Leczenie blizn pooparzeniowych we Wrocławiu

Oparzenie to uszkodzenie skóry, do którego może dojść w wyniku działania różnych czynników – wysokiej temperatury, wrzątku, światła słonecznego, związku chemicznego, prądu, oraz które można leczyć w gabinetach medycyny estetycznej we Wrocławiu.
Wyróżnia się trzy stopnie oparzenia – w zależności od jego głębokości i liczby uszkodzonych warstw skóry. Oparzenie I stopnia obejmuje wyłącznie naskórek. Na powierzchni skóry pojawia się bolesne zaczerwienienie. Objawy ustępują zwykle po kilku dniach, bez pozostawienia śladów i blizn. Oparzenie II stopnia obejmuje naskórek i część skóry właściwej. W miejscu urazu pojawiają się pęcherze z surowiczym płynem. Ten rodzaj oparzenia goi się w ciągu 10–21 dni, nie pozostawia blizn. Oparzenie III stopnia obejmuje już całą grubość skóry, która w jego wyniku staje się martwa, niewrażliwa na dotyk. Ten rodzaj oparzenia pozostawia widoczne blizny.Świeże rany pooparzeniowe powinno się poddawać leczeniu, aby minimalizować ryzyko powstania przebarwień i blizn. Niezastąpiona jest w tym przypadku terapia LED oraz terapia osoczem bogatopłytkowym.Terapia LED – wpływa doskonale na przyspieszenie procesu regeneracji, umożliwia niezwykle szybki proces gojenia, jak dotąd nieosiągalny!

Więcej o terapii LED:

Osocze bogatopłytkowe – powoduje silne pobudzenie skóry i przyspieszenie jej regeneracji, zawarte w nim czynniki wzrostu stymulują skórę do jej naprawy.

Spektakularne odmładzanie. Przełom w leczeniu oparzeń i blizn.

Osocze bogatopłytkowe

Efekty leczenie oparzeń

poparzenie led przed i po
poparzenie-led-przed-i-popoparzenie-led-przed-i-popoparzenie-led-przed-i-popoparzenie-led-przed-i-popoparzenie-led-przed-i-popoparzenie-led-przed-i-popoparzenie-led-przed-i-popoparzenie-led-przed-i-popoparzenie-led-przed-i-popoparzenie-led-przed-i-popoparzenie led przed i po
poparzenie przed i po lampa led

Efekty leczenia | Przed i po

Częstym powikłaniem po wygojeniu się ran oparzeniowych są blizny przerosłe. Są one między innymi efektem nieprawidłowej proliferacji fibroblastów, na skutek której w nadmiarze produkowany jest różniący się pod względem histologicznym kolagen.
Blizny pooparzeniowe są bliznami specyficznymi, są to blizny dynamiczne, ze względu na to, że zmieniają swój wygląd. Z czerwonych ran tworzą się białe i rozległe powierzchnie, charakteryzujące się nierówną strukturą skóry.
Oprócz tego, że blizny te stanowią problem natury estetycznej, niektóre z nich mogą powodować dodatkowo przykurcze stawów, ograniczające sprawność ruchową. Doskonałą metodą leczenia blizn pooparzeniowych, i jedną z najskuteczniejszych, jest terapia z użyciem lasera frakcyjnego w połączeniu z falą radiową i  lasera pikosekundowego. Laseroterapia zdecydowanie przyspiesza cały wieloetapowy proces usuwania blizn. Dzięki niej możliwości leczenia blizn są znacznie poszerzone i przyczyniają się do znacznej poprawy, pod względem estetycznym i funkcjonalnym (zmniejszenie napięcia tkanek), poparzonych miejsc.

Przełom w leczeniu oparzeń i blizn

Przełom w leczeniu oparzeń i blizn

Laser pikosekundowy skutecznym rozwiązaniem na blizny

W leczeniu blizn oprócz laseroterapii można też zastosować dodatkowo: opatrunki uciskowe, silikonowe, ostrzykiwanie, czy preparaty zewnętrzne. Leczenie blizn wymaga czasu, o rodzaju i przebiegu terapii decyduje lekarz. Nasi specjaliści w Kaniowscy Clinic ułożą spersonalizowany plan leczenia i wybiorą zabiegi, które przyniosą najlepsze efekty. Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl