Warto pamiętać, że problemy z nadmiarem skóry wokół oczu mogą także prowadzić do bólów głowy, zaburzeń widzenia, astygmatyzmu czy zeza, a nawet do schorzeń kręgosłupa, wynikających ze stałego przekrzywiania głowy, aby lepiej widzieć. Stąd wniosek, że blefaroplastyka jest nie tylko zabiegiem estetycznym, ale także leczniczym. Zabieg zwany inaczej plastyką powiek, można wykonać chirurgicznie, a więc z użyciem skalpela. Nowocześniejszym i mniej inwazyjnym rozwiązaniem jest jednak zabieg wykonywany przy pomocy specjalistycznego lasera.
Możemy wyróżnić dwa rodzaje wskazań do wykonania zabiegu korekty kształtu górnych powiek. Rodzaje te to wskazania:
natury estetycznej, takie jak wiotkość skóry, „ciężkość” powiek i ich opadanie, które niekiedy ogranicza pole widzenia,
natury medycznej, które obejmują znaczne ograniczenie pola widzenia, niewydolność dźwigacza powieki górnej oraz zaburzenia widzenia związane z opadającą powieką takie jak na przykład zez lub podwójne widzenie.
Do przeciwwskazań dla wykonania zabiegu zaliczamy:
- cukrzycę,
- chorobę serca lub nadciśnienie,
- nadczynność tarczycy,
- niewydolność gruczołów łzowych,
- ciążę lub karmienie piersią,
- aktywne infekcje,
- zaburzenia w gojeniu się ran,
- inne ciężkie choroby ogólnoustrojowe.
Lekarz prowadzący konsultację może również zalecić wykonanie zestawu podstawowych badań laboratoryjnych takich jak morfologia, APPT czy poziom elektrolitów. Bezpośrednio przed samym zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe.
Czasem może również wystąpić lekkie pieczenie czy swędzenie oczu oraz łzawienie lub nadwrażliwość na światło. Wówczas stosuje się odpowiednie krople do oczu. Lekkie dolegliwości bólowe występujące u niektórych pacjentów mijają zwykle bez potrzeby stosowania środków przeciwbólowych w ciągu 1-2 dni.
Po zabiegu należy unikać zbyt dużej ekspozycji na promienie słoneczne czy wizyt w solarium lub saunie. Nie zaleca się także intensywnego wysiłku fizycznego, a przez pierwszy tydzień nie należy spożywać alkoholu. Szwy usuwane są po 7-10 dniach, zgodnie z zaleceniem chirurga.
Oczywiście w przypadku czysto medycznych wskazań do wykonania zabiegu, efektami jego przeprowadzenia będą na pewno poszerzenie pola widzenia, cofanie się wad wzroku oraz właściwa praca powieki. Jeżeli natomiast chodzi o efekty zabiegu przeprowadzonego ze względów estetycznych, z pewnością możemy do nich zaliczyć:
- podniesienie opadających powiek
- zlikwidowanie przepuklin tłuszczowych
- usunięcie nadmiaru skóry z powiek
- wygładzenie skóry powiek
- odmłodzenie wyglądu twarzy
- wyraziste spojrzenie
- widoczne rzęsy i powieki
- podkreślony łuk brwiowy
Należą do nich:
- widoczna blizna
- krwiak
- asymetria powiek lub kłopoty z ich domknięciem (czasem w pierwszym okresie po zabiegu jako efekt przejściowego obrzęku)
- wywinięcie powieki wskutek nadmiernego wycięcia skóry (nie zdarza się doświadczonym chirurgom)
- zespół suchego oka
- opadanie powieki
Plazma IQ skutecznym narzędziem w leczeniu opadających powiekach
Blefaroplastyka plazmowa to doskonały zabieg, gdy Twoim problemem są opadające powieki, czy wiotka skóra pod oczami. Odmładzanie skóry wokół oczu to pierwszy krok, by odzyskać młody wygląd. Opadające powieki, nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale z czasem mogą powodować też zaburzenia widzenia. Wiele osób nie chce decydować się na chirurgiczny zabieg blefaroplastyki, czyli wycinania nadmiaru skóry, lub nie ma jeszcze takich wskazań, dlatego blefaroplastyka będzie skutecznym sposobem na wyeliminowanie problemu opadających powiek.
Cennik naszych usług, z którym możesz się zapoznać na stronie firmy Kaniowscy, obejmuje zarówno konsultacje przedzabiegowe, jak i cenę samego zabiegu blefaroplastyki powiek górnych. W podane w cenniku kwoty oczywiście wliczone są wszelkie związane z zabiegiem koszty, takie jak znieczulenie, opatrunki czy zdjęcie szwów.
Poza blefaroplastyką istnieją także inne metody liftingowania powiek i okolicy oka, które wykonujemy w naszym Centrum. Jeżeli więc masz problem dotyczący skóry powiek, zapraszamy do konsultacji. W razie jakichkolwiek pytań możliwy jest nie tylko kontakt osobisty, ale także telefoniczny lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Zapraszamy.
Umów się na konsultację
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.
Godziny pracy
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00
Lokalizacja
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro