Zabiegi na brzuch po ciąży są rozwiązaniem dla wielu kobiet, które się zmagają z trudnościami związanymi z powrotem do wcześniejszej formy. W czasie ciąży ciało kobiety ulega dużym przemianom. Zmiany widoczne są zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. U podłoża problemu mogą stać uwarunkowania genetyczne, może być on spowodowany także znaczną utratą wagi, jak również zmianami hormonalnymi i fizjologicznymi w czasie ciąży.

Spis treści
Remedium dla każdej mamy
Jak zmienia się skóra?
Skuteczne zabiegi

Zabiegi na brzuch po porodzie jako remedium na niekorzystne zmiany po ciąży

Zabiegi na brzuch mogą stanowić rozwiązanie problemów wielu kobiet, które po ciąży i po rodzie zauważają niekorzystne zmiany na swoim ciele. Choć wahania hormonalne oraz zmiany fizjologiczne, które zachodzą naturalnie w okresie ciąży, dają Ci się we znaki, wcale nie musisz akceptować ich wszystkich. Po porodzie wiele kobiet liczy na szybki i bezproblemowy powrót do formy. Pamiętaj, tylko naprawdę niewielki odsetek pań, których skóra posiada niezwykłe zdolności regeneracyjne. Zdecydowana większość ma z tym spore problemy i walczy z takimi defektami jak utrata jędrności skóry, wiotkość i nadmiar rozciągniętej skóry.

Wpływ zmian hormonalnych i fizjologicznych na skórę

Zmiany, jakim poddawane jest ciało kobiety podczas ciąży, mają charakter anatomiczny, fizjologiczny oraz metaboliczny. Pod wpływem działania hormonów oraz gromadzenia znacznej ilości wody w tkankach, jak również z upływem czasu i rozwoju płodowego dziecka, skóra na brzuchu ulega rozciągnięciu. W drugiej połowie ciąży dochodzi do szybkiego zwiększenia macicy, przez co mogą pojawić się rozstępy o czerwono-fioletowym zabarwieniu. Zmieniająca się pigmentacja skóry spowodowana jest gromadzeniem się melaniny, co skutkuje uwidocznieniem kresy brunatnej. Zmiany pigmentacyjne zazwyczaj ustępują w niedługim czasie od urodzenia dziecka. Jednakże problem z elastycznością skóry oraz jej nadmiarem może powodować uczucie dyskomfortu przez długie miesiące, a nawet lata.

Duża część kobiet boryka się właśnie z tego typu problemami, które uniemożliwiają powrót do formy sprzed ciąży. Samodzielna walka z cellulitem, rozstępami oraz wzmożonym wypadaniem włosów może być trudna i nierówna. Dlatego też proponujemy skorzystanie z oferty naszej kliniki, gdzie znajdziesz wiele zabiegów rekomendowanych dla kobiet po okresie ciąży. Co możemy Ci zaproponować?

Jakie zabiegi ujędrniające na brzuch po ciąży rekomendujemy?

Wiotki brzuch po ciąży często staje się źródłem kompleksu. Jeśli mieszkasz na terenie Wrocławia lub w okolicy, zapraszamy do naszej kliniki, gdzie dobierzemy odpowiednie zabiegi ujędrniające z zakresu medycyny estetycznej. Ciąża sprawia, że zawarte w skórze włókna kolagenu i elastyny rozciągają się, przez co ciało traci swoją jędrność. Ćwiczenia i dieta mogą wzmocnić mięśnie, ale nie wpłyną na poprawę jędrności skóry i nie spowodują likwidacji wiotkości brzucha.

Leczenie wiotkości skóry stanowi wyzwanie dla lekarzy. Najczęściej pacjentom proponuje się zabieg chirurgiczny. Doskonałą nieinwazyjną alternatywę stanowią natomiast zabiegi z użyciem nowoczesnych technik i innowacyjnych technologii. Wiotki brzuch po ciąży nie musi już stanowić problemu! Proponowane przez nas zabiegi to doskonała terapia dla osób z widocznym spadkiem napięcia skóry oraz widocznymi śladami wiotkości skóry ciała. Zabiegi sprawdzają się także w przypadku wiotkości skóry brzucha.

Sprawdź, co oferuje medycyna estetyczna

Skuteczne zabiegi na brzuch po ciąży, w których wykorzystujemy nowoczesne technologie laserowe i ultradźwiękowe, wciąż zyskują na popularności. Zamiast się martwić pogłębiającymi się kompleksami, skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Obecnie dysponujemy szeroką ofertą zabiegów wspomagających walkę o jędrną skórę, wśród których warto wymienić:

Każdy z zabiegów poprzedzony jest profesjonalną konsultacją medyczną, podczas której lekarz specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, przedstawi przebieg zabiegu oraz porozmawia z Tobą o ewentualnych przeciwwskazaniach.

Brzuch przed zabiegiem Thermage
Brzuch po zabiegu Thermage

ULTRADŹWIĘKI I FALA RADIOWA

Zabieg, który jest wykonywany przy użyciu tego urządzenia, rekomendowany jest przede wszystkim kobietom, które borykają się z wiotką skórą pozbawioną jędrności. Zaawansowana technologia wykorzystująca połączenie działania fali ultradźwiękowej (US) oraz fali radiowej (RF) daje dodatkowe korzyści, w postaci redukcji tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym silnym ujędrnieniu skóry. Technologia zimnych ultradźwięków oddziałuje na komórki tłuszczowe, prowadząc do ich rozpadu i uwolnienia zalegającego w nich tłuszczu. Komórki tłuszczowe, które uległy zniszczeniu, wydalane są z organizmu w naturalny sposób przez system limfatyczny. Technologia wykorzystująca działanie wyższej temperatury niszczy lokalne depozyty tłuszczu. Energia pochodząca z fal radiowych pozytywnie wpływa na modelowanie sylwetki, przyczynia się do zauważalnej redukcji cellulitu i zbędnej tkanki tłuszczowej.

Efekty po zabiegu:

 • redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej,
 • wzrost jędrności skóry,
 • redukcja cellulitu,
 • pobudzenie produkcji kolagenu,
 • poprawa elastyczności skóry.

Nieinwazyjny zabieg wyszczuplający i/lub ujędrniający

Technologia HIFU

Urządzenie używa nowoczesnej technologii, wykorzystywanej do konturowania oraz modelowania zarówno skóry twarzy, jak i ciała przy pomocy ultradźwięków z użyciem przetworników Centerless. Podstawą zabiegu jest innowacyjna technologia HIFU, która wykorzystuje siłę ultradźwięków o wysokiej częstotliwości (ang. High Intensity Focused Ultrasound). Użycie przetworników Centerless powoduje, że fala ultradźwięków rozchodzi się poziomo, bezpośrednio pod tkanką podskórną. Zabieg Utims A3 skutkuje bardzo silnym zagęszczeniem skóry.

Efekty po zabiegu:

 • widoczna poprawa jędrności i elastyczności skóry,
 • odmłodzenie i konturowanie,
 • modelowanie sylwetki.

Nowy wymiar liftingu skóry

Brzuch przed zabiegiem Thermage NXT
Brzuch po zabiegu Thermage NXT

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA HIFU

To nieinwazyjna metoda liftingu zarówno skóry twarzy, jak i całego ciała. Urządzenie wykorzystuje nowoczesną technologię HIFU. W czasie zabiegu emitowana jest wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa, która powoduje podgrzanie wybranego fragmentu skóry, co skutkuje obkurczeniem tkanki. Prowokowane mikrouszkodzenia działają stymulująco i indukują naturalne procesy naprawcze i regeneracyjne.

Efekty po zabiegu:

 • ujędrnienie skóry,
 • poprawa elastyczności,
 • efekt wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki.

Jeżeli jesteś świeżo upieczoną mamą i zależy Ci na szybkim powrocie do formy sprzed ciąży, zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z pełną ofertą proponowanych zabiegów. Nie musisz ukrywać się za swoimi kompleksami, medycyna estetyczna właśnie otwiera swoje drzwi przed Tobą. Nasi specjaliści z chęcią udzielą odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Nieinwazyjny zabieg liftingujący wiotką skórę

Luksusowa technologia odmładzająca

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl