Pozbądź się niechcianego owłosienia!

Golarka, depilator, wosk, kremy depilujące –  to najczęstsze „narzędzia” do domowej walki z niechcianym owłosieniem. Metody te dają natomiast krótkotrwałe rezultaty, trzeba je często powtarzać, poza tym mogą wywoływać podrażnienia, wrastanie włosów i związane z tym stany zapalne skóry. Doskonałe rozwiązanie stanowi natomiast depilacja laserowa, czyli epilacja, którą wykonać można pod okiem specjalisty. W trakcie epilacji docieramy do „źródła” problemu  – niechciane owłosienie usuwane jest przez wiązkę światła, która w sposób selektywny dociera do mieszków włosowych niszczą je.

Początki epilacji  to lata 80-te ubiegłego wieku. Terapia miała u swych początków ograniczone zastosowanie. Ówczesna technologia pozwalała bowiem na usuwanie włosów ciemnych na jasnej karnacji, z czasem pojawiły się rozwiązania umożliwiające bezpieczne zabiegi u pacjentów z ciemniejszą karnacją skóry. Obecnie istnieją specjalistyczne lasery, które usuwają włosy różnego koloru (oprócz siwych) u osób z różną karnacją.

Wskazania do zabiegów depilacji laserowej to nie tylko względy natury estetycznej, ale również problemy powodujące znaczny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, co wpływa na gorsze samopoczucie a czasem nawet obniżenie jakości życia.  Są to problemy takie jak hirsutyzm – czyli  owłosienie pojawiające się u kobiet w miejscach typowo męskich, nadmierne owłosienie uwarunkowane genetycznie, nadmierne owłosienie wywołane lekami hormonalnymi czy wrastające w skórę włosy i pojawiające się z tym związane stany zapalne.

Podczas epilacji skutecznie usuwają się te włosy, które są akurat w aktywnej fazie wzrostu (tzw. anagen). W danym momencie jest takich włosów od 20-30 %, potrzeba zatem serii zabiegów, wykonywanych w odpowiednich odstępach czasu, aby pozbyć się problemu. Kiedy nadmierne owłosienie jest spowodowane zmianami hormonalnymi, włosy mogą zacząć odrastać, wtedy sesję trzeba powtórzyć

cykl wzrostu włosa
  1. Pierwszym etap to  anagen – czyli ogólnie nazwana faza wzrostu włosa
  2. Po anagenie następuje katagen  – czyli proces obumierania włosa – proces ten trwa około 2 tygodni
  3. Następny etap to telogen – czyli proces spoczynku włosa à>  mieszek włosowy w tej fazie odpoczywa i zbiera wszelkie niezbędne substancje do rozpoczęcia kolejnego anagenu

 

Aby epilacja była skuteczna i bezpieczna zabiegi muszą być wykonywane z użyciem profesjonalnego sprzętu i przez doświadczoną osobę. W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi laserem Vectus™. Jest to laser diodowy stworzony przez Palomar Medical – znanego od lat eksperta w technologiach służących walce z niechcianym owłosieniem.

Laser Vectus™  trwale usuwa zbędne owłosienie bez względu na kolor czy karnację skóry a jego skuteczność potwierdzona jest nawet przy włosach blond i rudych. Użyta w laserze technologia sprawia, że cała procedura jest skuteczna, bezpieczna, wyeliminowane zostało ryzyko poparzeń i przebarwień.

Laser wyposażony jest w SkinTel –  pierwsze na świecie urządzenie do mierzenia aktywnej melaniny w skórze, które posiada  certyfikat FDA. Dokonuje on komputerowego określenia fototyp skóry za pomocą czytnika melaniny, następnie bezprzewodowo przesyła wyniki do lasera. Palomar Vectus™ analizuje je i automatycznie dobiera parametry zabiegowe na dany obszar. Czytnik melaniny pozwala na ustawienie najwyższej możliwej energii, co daje najwyższą skuteczność zabiegu, jednocześnie wykluczając ryzyko poparzenia skóry. Technologia Photon Recycling wykorzystuje ponownie światło lasera, które odbija się od skóry, dzięki „magicznym lustrom” wbudowanym w głowicę. Cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, co w znaczny sposób zwiększa efektywność zabiegu. Laser Vectus™ ma ponadto wbudowany system chłodzenia Activ Cooling, który zwiększa komfort zabiegu.  Dzięki i skóra chłodzona jest przez cały czas – przed procedurą, w trakcie  oraz bezpośrednio po.

Mniejsza głowica laserowa pozwala na bardzo precyzyjne usuwanie owłosienia nawet z najmniejszych partii ciała i twarzy. Dzięki większej głowicy,  laserowe usuwanie niechcianych włosów można przeprowadzać na większych obszarach, sprawnie i szybko.

Zalety lasera VECTUS™

  • POMIAR MELANINY SKINTEL – precyzyjne ustawienie parametrów zabiegu
  • TECHNOLOGIA PHOTON RECYCLING – ponowne wykorzystanie energii
  • STAŁE CHŁODZENIE ACTIV COOLING – zwiększenie komfortu zabiegu

Umów się na konsultację

+ (48) 71 322 69 09
+ (48) 71 322 76 42
+ (48) 511 228 899

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00Plac Teatralny
Wybrane dni: od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

E-mail

gabinet@dermapuls.com.pl
inny@dermapuls.com.pl