Problemy skórne, z jakimi wielu z nas boryka się na co dzień, wynikają z różnych czynników. Należą do nich m.in. genetyka, choroby, niewłaściwa pielęgnacja czy przyjmowanie określonych leków. Zaburzenia w prawidłowej pracy skóry różnią się znacznie pod względem objawów i nasilenia. Mogą być tymczasowe lub trwałe, bezbolesne lub bolesne. Niektóre choroby są niegroźne, a inne mogą zagrażać życiu jak na przykład czerniak. W każdym przypadku niezwykle istotna jest właściwa diagnostyka i podjęcie odpowiedniego leczenia dermatologicznego. Ogromny wpływ na komfort i polepszenie jakości życia pacjenta mają także zabiegi pozwalające poradzić sobie z niezbyt atrakcyjnym wyglądem np. twarzy czy innych części ciała dotkniętych danym schorzeniem. Zobacz, jakie choroby należą do najczęściej występujących i jakie leczenie w przypadku każdej z nich możemy Ci zaoferować w Kaniowscy Clinic!

Najczęstszy problem skórny, który dotyka nie tylko twarzy– trądzik

Najczęściej występującym problemem skórnym, który dotyka nie tylko twarzy, jest trądzik. Trądzik to choroba skóry, który spowodowany może być wieloma czynnikami – zmianami hormonalnymi, niewłaściwą pielęgnacją i występować jako skutek uboczny kuracji farmakologicznej. Częstym powodem powstawiania trądziku jest zatkanie porów skóry. Przyczyną tego może być np.:

  • nadmierna produkcja sebum,
  • bakterie,
  • zaburzenia hormonalne,
  • martwe komórki skóry,
  • wrastające włosy.

Zmiany występujące przy tej chorobie obejmują zaskórniki, bolesne guzki, tzw. „pryszcze” a nawet ropne torbiele. Nieleczony trądzik może pozostawić na skórze szpecące blizny, których niezwykle trudno się pozbyć.

Trądzik jest najczęściej związany z wahaniami hormonalnymi doświadczanymi w okresie nastoletnim, ale cierpieć na niego mogą również osoby dorosłe. Właściwa identyfikacja rodzaju trądziku jest kluczem do skutecznego leczenia. Trądzik może być niezapalny lub zapalny.

Leczenie trądziku

Leczenie dermatologiczne obejmuje wiele zabiegów. Ich liczba, intensywność i rodzaj są zawsze ściśle uzależnione od indywidualnej diagnozy dermatologa. Część z terapii obejmuje zabiegi z wykorzystaniem kwasu salicylowego, który naturalnie złuszcza skórę, usuwając martwe komórki naskórka. W przypadku trądziku zaskórnikowego, dermatolog może zalecić terapię z wykorzystaniem miejscowych retinoidów. Lekarz może również przepisać terapię doustną.

Leczenie trądziku

leczenie trądziku wrocław

Oferta Kaniowscy Clinic – nowoczesna terapia przeciwtrądzikowa

Zabiegiem dermatologicznym, który przynosi wymierne korzyści jest nowoczesna, wieloczynnikowa metoda specjalistycznym preparatem. Eliminuje on obecne na skórze zmian – działa objawowo, oraz zapobiega powstawaniu nowych, (działając na przyczynę ich powstawania).

Inne problemy ze skórą. Sprawdź, jak radzić sobie ze zmianami barwnikowymi, popękanymi naczynkami i innymi niedoskonałościami

Problemy ze skórą nie dotyczą wyłącznie schorzeń takich jak opisany przez nas powyżej trądzik. Równie poważnym kłopotem są pojawiające się niedoskonałości takie jak zmiany barwnikowe, popękane naczynka czy rozstępy i blizny. Podczas gdy w przypadku trądziku skuteczna terapia musi uwzględniać leczenie dermatologiczne, w przypadku niedoskonałości często wystarczy skorzystać z oferty renomowanego gabinetu medycyny estetycznej. W gabinecie takim jak Kaniowscy Clinic znajdziesz szeroką ofertę zabiegów, które pozwolą zminimalizować widoczność niemal każdej zmiany. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim umówisz się na spotkanie jednym z naszych specjalistów w Centrum Dermatologii.

Zmiany barwnikowe

Każda zmiana pojawiająca się na skórze wymaga szczególnej uwagi. Wszelkie znamiona, które zmieniają swój kolor, „rozlewają się” i krwawią wymagają natychmiastowej kontroli dermatologicznej. Osoby, które mają wiele pieprzyków, powinny przynajmniej raz do roku spotkać się z lekarzem na rutynowej kontroli swoich znamion.

Przebarwienia i plamy posłoneczne są dosyć powszechne. Najczęściej związane są z nadmiarem ekspozycji niezabezpieczonej filtrem skóry na słońce. Na ogół pojawiają się jako na powierzchniach takich jak twarz, szyja, dłonie.

Marzysz o gładkiej, lśniącej, pozbawionej plam i przebarwień skórze? To nie jest takie trudne jak Ci się wydaje.

Diagnoza zmian na skórze

Leczenie i diagnostyka

Jeśli zmiana zostanie przez specjalistę zdiagnozowana jako niegroźna, do jej redukcji wystarczy skorzystanie z jednego z licznych zabiegów pozwalających pozbyć się przebarwień. Przykładem może być tu oferowana w Kaniowscy Clinic kuracja profesjonalnymi kosmetykami takimi jak Cosmelan, Dermamelan.

Powodem, dla którego tego rodzaju niedoskonałości nie należy usuwać samodzielnie ani w salonach kosmetycznych, w których nie mamy możliwości skonsultowania się z lekarzem, jest niebezpieczeństwo przeoczenia poważnego zagrożenia. Jeżeli bowiem podczas wizyty dermatolog zauważy coś niepokojącego, z pewnością niezwłocznie podejmie odpowiednie działania lecznicze. Często bowiem z pozoru niegroźna zmiana barwnikowa może okazać się czerniakiem – rodzajem niebezpiecznego nowotworu skóry. Dlatego też tak ważna jest regularna diagnostyka zachowawcza i znajomość właściwych technik zabezpieczania przed słońcem skóry.

Popękane naczynka

Osoby z cerą naczyniową, czyli tzw. „pajączkami” na twarzy i innych partiach ciała, nierzadko wstydzą się swojej skóry. Starają się tuszować zaczerwienia ciężkimi korektorami i mocniejszym makijażem. Najczęściej jest to schorzenie o podłożu genetycznym. Skłonności do skóry naczynkowej można więc odziedziczyć po swoich rodzicach. Wpływ na to maja również zmiany hormonalne i problemy z krążeniem. Nie trzeba jednak kryć się pod grubą warstwą makijażu, aby cieszyć się gładką, jednolitą skórą.

Zamykanie naczynek

Trądzik różowaty, czyli Rosacea, to przewlekłe i pojawiające się dość często schorzenie skórne

Metody, które pozwolą pozbyć się zmian

Jednym z najszybszych i zarazem najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się „pajączków” są specjalistyczne zabiegi z wykorzystaniem lasera Cutera Excel V i Alma Harmony. Lekarz podczas spotkania ocenia stan skóry pacjenta oraz skalę zmian i na tej podstawie kwalifikuje go do zabiegu z wykorzystaniem laseroterapii. Parametry urządzenia przed zabiegiem zostaną ustawione zgodnie z konkretnym stanem, typem skóry i innymi indywidualnymi czynnikami. Laser Cutera Excel V i Laser Alma Harmony są bezpiecznymi metodami, które pozwalają na optymalne leczenie zmian naczyniowych, a także blizn i przebarwień.

Rozstępy i blizny

Rozstępy pojawiają się często pod wpływem gwałtownego przyrostu wagi. Mogą je również posiadać osoby regularnie ćwiczące na siłowni i młodzież w okresie intensywnego wzrostu. W początkowej fazie charakteryzują się czerwonym kolorem, który wraz z upływem czasu jaśnieje i staje się nieco mniej widoczny. Niemniej jednak, zarówno rozstępy, jak i blizny są zwykle dość łatwo zauważalne i mogą być przyczyną kompleksów. Najskuteczniejszą metodą ich redukcji jest laseroterapia połączona z terapią wykorzystującą światło LED oraz Regeneris.

Marzysz o bikini, ale nie chcesz pokazywać na plaży swoich rozstępów? Istnieją skuteczne i bezpieczne metody pozbycia się ich!

Laser, terapia LED i głębokie złuszczanie

Osocze bogatopłytkowe

Oferta Kaniowscy Clinic – zapraszamy do kontaktu!

Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu trądziku lub innej choroby skóry, czy też sen z powiek spędzają Ci niedoskonałości takie jak pajączki, rozstępy czy przebarwienia – zapoznaj się z naszą ofertą. Proponujemy Ci najwyższą jakość usług z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, dzięki czemu masz pewność, że żadna poważna choroba nie zostanie przez nas przeoczona. Jednocześnie oferujemy skuteczne zabiegi i terapie, które zmniejszą widoczność niedoskonałości i przywrócą Ci pewność siebie. Skontaktuj się z nami już dziś i sprawdź, jakie rozwiązania możemy Ci zaproponować!

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl