwala nam na dotarcie składników aktywnych do miejsca docelowego w skórze, w którym toczy się proces tworzenia barwnika, melaniny.

W terapii przebarwień, oprócz zabiegów gabinetowych bardzo ważna jest również pielęgnacja domowa. Ważne, aby w codziennej pielęgnacji w postaci serum, kremu dostarczać składniki, które będą hamować powstawanie przebarwień, np. witaminę C, kwas mlekowy, kwas azelainowy. W Kaniowscy Clinic wierzymy w sens profesjonalnej pielęgnacji domowej, dlatego w naszych Klinikach mogą Państwo zakupić tylko przebadanie i niezwykle skuteczne kosmetyki takich marek jak: Universkin i Medik8.

Kto może poddać się zabiegowi?

Zabiegi usuwania przebarwień dedykowane są wszystkim osobom, które marzą o skutecznym pozbyciu się nieestetycznych plam na skórze. Skierowane są więc do pacjentów:

  • borykających się z przebarwieniami powstałymi w wyniku stosowania leków fotouczulających;
  • mających plamy na skórze w skutek zmian hormonalnych (przyjmowanie antykoncepcji, ciąża lub menopauza);
  • z przebarwieniami, które pojawiły się po schorzeniu wątroby, tarczycy lub nadnerczy;
  • z plamami potrądzikowymi, starczymi, piegami lub pigmentacją cętkowaną.

Zanim jednak podejmiesz decyzję, konieczna będzie konsultacja ze specjalistą, który sprawdzi, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Możliwe przeciwwskazania

W zależności od wybranego zabiegu, możesz się spotkać z różnymi przeciwwskazaniami do jego wykonania. Do najczęstszych przeszkód zalicza się przede wszystkim cukrzycę, ciążę lub przyjmowanie leków hormonalnych. Ponadto redukcji przebarwień nie powinny się poddawać osoby borykające się z nowotworami lub mające wyjątkowo osłabiony układ odpornościowy. Zabiegi likwidacji plam skórnych nie są również wskazane w przypadku pacjentów ze stanami zapalnymi skóry, oparzeniami, ranami oraz podrażnieniami w obszarze zabiegowym. Trzeba także pamiętać o tym, że przynajmniej tydzień przed planowanym zabiegiem należy zakończyć przyjmowanie antybiotyków. Ponadto skóra poddawana leczeniu nie może być opalona. Jedną z najbardziej popularnych metod w walce ze zmianami skórnymi jest laseroterapia. Na czym polega działanie lasera?

Masz już dosyć nieestetycznych przebarwień skórnych, które wpędzają Cię w kompleksy? Nie męcz się więc dłużej i już teraz odwiedź wyspecjalizowany gabinet lekarski Kaniowscy Clinic! To właśnie tutaj poddasz się skutecznemu zabiegowi eliminującemu Twoją krępującą dolegliwość. Wykonujemy zarówno laseroterapię, jak i peelingi medyczne oraz leczenie specjalistycznymi preparatami. Metoda usuwania przebarwień dobierana jest przez naszych lekarzy indywidualnie dla każdego z pacjentów. Zadbaj więc o wygląd swojej skóry i zapoznaj się ze szczegółową ofertą zabiegów usuwania przebarwień. Zapraszamy!

Likwidacja przebarwień

Mezoterapia

Regeneracja i odmłodzenie skóry

Kwasy medyczne skutecznym narzędziem w walce z przebarwieniami

Profesjonalna pielęgnacja domowa

Spersonalizowana pielęgnacja domowa skrojona na miarę potrzeb

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl