W naszych wrocławskich gabinetach możecie Państwo korzystać z wiedzy i doświadczenia pięciu specjalistów dermatologów. W obecnej sytuacji epidemiologicznej, w której to nasze gabinety musiały zostać z wiadomych względów zamknięte, umożliwiliśmy Państwu korzystanie z konsultacji dermatologicznych online. Opcja ta będzie dostępna do momentu aż nie powrócimy do normalnego funkcjonowania, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

Jak skorzystać z opcji dermatologa online?

Mimo że nie jesteśmy w stanie przeprowadzać standardowych konsultacji dermatologicznych, stworzyliśmy Państwu możliwość porad dermatologicznych i opieki lekarza dermatologa online. Możecie Państwo kontynuować swoje terapie pod okiem lekarza, jak również zgłaszać się do nas z bieżącymi problemami skórnymi, jak również w nagłych przypadkach – alergiach, wysypkach, oparzeniach itp.

Forma konsultacji z dermatologiem przez Internet wymaga wcześniejszej rejestracji telefonicznej - +48 71 322 69 09. Ustalimy wtedy dogodny termin wizyty i dobierzemy najwygodniejsze dla pacjenta narzędzie komunikacji. Umożliwiamy przeprowadzenie konsultacji zarówno w formie wideokonferencji - rozmowy na żywo z lekarzem dermatologiem, jak również rozmowy telefonicznej, która może zostać poprzedzona wysłaniem zdjęć niepokojących zmian skórnych.

Dermatolodzy są przygotowani na połączenie się z Państwem za pośrednictwem m.in. - Facetime, WhatsUp, Skype, czyli kilku najbardziej popularnych komunikatorów. Aby konsultacja została potwierdzona, należy wcześniej uiścić za nią opłatę. Można to zrobić przy użyciu aplikacji BLIK – wtedy to rejestracja telefonicznie przeprowadza transakcję płatniczą. Jeżeli pacjent wybierze opcję przelewu, szczegóły dotyczące nr konta przesyłamy poprzez wiadomość e-mail. Aby potwierdzić konsultację, należy przesłać do nas potwierdzenie dokonania przelewu.

Jak przebiega konsultacja?

W pierwszej kolejności nasza rejestracja potwierdzi możliwość odbycia się konsultacji, następnie lekarz dermatolog połączy się z Państwem za pomocą telefonu lub mówionego komunikatora. Jeżeli będzie taka potrzeba, lekarz będzie miał wgląd do karty dermatologicznej pacjenta, historii jego choroby, zaleceń, przepisywanych leków, zleconych dermokosmetyków. Gdy pacjent zgłosi się po poradę po raz pierwszy, taka karta zostanie założona.

Jeżeli pacjent zgłasza się do nas na konsultację po raz pierwszy a leczył się wcześniej na daną dolegliwość i posiada związaną z nią historię choroby, nazwy leków, które przyjmuje lub przyjmował, warto, aby przygotował takie informacje dla lekarza. To samo tyczy się aktualnych badań, wymazów itp.

Podczas konsultacji online lekarz przeprowadza standardowy wywiad medyczny z pacjentem, zadając mu pytania niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy i wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do stosowania danych leków. W razie potrzeby na podstawie zdjęć lub podczas wideorozmowy, dermatolog może obejrzeć niepokojące zmiany na skórze, które w połączeniu z rozmową z pacjentem i ewentualnymi wynikami badań, powinny dać mu wyczerpujący obraz choroby lub problemu występującego u pacjenta.

Po przeprowadzonej konsultacji dermatolog stawia diagnozę, która pozwala mu na wdrożenie odpowiedniego leczenia. Pacjent otrzymuje zalecenia, do których powinien się stosować, otrzymuje rady, co do sposobu pielęgnacji skóry, a także w miarę potrzeby, wystawiana jest dla niego e-recepta, którą pacjent może zrealizować podając w aptece unikalny 4-cyfrowy kod oraz swój numer PESEL.

Jeżeli lekarz będzie widział taką potrzebę może zalecić dalszą diagnostykę, np. skierować pacjenta na badania laboratoryjne. Dermatolog dla powodzenia terapii może zalecić także odpowiednie zabiegi, które będą wymagały przyjazdu pacjenta do któregoś z naszych gabinetów. Taka możliwość także istnieje, ale musi mieć uzasadnienie i zależy ostatecznie od decyzji lekarza. Interwencji bezpośredniej mogą dotyczyć np. oparzenia, które wymagają szybkiej reakcji i wdrożenia środków zaradczych natychmiast – np. przeprowadzenia zabiegu z osoczem bogatopłytkowym i naświetlania LED.

W czym może pomóc dermatolog online?

Pomoc dermatologa online przyda się w sytuacji, gdy zauważymy u siebie niepokojące objawy. Zdrowa skóra ma równomierny koloryt i strukturę, nie ma na niej przebarwień, wyprysków, grudek, krost, zaczerwienienia, podrażnień, które wywołują dyskomfort lub ból. Nie powinniśmy bagatelizować sygnałów, które wysyła nam skóra, bo jest ona naszym największym narządem i odzwierciedleniem tego, co dzieje się w organizmie.

Wszelkie pojawiające się na skórze zmiany mają swoja przyczynę. Mogą one być informacją o niedoborze witamin, mikroelementów, ale co ważne także o zaburzeniach narządów wewnętrznych – np. serca, nerek, wątroby, pęcherza, o chorobach tarczycy, układu oddechowego, przewodu pokarmowego, czy niewydolności krążenia. Nasi lekarze dermatolodzy mają tego świadomość i w razie potrzeby skierują pacjenta do innego specjalisty lub zlecają wykonanie odpowiednich badań.

Wszelkie zmiany takie jak - wysypka, pokrzywka, obrzęk, zaczerwienienie, rumień, zaostrzenie AZS etc., dyskomfort i bolesność, które nie mijają lub nasilają się, warto skonsultować z dermatologiem.
Nasi doświadczeni lekarze potrafią postawić diagnozę po obrazie klinicznym zmian oraz wysłuchując relacji pacjenta. Wdrożenie odpowiednich zaleceń oraz leczenia powinno skutkować zmniejszeniem dolegliwości i/lub ich skutecznym wyleczeniem.

W tym stresującym czasie osoby cierpiące na łuszczycę mogą zmagać się z zaostrzeniem objawów. U pacjentów „obciążonych” genetycznie takie objawy mogą pojawić się po raz pierwszy, gdyż stan emocjonalny jakim jest stres może tę chorobę aktywować.

Zapraszamy do konsultacji z lekarzami również w temacie kuracji zleconymi lekami lub w sprawie wspomagającej leczenie pielęgnacji domowej. Wszystkim Państwu doradzimy indywidualnie i umożliwimy zakup potrzebnych produktów, dermokosmetyków.

Wybierz specjalistę

Naszych czterech specjalistów dermatologów, w razie potrzeby, czeka na kontakt od Państwa. Pomogą zdalnie w leczeniu wszelkich niepokojących zmian skórnych. Są to:

  • dr n. med. Ewa Kaniowska – specjalista dermatolog-wenerolog
  • dr Michał Kaniowski - specjalista dermatolog-wenerolog
  • dr Michał Musioł - specjalista dermatolog-wenerolog
  • dr n. med. Marta Wojciechowska-Zdrojowy - specjalista dermatolog-wenerolog

Ile kosztuje konsultacja zdalna?

Koszt konsultacji online z poszczególnymi lekarzami dermatologami przedstawiamy poniżej:

  • dr n. med. Ewa Kaniowska, specjalista dermatolog, wenerolog - 300 zł
  • dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog, wenerolog - 200 zł
  • dr n. med. Marta Wojciechowska-Zdrojowy, specjalista dermatolog, wenerolog - 180 zł / studenci -130 zł
  • dr Michał Musioł, specjalista dermatolog, wenerolog - 180 zł / studenci - 130 zł

Opcja konsultacji ‘dermatolog online’ będzie obowiązywała do momentu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju. Zapraszamy serdecznie do zdalnego kontaktu z naszymi dermatologami. Z naszej strony postaramy się zrobić wszystko, aby mimo braku bezpośredniego kontaktu, zadbać jak najlepiej o zdrowie Państwa i zdrowie waszej skóry.