Powiększenie punktu G, czyli augmentacja punktu G, to zabieg z zakresu tzw. „ginekologii estetycznej”, który zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet. Zabieg ten nazywany jest także „zastrzykiem orgazmu”, ponieważ wpływa znacząco na poprawę jakości życia seksualnego. Na czym dokładnie polega powiększenie punktu G i jak przebiega zabieg? Dla kogo jest on przeznaczony?

Punt G. W jaki sposób przeprowadza się jego powiększanie?

Czy powiększanie punktu G jest możliwe?  Punkt G został nazwany na cześć swojego odkrywcy Ernsta Gräfenberga, który w 1956 r. przedstawił teorię o istnieniu wyniosłości na przedniej ścianie pochwy w odległości ok. 5 cm od cewki moczowej, która ma największe znaczenie erogenne u kobiet. Większość badaczy utożsamia ten punkt z fragmentem ściany pochwy unerwianym przez nerw sromowy, gdzie znajduje się skupisko zakończeń nerwów czuciowych, gruczołów i naczyń krwionośnych. Jednak nie u wszystkich kobiet miejsce to jest  wyczuwalne, wrażliwe, mocno unerwione, co może wpływać na nieodczuwanie orgazmu czy intensywnych doznań podczas stosunku. Istnieje natomiast możliwość wyeksponowania i powiększenia punktu G, co ma na celu intensyfikację odczuć w trakcie zbliżenia.

Preparat Desirial

W naszym gabinecie powiększenie punktu G wykonuje się preparatem Desirial. To pierwszy na świecie preparat na bazie kwasu hialuronowego, dedykowany specjalnie miejscom intymnym – jedyna na świecie formuła kwasu hialuronowego zarejestrowana do stosowania w ginekologii „estetycznej”. Produkt powstał przy współpracy biotechnologów i lekarzy ginekologów, jako odpowiedź na bardzo często występujące problemy kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i menopauzalnym.

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedza konsultacja ginekologiczna. Lekarz przeprowadza wywiad medyczny, poznaje oczekiwania pacjentki oraz zleca badanie cytologiczne.

Powiększanie punktu G jest nowoczesną, niechirurgiczną metodą, której celem jest uwydatnienie i ujędrnienie tej okolicy pochwy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 20 min. Polega on na podaniu preparatu z kwasem hialuronowym w  przednią ścianę pochwy (w odległości ok. 5 cm od cewki moczowej). Substancja ta wypełnia tkankę, uwydatnia i ujędrnia ją. Punkt G staje się tym samym bardziej wyeksponowany i wrażliwszy na bodźce, co wpływa na zwiększenie doznań podczas stosunku. Już 4 godziny po zabiegu pacjentka może współżyć.

Wskazania - Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, które nie odczuwają orgazmu podczas stosunku płciowego lub chciałyby czerpać większą satysfakcję z życia seksualnego. Problem braku orgazmu narasta zazwyczaj wraz z wiekiem, ponieważ z upływem lat dochodzi do zmniejszenia tego miejsca, obniżeniu ulega także liczba receptorów czuciowych tu występujących. Procedura polecana jest w związku z tym kobietom w okresie menopauzy. Z zabiegu mogą także skorzystać pacjentki, które niedawno urodziły dziecko lub te, u których przyczyną obniżenia jakości życia seksualnego jest nieprawidłowa budowa anatomiczna stref intymnych.

Efekty zabiegu

Efekt zabiegu odczuwalny jest od razu. Kwas hialuronowy będzie jeszcze nieznacznie zwiększał swoją objętość do kilku tygodni, co dodatkowo powiększy punt G. Odczucia podczas stosunku płciowego ulegają znacznej poprawie i są bardziej intensywne, o czym świadczą relacje pacjentek. Rezultaty zabiegu utrzymywać się będą ok. roku do dwóch lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Desirial, wykonywany przez lekarza specjalistę, jest procedurą bardzo bezpieczną. Nie wykonuje się go natomiast u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią. Głównymi przeciwwskazaniami  do jego wykonania są także: miesiączka, opryszczka, zmiany skórne w obrębie sromu oraz stan zapalny sromu.

Rewitalizacja okolic intymnych

Preparat Desirial, którym wykonywany jest zabieg powiększania punktu G, przeznaczony jest również do regeneracji okolic intymnych – rewitalizacji warg sromowych oraz pochwy.

Zmiany anatomiczne okolic intymnych tzw. atrofia i hipotrofia warg sromowych (całkowita lub częściowa utrata ich objętości i elastyczności) oraz niewystarczające nawilżenie pochwy są powodem dyskomfortu, suchości a co za tym idzie podrażnień, częstszych infekcji a nawet bolesności przy współżyciu. Zabiegi z użyciem preparatów Desirial umożliwiają przywrócenie objętości i regularnego kształtu wargom sromowym większym, co pozwala chronić srom, a tym samym zmniejszyć intensywność otarć oraz ryzyko infekcji. Preparaty mają poza tym działanie rewitalizujące – poprawiają nawilżenie i napięcie przedsionka pochwy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedzony jest kwalifikacją lekarską, podczas której lekarz przeprowadza wywiad medyczny i poznaje oczekiwania pacjentki. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i jest komfortowa dla pacjentki. W przypadku rewitalizacji warg sromowych większych, preparat Desirial zostaje wprowadzony do obu warg sromowych przy użyciu specjalnej kaniuli. Kwas hialuronowy wypełnia i modeluje wargi sromowe, pozwala na odtworzenie ich symetrii oraz przywraca prawidłowe nawilżenie skóry, także w środkowych i głębokich warstwach skóry właściwej. Efekt zabiegu pojawia się natychmiast i utrzymuje się od roku do dwóch lat.

Po zabiegu przez okres 2 tygodni pacjentka powinna unikać czynności, które wiążą się z dużym naciskiem na okolice krocza, takich jak jazda konna lub jazda na rowerze.

 

Efekty zabiegu 

Po zabiegu z użyciem preparatu Desirial pacjentki zauważają wiele pozytywnych zmian:

  • znikają dolegliwości, takie jak suchość i swędzenie pochwy
  • skóra okolic intymnych staje się bardziej jędrna i elastyczna
  • poprawie ulega jakość życia seksualnego
  • aktywność fizyczna przestaje powodować bolesne otarcia i inne urazy mechaniczne

 

Zabiegi należące do tzw. ginekologii estetycznej czy funkcjonalnej przeznaczone są dla kobiet w każdym wieku. Pomagają one odzyskać komfort codziennego funkcjonowania oraz wpływają na podniesienie samooceny. Jeżeli masz dolegliwości związane z okolicami intymnymi, chcesz poprawić wygląd tej części swojego ciała lub podnieść satysfakcję z życia seksualnego poprzez powiększenie puntu G, zapraszamy na konsultację z naszymi lekarzami. Nasi specjaliści zaproponują odpowiednią terapię, zapewniając Ci jednocześnie komfort i intymność.

Desirial

Regeneracja i rewitalizacja miejsc intymnych

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl