Zabiegi na brzuch są wyjątkowo popularne. Dlaczego? To proste. Brzuch jest jednym z newralgicznych miejsc na naszym ciele, które mimo diety i aktywności fizycznej mogą utrzymywać tendencję do gromadzenia uporczywych złogów tłuszczowych. Odkładanie się tkanki tłuszczowej w postaci charakterystycznej oponki może być spowodowane wieloma czynnikami. Zwykle powstaje ona na skutek predyspozycji genetycznych lub wraz z wiekiem. Kobiety po przebytej ciąży często narzekają na wygląd swojego brzucha i słabe napięcie skóry. Szybkie schudnięcie również może przyczynić się do utraty jędrności skóry, co może stać się powodem kompleksów. Na szczęście istnieje wiele nowoczesnych i nieinwazyjnych zabiegów, które mogą pomóc przywrócić dobry wygląd tej części ciała.

Co pogarsza wygląd brzucha i w jaki sposób odpowiednie zabiegi mogą go poprawić?

Pogarszający się wraz z wiekiem wygląd brzucha możesz z łatwością poprawić, decydując się na przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów oferowanych przez centra dermatologii estetycznej takie jak Kaniowscy Clinic. Co jednak sprawia, że ta część ciała szybko traci atrakcyjny wygląd? Sprawdźmy!

Zmiany w przemianie materii i utrata jędrności skóry

Wraz z wiekiem zmniejsza się tempo przemiany materii, co zmniejsza jednocześnie liczbę kalorii spalanych w ciągu dnia. Jeśli spożywa się więcej kalorii, niż jest ich spalanych, nadmiar jest przechowywany w komórkach tłuszczowych. Mogą one pęcznieć nawet do sześciokrotnie większej wielkości, tworząc złogi tłuszczowe. Są one głównym źródłem nieestetycznego wyglądu brzucha lub pojawienia się tzw. oponki, którą szczególnie ciężko jest zgubić. Czasami rozciągnięta podczas ciąży lub tycia skóra po schudnięciu może nie być w stanie wrócić do poprzedniego stanu. Uwarunkowane jest to zarówno genetyką, jak i wiekiem. Wraz z upływem czasu organizm produkuje bowiem mniej kolagenu, przez co skóra traci jędrność i sprężystość. Niewłaściwa dieta również nie pozostaje bez wpływu na wygląd całej sylwetki – w tym brzucha, na którym zazwyczaj widać pierwsze efekty złego odżywiania. Żywność wysoko przetworzona może powodować stany zapalne w organizmie, które również utrudniają utratę tłuszczu z centralnych partii ciała. Nie oznacza to, że na tycie w tej części narażeni są głównie uzależnieni od fast-foodów – wysoko przetworzonymi produktami są bowiem nawet spożywany powszechnie rafinowany cukier czy białe pieczywo.

Do tego często dochodzi przewlekły stres, a wydzielający się podczas jego odczuwania kortyzol może powodować przejadanie się i spożywanie bezwartościowych pokarmów, zawierających tzw. puste kalorie, które powodują przyrost masy ciała. Wysoki poziom kortyzolu wiąże się z wyższym poziomem tłuszczu trzewnego, czyli tzw. „głębokiego” tłuszczu, który jest przechowywany pod skórą. Nadwagę spowodować może nawet spanie krócej niż 5 godzin na dobę, ponieważ wówczas organizm nadmiernie produkuje hormony odpowiedzialne za uczucie głodu przy jednoczesnym zmniejszeniu uczucia pełności. Po mniej regenerującym nocnym odpoczynku, ciało domaga się dodatkowego paliwa w postaci większych porcji jedzenia - najczęściej obfitych w przetworzone węglowodany.

Niezadowalający wygląd brzucha nierzadko jest podyktowany również warunkami genetycznymi. Osoby o figurze w kształcie „jabłka”, czyli mające szeroką klatkę piersiową i pełną talię, mogą mieć utrudnioną naturalną utratę trzewnej tkanki tłuszczowej.

utrata jędrności skóry na brzuchu

Jak z tym walczyć?

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć w walce o płaski brzuch jest zmiana dotychczasowego stylu życia i przyjrzenie się swojej diecie. To w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami może przynieść spektakularne efekty, które spełnią Twoje oczekiwania. Jakie działania terapeutyczne z zakresu medycyny estetycznej będą najskuteczniejsze? Zobaczmy!

Najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające pozwalające na szybkie uzyskanie płaskiego brzucha

Obecnie istnieje wiele nowoczesnych technologii, które pozwalają na szybkie i przede wszystkim nieinwazyjne modelowanie ciała umożliwiają na przykład uzyskanie płaskiego brzucha. Są one wycelowane w rozbijanie komórek tłuszczowych przy jednoczesnym pobudzaniu skóry do produkcji kolagenu. Pełna seria zabiegów przynosi zazwyczaj bardzo widoczne rezultaty. Niektóre z nich są równe skuteczne jak liposukcja. Co znajdziesz w ofercie Kaniowscy Clinic?

Kriolipoliza

Kriolipoliza to bezbolesna, nieinwazyjna procedura, która opiera się na modelowaniu ciała z wykorzystaniem niskich temperatur połączonych z elektrostymulacją, która wytwarza ciepło. Zimno powoduje zamrożenie komórek tłuszczowych na wybranym obszarze ciała, podczas gdy dodatkowa elektrostymulacja powoduje efektywną stymulację tkanki mięśniowej, po której następuje działanie wyższych temperatur, które wraz z naciskiem głowicy urządzenia tworzą skuteczny, drenujący masaż limfatyczny. Według dostępnych badań, po zakończeniu terapii można spodziewać się redukcji tkanki tłuszczowej o nawet 23%. Po kriolipolizie z wykorzystaniem tej metody skóra staje się jędrna i gładsza, a objętość tkanki tłuszczowej widocznie zmniejszona.

Niskie temperatury w modelowaniu ciała

Najnowsza technologia mikrofali

To procedura zabiegowa polegająca na leczniczym zastosowaniu prądów elektromagnetycznych o dużej intensywności, służąca do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Ta technologia wykazuje silne działanie antycellulitowe, ujędrniające i usuwa głęboką tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu wykorzystuje dwie głowice. Każda z nich jest ukierunkowana na inne działanie. Pierwsza działa powierzchniowo, ujędrnia i stymuluje włókna kolagenowe do wzmożonej pracy. Druga głowica działa nieco głębiej – sięga do tkanki tłuszczowej i wpływa na redukcję cellulitu. Cały system opiera się na wywołaniu efektu lipolizy i aktywowania fibroblastów.

Niskie temperatury w modelowaniu ciała

Terapia peptydowa

Zabiegi tego typu pozwalają na uzyskanie płaskiego brzucha dzięki wykorzystaniu preparatu peptydowego najnowszej generacji. Podczas zabiegu pod skórę pacjenta wprowadzany jest specjalny, czteropeptydowy preparat, który niezwykle skutecznie wpływa na przyspieszenie lipolizy przy jednoczesnym opóźnieniu lipogenezy. Niezwykłą zaletą działania zabiegu jest to, że gwarantuje on efekt przedłużonego działania. Preparat działa aktywnie pod skórą nawet do 2 tygodni od jego wprowadzenia. Prostolane Inner B wpływa widocznie na poprawę napięcia i elastyczności skóry przy jednoczesnej redukcji złogów tłuszczowych w wybranych przez pacjenta miejscach.

Bezpieczna i skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Terapia ultradźwiękami

Warta uwagi jest również nowoczesna technologia wykorzystująca fale ultradźwiękowe i radiowe – znane ze swoich skutecznych właściwości niwelujących i rozbijających tkankę tłuszczową. Energia fal radiowych pomaga na rozbijanie komórek tłuszczu, które są następnie wydalane z organizmu wraz z procesami metabolicznymi.

Redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry jednocześnie

Inne metody

Do innych skutecznych metod, jakie znajdziesz w ofercie Kaniowscy Clinic, zaliczają się również liposukcja laserowa oraz zabiegi wykorzystujące technologię HIFU do liftingowania skóry. Ponadto w naszej klinice na cellulit i tkankę tłuszczową wykonuje się także zabiegi z zakresu karboksyterapii.

Tłuszcz zbierający się na brzuchu i obwisła, pozbawiona jędrności skóra są nie tylko nieestetyczne, ale również niekorzystne pod kątem zdrowotnym. Duża ilość tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicy brzucha jest silnie związane z możliwością wystąpienia chorób serca i cukrzycy typu II. Specjalistyczne zabiegi, zmiana diety i podjęcie regularnej aktywności fizycznej przyniosą ogromne korzyści dla Twojego samopoczucia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Innowacyjny sposób modelowania ciała

Nieinwazyjny lifting ciała i twarzy

Nowy wymiar liftingu skóry

Lifting ultradźwiękami

Świetny efekt bez okresu rekonwalescencji

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl