Nici na brzuch
Nici na brzuch
Nici na brzuch to innowacyjna metoda oferowana w dziedzinie medycyny estetycznej. Płaski i jędrny brzuch jest bowiem marzeniem wielu kobiet i mężczyzn. Bardzo często natomiast odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne nie pozwalają osiągnąć tego celu. Problem stanowi w większości nagromadzona lokalnie tkanka tłuszczowa lub wiotkość skóry pozostała po ciąży lub utracie wagi.
Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie i w widoczny sposób mogą poprawić wygląd brzucha.
Spis treści:
Problemy estetyczne
Sposoby na wiotkość skóry
Lifting i rewitalizacja
Jak przebiega zabieg?
Efekty
Przeciwwskazania
Jakie problemy estetyczne mogą rozwiązać nici na brzuch?
Brzuch stanowi część ciała, która jest dość częstym powodem różnych problemów natury estetycznej, jednak z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem nici na brzuch. Ta okolica jest podatna na gromadzenie się nadmiarowej tkanki tłuszczowej, nawet u osób szczupłych, tworząc tak zwaną oponkę, która zaburza proporcje sylwetki i której ciężko pozbyć się ćwicząc i właściwie się odżywiając. To także obszar, gdzie pojawiają się rozstępy, będące następstwem dużej utraty masy ciała lub przebytej ciąży. Są one swego rodzaju bliznami, których powstanie związane jest z rozerwaniem głębszych warstw skóry, na skutek osłabienia elastyny i włókien kolagenowych. Innym problemem jest brak jędrności skóry brzucha. Dotyka on najczęściej osób, które w krótkim czasie zrzuciły dużą ilość tkanki tłuszczowej, jak również kobiety po urodzeniu dziecka. Skóra staje się także bardziej wiotka wraz z upływem lat, co związane jest z postępującym procesem zaniku kolagenu i elastyny. Utrata jędrności skóry powoduje, że staje się ona cienka i sprawia wrażenie jakby było jej za dużo.
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, aktywność fizyczna oraz świadome odżywianie i odpowiedni tryb życia dają realną szansę na upragnioną sylwetkę, w tym płaski i jędrny brzuch.
Sposoby na wiotkość skóry
Dbanie o skórę powinno być naszym codziennym rytuałem. I mowa tu nie tylko o twarzy, ale także o całym ciele, w tym o brzuchu, który jest newralgicznym obszarem. Utrzymanie skóry brzucha w dobrej kondycji powinno się zacząć od jej regularnej domowej pielęgnacji. Bardzo dobrym sposobem jest szczotkowanie skóry na sucho. Taki automasaż sprawia, że złuszczeniu ulega martwa warstwa naskórka i pobudzone zostaje krążenie krwi i limfy. W rezultacie skóra staje się gładka, elastyczna i widocznie poprawia się jej kondycja. Ważne jest także nawilżanie skóry, od wewnątrz poprzez picie odpowiedniej ilości wody, jak i od zewnątrz, czyli stosując balsamy, kremy czy oleje nawilżające. Warto także wzmacniać mięśnie brzucha, co da skórze właściwe podparcie.
Osobom zmagającym się z wiotkością skóry brzucha przychodzi na pomoc także medycyna estetyczna, oferując zabiegi modelujące i napinające skórę. Jedną z takich metod, która cieszy się popularnością ze względu na bardzo dobre efekty, są nici liftingujące.
Nici na brzuch – lifting i rewitalizacja wiotkiej skóry brzucha
Nici na brzuch są doskonałą alternatywą tradycyjnego zabiegu chirurgii plastycznej. To małoinwazyjna metoda liftingu, która polega na podskórnym zaimplantowaniu nici, poprzez niewielkie punkty wkłucia. Pacjent znieczulony jest jedynie miejscowo, nie wymaga hospitalizacji i niemal od razu po zabiegu może wrócić do domu.
Nici mają różne kształty i długości, różnią się także składem. Mogą być rozpuszczalne, wykonane są wtedy z kwasu polimlekowego lubi kwasu hialuronowego, te nierozpuszczalne mają w swoim składzie polipropylen. W przypadku redukcji wiotkości skóry brzucha stosuje się zazwyczaj produkty rozpuszczalne, które działają na skórę jednocześnie liftingująco, jak i biorewitalizacyjnie.
Przed zabiegiem
Zabieg przeprowadzany w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic poprzedza konsultacja z lekarzem. Podczas wizyty przeprowadza on wywiad medyczny, ocenia stan skóry i wyklucza ewentualne przeciwwskazania do terapii. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu lekarz określa zakres procedury oraz dobiera rodzaj i ilość nici. Bezpośrednio przed zabiegiem szykowane jest pole zabiegowe, skóra na brzuchu zostaje znieczulona i zaznaczone zostają na niej punkty wkłucia i implantacji.
Przebieg zabiegu
Nici w obszar brzucha umieszcza się promieniście i dosyć gęsto. Są one zespolone ze specjalistycznymi igłami lub umieszczone w kaniulach, które pozwalają na ich precyzyjną implantację w ściśle określone miejsce. Produkty wykorzystywane podczas zabiegu posiadają tzw. mikrowypusty, czyli drobne nacięcia, dzięki którym mocują się w tkankach (bez ryzyka przesuwania się), tworząc rodzaj rusztowania.
Cała procedura, wraz z przygotowaniem do zabiegu trwa ok. 1,5 h.
Po zabiegu
Po zakończeniu procedury lekarz nakłada małe opatrunki na miejsca wkłuć, przez które implantowane były nici. Omawia też z pacjentem zalecenia, których należy przestrzegać przez jakiś czas po zabiegu. Należą do nich mi.in.: niekorzystanie z sauny, solarium, basenu, kriokomór, unikanie wysiłku fizycznego, niespożywanie alkoholu i niektórych leków. Specjalista poinformuje, po jakim czasie będzie można wrócić do normalnej aktywności.
Efekty zabiegu z użyciem nici liftingujących brzuch
Efekt liftingu skóry widoczny jest od razu po zabiegu z użyciem nici liftingujących brzuch i będzie narastał z czasem. Stopniowo wokół nici, aż do ich wchłonięcia się, będzie formowała się macierz kolagenowa, będzie następowała produkcja nowego kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jej gładkość, gęstość i elastyczność.
W zależności od ilości zastosowanych produktów, wyjściowego stanu skóry, trybu życia pacjenta, efekty po zabiegu mogą utrzymywać się do ok. 2 lat.
Procedura zabiegowa doskonale sprawdza się u osób szczupłych z problemem wiotkości skóry brzucha. U osób, u których występuje dodatkowo otłuszczenie tego obszaru, przed takim zabiegiem wykonuje się liposukcję laserową.
Zabiegi z użyciem nici sprawdzają się także w redukcji obwisłej skóry ramion, piersi, wewnętrznej strony ud, fałdów nadkolanowych, szyi, dekoltu, jak również twarzy. Wykorzystuje się je również z powodzeniem w korekcie nosa i odstających małżowin usznych.
Przeciwwskazania
Choć zabiegi z nićmi są bezpieczną metodą, istnieją przeciwwskazania do ich wykonywania:
– ciąża i karmienie piersią,
– choroby autoimmunologiczne,
– nowotwory i stany zapalne,
– nadciśnienie II i III stopnia,
– choroby serca,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– hemofilia,
– kolagenoza,
– tendencja do keloidów,
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.