Laser Tulowy
Laseroterapia – z wykorzystaniem m.in. lasera tulowego – jest doskonałym rozwiązaniem terapeutycznym! Chcesz poprawić wygląd swojej skóry? Zauważyłeś pierwsze zmarszczki, przebarwienia? Masz blizny lub rozstępy? Terapia laserowa to świetny sposób zarówno na odmładzanie, jak i zwalczanie wszelkich niedoskonałości skóry. Urządzenia są nieustannie udoskonalane i opracowywane z myślą o tym, aby terapie były jak najbardziej skuteczne, jak najmniej inwazyjne i aby przynosiły oczekiwane efekty przy jak najmniejszej ilości sesji. Ponadto ważne jest również to, aby zabiegi nie zakładały długich okresów rekonwalescencji i pozwalały pacjentom na szybki powrót do codziennych aktywności.
W Kaniowscy Clinic pracujemy na najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzęcie, który uważnie dobieramy sugerując się przede wszystkim bezpieczeństwem zabiegów i ich skutecznością.
Zróżnicowane urządzenia, jakie posiadamy sprawiają, że mamy szeroki wachlarz możliwości terapeutycznych kompleksowej odbudowy skóry, aby móc proponować pacjentom indywidualne terapie, ściśle dopasowane do ich problemu. Jednym z laserów, które posiadamy w ofercie, jest nowoczesny laser tulowy.
Spis treści:
Technologia
Zasada działania
Na przebarwienia
Wskazania do terapii
Zalety
Przebieg zabiegu
Po zabiegu
Dodatkowe działanie
Opinie
Przeciwwskazania
LASER TULOWY – TECHNOLOGIA
Źródłem energii lasera tulowego jest tul – najrzadszy lantanowiec występujący na Ziemi. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom jest używany jako źródło promieniowania w przenośnych aparatach Roentgena oraz w laserach.
Laser ten jest innowacyjnym urządzeniem, którego sposób działania znalazł szerokie zastosowanie w dermatologii i medycynie estetycznej, ze względu na charakterystyczną długości fali – 1927nm.
Skuteczność działania technologii potwierdzają liczne badania i publikacje naukowe.
Urządzenie, które posiadamy w Kaniowscy Clinic jest jedynym na świecie innowacyjnym laserem tulowym ze skanerem frakcyjnym, który umożliwia wykonywanie skutecznych i bezpiecznych zabiegów w przypadku szerokiej grupy wskazań i z zachowaniem minimalnego okresu rekonwalescencji.
ZASADA DZIAŁANIA
Ze względu na charakterystykę długości fali, moc oraz możliwość regulacji parametrów, laser umożliwia pracę w 3 trybach: nieablacyjnym, subablacyjnym oraz ablacyjnym.
Lekarz ma możliwość dostosowania parametrów lasera tak, aby zadziałać na różnych poziomach głębokości skóry, w zależności od wskazań. Można skupiać jego działanie zarówno w warstwie podstawnej naskórka, np. przy redukcji przebarwień, jak i skóry właściwej – pobudzając skórę do przebudowy, aby wyrównać jej strukturę, zredukować blizny i drobne zmarszczki. Podczas zabiegu można dynamicznie regulować intensywność energii oraz długość impulsu.
Badania histologiczne wykazują, że laser ten celuje w warstwę pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą, zachowując przy tym rogową warstwę naskórka, co przyczynia się do niskiego ryzyka działań niepożądanych i szybkiej rekonwalescencji. Laser działa wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu po zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji.
LASER TULOWY NA PRZEBARWIENIA
Laser tulowy sprawdza się doskonale w zabiegach odmładzania, remodelowania skóry, jak również w redukcji zmian pigmentacyjnych, przebarwień i melasmy. Subablacyjny tryb pracy lasera jest optymalnym rozwiązaniem do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka, w której występują duże ilości melanocytów i melaniny. Terapia skutecznie i w widoczny sposób rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt.
WSKAZANIA DO TERAPII
Laser ten ma szerokie spektrum zastosowań, można stosować go w przypadku konkretnych problemów, jak i kompleksowej odnowy skóry.
Główne wskazania terapeutyczne to:
– redukcja przebarwień, piegów, plam starczych,
– leczenie melasmy,
– leczenie rogowacenia słonecznego,
– redukcja blizn, w tym blizn potrądzikowych oraz rozstępów,
– redukcja rozszerzonych porów,
– poprawa struktury skóry i ujednolicenie jej kolorytu,
– odmładzanie skóry, redukcja zmarszczek,
– lifting i napięcie skóry.
Laser daje dodatkowo możliwość pracy w trybie odpowiednim do rewitalizacji delikatnej skóry okolic oczu.
ZALETY
– Możliwość pracy w trzech trybach
– Szeroka grupa wskazań
– Łączenie zalet innych laserów odmładzających i redukujących przebarwienia
– Szybkość pracy
– Doskonałe rezultaty w leczeniu zmian pigmentacyjnych oraz zabiegach remodelowania skóry
– Widoczne efekty i kr
ótki czas rekonwalescencjiPRZEBIEG ZABIEGU
Przed zabiegiem obszar mający zostać poddany terapii zostaje oczyszczony i nakładane jest na niego znieczulenie w maści. Po upływie ok. 1 godziny znieczulenie zostaje zmyte i można rozpocząć laseroterapię. W zależności od wskazań i oczekiwanych efektów lekarz ustawia na urządzeniu odpowiednie parametry zabiegowe. Sprzęt pozwala ponadto dynamicznie regulować intensywność energii oraz długość impulsu. Podczas pracy lasera pacjent odczuwa delikatne pieczenie i ciepło.
PO ZABIEGU
Po laseroterapii obszar zabiegowy jest zaczerwieniony, co jest normalną i pożądaną reakcją. W celu złagodzenia uczucia ciepła, na skórę nakładana jest zazwyczaj maska chłodząca, można dodatkowo naświetlić ją lampą LED. Dzień po zabiegu skóra wygląda jakby była opalona, jest lekko szorstka w dotyku. W kolejnych dniach może pojawić się lekkie złuszczanie, niewidoczne, wyczuwalne jedynie pod palcami podczas mycia. Z dnia na dzień skóra rozjaśnia się i nabiera świeżego, promiennego wyglądu.
EFEKTY
Ze względu na zastosowanie innowacyjnej technologii, efekty zaobserwować można już po pierwszym zabiegu. Następuje przebudowa skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności, co trwa jeszcze do około 8 tygodni po zabiegu. Terapię warto zastosować w serii – częstotliwość i ilość zabiegów ustali lekarz w zależności od wyjściowego stanu skóry i oczekiwanych rezultatów. O potrzebie ewentualnego kolejnego zabiegu zdecydują też na bieżąco obserwowane efekty przebudowy skóry.
DODATKOWE DZIAŁANIE LASERA TULOWEGO
Laser tulowy umożliwia prowadzenie bezbolesnych zabiegów na powierzchniowych warstwach skóry. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu gojenie następuje szybciej. Laser tworzy w naskórku kanaliki, które przerywają barierę naskórkową. Umożliwia to wprowadzenie w głąb naskórka specjalnych kosmeceutyków. Taka aplikacja leków jest o wiele bardziej efektywna i ma wiele zalet.
OPINIE
Pacjenci, którzy poddali się zabiegowi, są z niego bardzo zadowoleni. Zabieg, po wcześniejszym znieczuleniu skóry maścią, nie jest bolesny i nie wywołuje większego dyskomfortu. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja wykluczająca z normalnego funkcjonowania. Pacjentów cieszą szybkie i wyraźne efekty poprawy wyglądu skóry. Staje się ona napięta, gładka, wyrównuje się jej koloryt, wygląda zdrowo i świeżo.
PRZECIWWSKAZANIA
Jak każda terapia laserowa, również laser tulowy ma przeciwwskazania do jego wykonania, poniżej najważniejsze z nich:
– ciąża,
– cukrzyca,
– fotodermatozy,
– leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy),
– niedawne peelingi,
– nowotwory skóry,
– obniżenie odporności organizmu,
– skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających,
– stany zapalne skóry,
– terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie),
– zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp).