fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesna metoda stosowana w zabiegach medycyny estetycznej, która pozwala na efektywne podniesienie napięcia skóry, redukcję blizn, zmarszczek, rozstępów czy zwiotczeń. Rozwiązanie to łączy w sobie dwie techniki, czyli oddziaływanie falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej oraz nakłuwanie mikroigłami. Zabiegi tego typu obkurczają włókna kolagenowe, a także indukują procesy regeneracyjne.

Spis treści:
Jakie urządzenia wykorzystuje?
Platforma Secret DUO
Radiofrekwencja i mikronakłuwanie
Właściwości lasera erbowo-szklanego
Ile sesji należy wykonać?
Przygotowanie i procedura zabiegowa
Efekty zabiegu
Cena

Jakie urządzenia wykorzystuje frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa na twarz i brzuch?

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa na twarz i brzuch to jeden z wielu dostępnych zabiegów z oferty naszego centrum medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic, gdzie wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia i systemy. Należy do nich innowacyjna platforma Secret DUO, która łączy w sobie również działanie nieablacyjnego lasera erbowo-szklanego. Oferowane przez nas rozwiązania poprawiają kondycję skóry i redukują jej niedoskonałości nawet na najbardziej delikatnych obszarach ciała.

Secret DUO

secret duo kaniowscy zabiegi

Secret DUO jest pierwszym dostępnym na rynku urządzeniem, które łączy w sobie dwie technologie nieablacyjne. Wspólne oddziaływanie radiofrekwencji i lasera frakcyjnego o długości fal 1540 nm pozwala na wykonywanie zabiegów pod kątem odmładzania skóry oraz redukcji blizn czy rozstępów, a jednocześnie umożliwia stosowanie technik termokoagulacyjnych z wykorzystaniem elektrod igłowych do podcinania blizn, leczenia trądziku czy zamykania naczynek. Niemałą zaletą jest możliwość wykorzystania tego urządzenia do laseroterapii, która wzmacnia efekty zrealizowanych przez nas procedur. Technologie te mogą działać razem lub osobo, zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta. W zestawieniu ze standardowymi laserami frakcyjnymi typu ablacyjnego, Secret DUO zapewnia znacznie wyższą efektywność działania przy jednocześnie krótszym czasie rekonwalescencji.

Radiofrekwencja i mikronakłuwanie

Prąd o częstotliwości fal radiowych wykorzystywany w radiofrekwencji zapewnia możliwość ściśle kontrolowanego podgrzewania skóry, co inicjuje procesy regeneracyjne oraz przebudowuje jej struktury. W ten sposób następuje poprawa elastyczności i jędrności. Mikronakłuwanie jest natomiast zabiegiem, który bazuje na wykonywaniu nakłuć stymulujących procesy naprawcze skóry oraz pobudzających ją do regeneracji. Wspólne działanie tych technologii sprawia, że procedura jest bardzo efektywna. Mikroigły wykorzystywane w Secret DUO frakcyjnie dostarczają energię radiofrekwencji do licznych warstw skóry, co zapewnia pożądaną regenerację i rewitalizację oraz niweluje oznaki starzenia. Metoda ta sprawdza się w przypadku praktycznie każdego typu skóry, a przy tym nie wymaga od pacjenta porzucenia codziennych aktywności.

Właściwości lasera erbowo-szklanego

Zadaniem lasera erbowo-szklanego jest tworzenie mikrokanalików w skórze, a także podgrzewanie jej tkanek wewnętrznych bez jednoczesnego uszkadzania jej powierzchni. Ze względu na małą inwazyjność mikroigieł można dzięki temu zyskać głębszą dyfuzję ciepła. Wiązki lasera są bardzo delikatne, dzięki czemu zabieg pozostaje bezpieczny nawet mimo oddziaływania na głębokie warstwy skóry. Laser erbowo-szklany jest doskonałym uzupełnieniem mikronakłuwania, ponieważ wzmaga jego efekty oraz pobudza skórę do przebudowy kolagenu i intensywnej regeneracji. W naszym centrum oferujemy też inne zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej.

Kiedy efekty radiofrekwencji mikroigłowej stają się widoczne i ile zabiegów trzeba wykonać?

Kiedy efekty radiofrekwencji mikroigłowej stają się widoczne i ile zabiegów trzeba wykonać? Bezpośrednio po wykonaniu procedury skóra jest zwykle delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona. Objawy te ustępują po kilkudziesięciu minutach. Efekty uwidoczniają się już po pierwszym zabiegu, a po kilku tygodniach ulegają nasileniu. Skóra staje się jędrna i sprężysta, co wynika z pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, zagęszczenia jego włókien oraz wytworzenia między nimi nowych wiązań. Zależnie od kondycji skóry oraz oczekiwań pacjenta nasi lekarze indywidualnie ustalają ilość zabiegów, a także ich częstotliwość. W większości przypadków zalecamy przeprowadzenie 3-5 sesji w odstępach od 3 do 4 tygodni, co przynosi satysfakcjonujące i długotrwałe rezultaty. Do redukcji blizn potrzeba średnio 5-7 zabiegów.

Przygotowanie i procedura zabiegowa

Do terapii z wykorzystaniem platformy Secret DUO nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na kilka dni przed planowaną procedurą oraz po jej wykonaniu nie powinno się stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych i doustnie przyjmowanych sterydów. Właściwy zabieg rozpoczyna się od znieczulenia wybranego obszaru ciała specjalną maścią. Lekarz przykłada następnie do skóry odpowiednio dobraną głowicę urządzenia, aby zapewnić dokładne przyleganie aplikatora. W czasie zabiegu mikroigły bardzo delikatnie penetrują skórę na wcześniej ustalonej głębokości, a energia bipolarna RF efektywnie podgrzewa i koaguluję tkankę wokół igieł. W ten sposób uruchamiany jest proces produkcji elastyny i przebudowy kolagenu. Zależnie od obszaru poddanego zabiegowi czas procedury może być różny.

Rezultaty

Secret DUO to system, który bardzo dobrze nadaje się do przeprowadzenia nieablacyjnego resurfacingu. Jego efektem będzie wygładzenie faktury skóry oraz wyrównanie jej kolorytu, a także zwężenie porów, zredukowanie zmarszczek oraz poprawa napięcia i zagęszczenia zwiotczeń. Zabieg ten przynosi bardzo dobre rezultaty na wielu różnych obszarach, włącznie z powiekami, szyją, podbródkiem, biustem czy skórą nad kolanami. Za jego pomocą można przeprowadzić termiczny lifting twarzy, który poprawia jej owal oraz podnosi napięcie skóry. Efekty stosowania Sercet DUO są bardzo dobre również w przypadku redukcji zmian zapalnych w przebiegu trądziku, zanikowych blizn potrądzikowych i pourazowych, rozstępów czy popękanych naczynek. W Kaniowscy Clinic oferujemy też inne zabiegi na problemy skórne, w tym redukujące przebarwienia.

Cena

Cena zabiegu w Kaniowscy Clinic jest bardzo przystępna. W naszym centrum koszt tej procedury zależy przede wszystkim od miejsca jej wykonania. Zabieg będzie droższy, w przypadku gdy stosuje się go na całym ciele. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi zabiegami dostępnymi w ofercie naszego centrum Kaniowscy Clinic, a także zachęcamy do nawiązania kontaktu i umówienia wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas