Zabiegi pod oczy są rozwiązaniem stosowanym przez szerokie grono kobiet i mężczyzn. Wynika to z faktu, że okolica ta najszybciej podlega procesom związanym ze starzeniem się skóry, który dotyka nas już po 25. roku życia. To wtedy pojawiają się tu pierwsze zmarszczki grawitacyjne czy mimiczne. Można temu zaradzić nie tylko poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków, ale przede wszystkim za pomocą zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych. Uzyskane w ten sposób efekty w postaci odmłodzenia ogólnego wyglądu twarzy i wrażenia „jasnego spojrzenia” mają szansę utrzymania się znacznie dłużej, polepszając dzięki temu również nasze samopoczucie. Z szerokiej oferty zabiegów możesz skorzystać w ramach pojedynczych sesji lub terapii łączonych w gabinecie lekarskim Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

Zabiegi pod oczy z zakresu medycyny estetycznej a specyfika skóry w tej części twarzy

Zabiegi pod oczy stanowią szczególne wyzwanie ze względu na specyfikę skóry w tej części twarzy. Jest ona bowiem prawie cztery razy cieńsza od skóry innych części twarzy, a o jej specyfice stanowi także to, że jest praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, a więc nie może liczyć na dodatkową ochronę w postaci warstwy naturalnego sebum. Kolejny problem stanowi tu rzadsze niż w innych partiach twarzy rozmieszczenie włókien kolagenu i elastyny, a musimy pamiętać, że zmniejszenie produkcji przez organizm tego pierwszego składnika rozpoczyna się już po dwudziestym roku życia. Mięśnie powiek, pracując nieprzerwanie przez cały dzień, rozciągając i kurcząc skórę, powodują najszybsze powstawanie zmarszczek mimicznych właśnie wokół oczu. Jeżeli dodamy do tego czynniki takie jak zmęczenie, stres czy niewłaściwą dietę, okaże się, że w okolicy tej powstaną obrzęki i zasinienia, czyli tak zwane „podkówki”, które nie sprzyjają młodemu wyglądowi twarzy. Należy im jak najwcześniej przeciwdziałać.

Jak może pomóc medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna w ogóle, a dermatologia estetyczna w szczególności, pozwala dziś na znaczne odmłodzenie skóry twarzy. W jej skład wchodzą bowiem także zabiegi profilaktyczne, które mogą zapobiec powstaniu niepożądanych zmian, takich jak zmarszczki, przebarwienia czy obrzęki w okolicach powiek. Proponowane przez specjalistów medycyny estetycznej zabiegi mogą dotyczyć całej skóry twarzy albo koncentrować się wyłącznie na jej wydzielonym fragmencie, czyli w tym przypadku okolicy oka. W naszym Centrum dokonamy oceny stanu skóry i dopasujemy indywidualną terapię, która pozwoli na jej wzmocnienie i wygładzenie. 

Efektem odpowiednio dobranych działań będą między innymi:

  • wzmocnienie skóry wokół oczu,
  • wygładzenie i redukcja zmarszczek mimicznych,
  • zmniejszenie obrzęków i zasinień pod oczami,
  • nawilżenie, ujędrnienie i regeneracja skóry twarzy i powiek,
  • likwidacja nadmiaru wody i związków toksycznych,
  • zlikwidowanie zmian naczyniowych,
  • znacznie lepszy wygląd, którego poprawa wpłynie też na samopoczucie.
Zabiegi pod oczy - efekt przed i po
Efekty zabiegu przed i po

Najlepsze przeciwzmarszczkowe i odmładzające zabiegi pod oczy

Istnieje sporo nieinwazyjnych i sprawdzonych zabiegów pod oczy, które charakteryzują się działaniem przeciwzmarszczkowym i odmładzającym. W naszym Centrum wykonujemy je, wykorzystując jednocześnie nowoczesną technologię i dopasowując indywidualną terapię do potrzeb każdego z pacjentów.

Działanie przeciwzmarszczkowe

Jeśli chodzi o działanie przeciwzmarszczkowe, naszym pacjentom szczególnie polecamy skuteczne peelingi, terapię światłem LED, terapię botoksem, zastosowanie wypełniaczy lub Dermapen 4 czy laseroterapię. W Centrum przeprowadzany również wolumetryczne odmładzanie twarzy z zastosowaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Poniżej przyjrzymy się bliżej tym zabiegom i przedstawimy ich najważniejsze zalety.

Peeling cytrynowy Exuviance

Peeling ten zmniejsza zmarszczki w okolicy oka, rozświetla skórę i likwiduje obrzęki, a oddziałując na wszystkie warstwy skóry, usuwa również zrogowaciałe komórki, oczyszczając skórę i zwężając pory. Jednocześnie dostarcza on aktywnych substancji działających przeciwstarzeniowo i nawilża skórę.

Dermapen 4

Mezopen, czyli mezoterapia igłowa, to terapia polegająca na dostarczeniu skórze za pomocą mikronakłuć kwasu hialuronowego, koktajli witaminowych i składników odżywczych. Wśród stosowanych przez nas produktów dla redukcji zmarszczek najwłaściwsze jest zastosowanie koktajlu Dermaheal HSR, który rewitalizuje i nawadnia skórę, zmniejszając zmarszczki mimiczne także w okolicach oczu.

Terapia światłem LED

Ten typ terapii polecany jest szczególnie przy wygładzaniu blizn. Sprawdza się jednak także jako terapia likwidująca zmarszczki poprzez stymulowanie regeneracji komórek, co przywraca młodzieńczy wygląd skóry pod oczami, jednocześnie ją wygładzając.

Toksyna botulinowa (botoks)

Uważany za najskuteczniejszą metodę czasowej likwidacji zmarszczek mimicznych zabieg z wykorzystaniem botoksu polega na miejscowym wstrzyknięciu preparatu osłabiającego pracę wybranych mięśni. Działa on przez około sześć miesięcy, ale efekt ogólnego wygładzenia utrzymuje się zdecydowanie dłużej.

Wolumetryczne odmładzanie twarzy

Ta dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta terapia doskonale sprawdza się w wypełnianiu zmarszczek, a przy tym rewitalizuje skórę i na długo poprawia jej kondycję. Pozwala ona również na wypełnienie również tak zwaną „dolinę łez”, odmładzając znacznie okolice oczu. W ofercie Kaniowscy Clinic posiadamy Cellular Matrix, które stanowi połączenie kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego oraz Adivive, który stanowi autogenny wypełniacz pozyskiwany z tkanki tłuszczowej.

Kuracje odmładzające

Oprócz wymienionych powyżej metod, przeznaczonych głównie do redukowania zmarszczek mimicznych w okolicach oczu, które oczywiście dają też efekt ogólnego wygładzenia skóry, istnieją także inne terapie odmładzające. Należy do nich karboksyterapia, laser Mosaic, usuwanie przebarwień, mikrodermabrazja diamentowa mogące stanowić elementy profilaktyki przeciwstarzeniowej skóry. Polecane przez nas zabiegi dają efekt znacznego odmłodzenia. Poniżej przyjrzyjmy się najskuteczniejszym z nich.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na wstrzyknięciu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla przyspieszających metabolizm komórkowy, poprawiających krążenie, symulujących powstawanie nowego kolagenu. Polecana jest szczególnie w celu likwidacji cieni i worków pod oczami, choć przyczynia się również do redukcji zmarszczek mimicznych.

Laser Mosaic

Terapia laserem Mosaic pobudza odnowę skóry, zagęszczając ją i przywracając jej prawidłowe napięcie. Dodatkowo likwiduje przebarwienia i poprawia koloryt skóry.

Usuwanie przebarwień

Jeśli przebarwienia skóry stanowią Twój główny problem, polecanym przez nas zabiegiem jest usunięcie ich za pomocą lasera eCO2 lub lasera Discovery Pico , który doskonale radzi sobie z usuwaniem wszelkiego rodzaju przebarwień umiejscowionych nawet głęboko w skórze. Zabieg ten nie tylko wyrównuje koloryt skóry, lecz również widocznie ją odmładza. Laser służy także usuwaniu makijażu permanentnego, tatuażu i tatuażu powypadkowego.

Technologia HIFU

HIFU wykorzystuje silnie zogniskowane ultradźwięki, poprzez wywołanie efektu termicznego w tkance dochodzi do wzmożonej syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Opinie o zabiegach pod oczy wykonywanych w Kaniowscy Clinic

Decydując się na zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej mające na celu poprawę wyglądu i elastyczności skóry wokół oczu, redukcję zmarszczek, likwidację przebarwień czy kompleksowe zabiegi na skórę pod oczami, należy oczywiście wybrać ofertę cieszącą się pozytywnymi opiniami i dostosowaną do konkretnych potrzeb. Należy pamiętać, że niektóre z zabiegów powinny być wykonywane przez lekarza, podczas gdy inne mogą być wykonane przez doświadczonego kosmetologa. 

Uniknięcie problemów związanych z nieprawidłowym przeprowadzeniem zabiegów to przede wszystkim wybór nowoczesnego, certyfikowanego sprzętu i przebadanych klinicznie preparatów, sterylne warunki terapii oraz opieka doświadczonych lekarzy , w tym dermatologów, i personelu medycznego. Należy też pamiętać, że nie zapewniają one efektów raz na zawsze. Dbanie o skórę jest procesem, który należy rozpocząć jak najszybciej i regularnie stosować zalecane dla naszego typu skóry zabiegi oraz właściwie ją pielęgnować.

Centrum Dermatologii Estetycznej to doskonałe miejsce, w którym proponujemy rozwiązania zarówno dla tych z Was, którzy chcą dobrać odpowiednie metody profilaktyczne i wcześnie zapobiegać starzeniu się skóry wokół oczu, jak i tych, u których wystąpiły już tego typu objawy. Jesteśmy w stanie skutecznie i kompleksowo z nimi walczyć, a polecane przez naszych pacjentów zabiegi gwarantują odmłodzenie, pozbycie się zmarszczek i ogólną poprawę wyglądu skóry twarzy, a co za tym idzie, także samopoczucia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług.

Dwutlenek węgla może pobudzić Twoją skórę do odnowy i regeneracji

Zyskasz nowe spojrzenie!

Trwała regeneracja skóry

Discovery Pico

Piękna skóra powiek

Synergiczne działanie osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego

Regeneracja i odmłodzenie skóry

Natychmiastowy efekt wygładzenia

Nowy wymiar biostymulacji

Innowacyjna technologia. Świetny efekt bez okresu rekonwalescencji.

Inteligentne rozwiązanie do bezinwazyjnego liftingu powiek

Autogenny wypełniacz bogaty w komórki macierzyste

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl