Zabiegi na dłonie to skuteczny i szybki sposób na poradzenie sobie z pierwszymi pojawiającymi się w tym obszarze zmarszczkami i przebarwieniami. To właśnie dłonie mogą najłatwiej zdradzić nasz wiek, dlatego tak ważne jest chronienie ich przed choćby przesuszeniem skóry spowodowanym niewłaściwą pielęgnacją czy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nowe techniki i zaawansowane terapie pozwalają dziś dermatologom i kosmetologom skutecznie i nieinwazyjnie leczyć i zapobiegać oznakom starzenia się dłoni. Peelingi, lasery, wypełniacze a nawet procedury przeszczepiania tłuszczu są obecnie powszechnie stosowane nie tylko w celu pozbycia się zmarszczek mimicznych czy przebarwień, które powstają na powierzchni skóry ciała, lecz również do wizualnego odmłodzenia rąk. Sprawdź ofertę Kaniowscy Clinic i zobacz, co możesz zyskać, jeśli zdecydujesz się na profesjonalną terapię!

Jakie są przyczyny starzenia się dłoni i w jaki sposób zabiegi mogą odwrócić lub zahamować ten proces?

Bez odpowiednich zabiegów dłonie mogą być pierwszym miejscem na ciele, na którym widoczny gołym okiem będzie upływający czas. Skóra rąk jest bowiem cienka i bardzo wrażliwa, a przy tym pokrywa ją znacznie mniejsza warstwa tkanki tłuszczowej. W miarę upływu lat tkanka ta niemal całkowicie zanika, a produkcja kolagenu spowalnia tak bardzo, że w efekcie dłonie nabierają niezbyt atrakcyjnego wyglądu. Skóra staje się wiotka i niemal przezroczysta, przez co żyły i ścięgna są bardzo widoczne. Wszystkie te cechy, typowe dla osób w podeszłym wieku, wynikają bezpośrednio z zaniku tkanki tłuszczowej pokrywającej dłonie i postępującego wiotczenia skóry.

Odpowiedni dobór kosmetyków pielęgnacyjnych

Nie bez znaczenia jest również fakt, że skóra w tej części ciała jest wyjątkowa i słabo wchłania kosmetyki nawilżające. Zamiast tradycyjnych, lekkich kremów, które szybko się wchłaniają, w przypadku przesuszonych dłoni warto sięgnąć po nieco cięższe wersje kremów w postaci gęstej maski lub intensywnie nawilżającego serum. Kosmetyki te powinny być stworzone specjalnie do pielęgnacji skóry dłoni. Przed wysuszającym zimnem i wiatrem najlepiej zabezpieczają tłuste kremy na bazie wazeliny. Z kolei na noc warto włożyć specjalne bawełniane rękawiczki - oczywiście po uprzednim nasmarowaniu rąk nawilżająco-regenerującą maską z witaminami.
zabiegi na dłonie kaniowscy

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Należy też pamiętać, że skóra dłoni źle reaguje na słonce. Promieniowanie UVA i UVB są jednymi z głównych czynników przedwczesnego starzenia się skóry. W słoneczne dni przed wyjściem na zewnątrz warto więc zabezpieczyć grzbiety dłoni dobrym kremem przeciwsłonecznym z wysokim filtrem SPF – najlepiej o podobnym stopniu ochrony do tego, który nakładamy na twarz.

Czy terapia może pomóc?

Tak jak w przypadku innych partii skóry, odpowiednio dobrana terapia może zmniejszyć tempo, z jakim postępują procesy starzenia i powstawania zmarszczek czy przebarwień. Jeżeli zdecydujesz się podjąć działania odpowiednio wcześnie, być może uda się odsunąć w czasie powstawanie coraz widoczniejszych śladów starzenia się skóry dłoni. Czy jednak terapia może odwrócić szkody, które już powstały? Sprawdź, co oferuje Kaniowscy Clinic!

Nowoczesne zabiegi odmładzające dłonie w ofercie Kaniowscy Clinic

Obecne rozwiązania kliniczne i nowoczesne zabiegi na dłonie, jakie znajdziesz między innymi w ofercie Kaniowscy Clinic, pozwalają na indywidualne podejście oparte na wielu innowacyjnych technikach, które są w stanie zaradzić zarówno utracie objętości, gęstości i gładkości skóry, jak i przebarwieniom związanym fotostarzeniem Większość procedur kosmetycznych opiera się na rozjaśnianiu skóry, pozbywaniu się piegów i tzw. plam starczych. Połączenie dobrze dopasowanych do potrzeb peelingów i działania światła laserowego nie tylko pobudza skórę do naturalnej regeneracji, ale przynosi też szybką poprawę jej wyglądu i koloru.

Na wysuszoną i zniszczoną skórę dłoni najlepiej działają produkty zawierające retinol lub kwas glikolowy i peelingi chemiczne, które są w stanie ją głęboko zregenerować i nawilżyć.

Najchętniej polecane przez dermatologów zabiegi na dłonie to między innymi:

  • laseroterapia,
  • peeling chemiczny,
  • mikrodermabrazja i mezoterapia,
  • profesjonalne kremy rozjaśniające przebarwienia
  • wypełnienie kwasem hialuronowym
  • wypełnienie autologiczną tkanką tłuszczową

Mikrodermabrazja i mezoterapia

Chociaż mikrodermabrazja jest najczęściej stosowana na twarzy, może być również stosowana do złuszczania skóry na innych obszarach ciała, w tym na dłoniach. Najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze jest przeprowadzenie tego zabiegu w profesjonalnej klinice, która wykorzystuje nowoczesne urządzenia. Mikrodermabrazja powoduje złuszczanie, czyli usuwanie warstwy rogowej naskórka – pierwszej, zewnętrznej warstwy skóry. Wyzwala to proces regeneracji, wspomaga powstawanie kolagenu, w efekcie czego, powierzchnia skóry jest jaśniejsza, a kondycja dłoni poprawiona, dzięki czemu wyglądają one na młodsze. Mikrodermabrazja sprawdzi się także w zapobieganiu powstawania zmarszczek i przebarwień – regularnie przeprowadzana sprawia, że skóra wolniej się starzeje i dłużej zachowuje młody wygląd.

Jeśli pacjentowi zależy na silniejszym działaniu odmładzającym i regenerującym, może wziąć pod uwagę inny zabieg – mezoterapię. Mezoterapia stanowi idealne uzupełnienie zabiegu mikrodermabrazji. Pozwala na głębokie wprowadzenie nawilżających i regenerujących substancji, których działanie jest wzmocnione nie tylko z uwagi na skoncentrowane składniki aktywne zawarte w preparacie, ale głównie z uwagi na metodę ich podskórnej aplikacji.

Warto zaznaczyć, że wszelkie zabiegi polegające na złuszczaniu i głębokiej regeneracji powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalistów. tylko oni wiedzą bowiem, w jaki sposób przeprowadzić ten zabieg tak, aby był nie tylko wysoce skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Innowacyjna terapia kolagenowa

To nowej generacji kolagen typu I.

Terapie wykorzystujące działanie lasera

Działanie lasera pozwala na niezwykle skuteczne usuwanie wszystkich przebarwień. Wykorzystanie działania np. lasera Discovery Pico, Alma Harmony lub lasera tulowego Lavieen i jednoczesne uzupełnienie zabiegu terapią z kwasem hialuronowym, powoduje pełną rewitalizację, odmłodzenie i likwidację przebarwień.

Innowacyjny laser pikosekundowy Discovery Pico to urządzenie, na które czekaliśmy!

Zyskaj zdrową i piękną skórę!

Peeling

To szybki i mało inwazyjny zabieg służący do intensywnej biorewitalizacji skóry. Delikatna i wymagająca powierzchnia dłoni doskonale reaguje na tę terapię. W skład produkty wchodzą miedzy innymi, kwasy TCA, kwas kojowy i woda utleniona w odpowiednim stężeniu i proporcji. Zabieg wpływa na poprawę napięcia skóry dłoni – zmarszczki będą wyraźnie wygładzone przy jednoczesnej widocznej poprawie kolorytu i redukcji przebarwień - zarówno tych powstałych od słońca, jak i pojawiających się wraz z wiekiem.

Innowacyjne połączenie peelingów medycznych

Wypełnienie kwasem hialuronowym

Na powierzchni dłoni mamy mniejszą ilość tkanki podskórnej, która dodatkowo z upływem czasu zanika. W wyniku tego procesu skóra staje się mniej elastyczna, sucha, pojawiają na niej zmarszczki. Dłonie stają się nadmiernie szczupłe, spod skóry przebijają ścięgna i naczynia żylne.

Utraconą objętość w okolicach grzbietów dłoni możemy przywrócić wykorzystując produkty z kwasem hialuronowym. Podczas zabiegu preparat wstrzykiwany jest równomiernie na całej powierzchni grzbietów dłoni za pomocą specjalnej elastycznej kaniuli. Kaniula wprowadzona jest w skórę w jednym punkcie (nie ma konieczności wykonywania licznych wkłuć), preparat rozprowadzany jest tzw. metodą wachlarzową i trafia w miejsca, gdzie wymagane jest nadbudowanie utraconej tkanki podskórnej. Ze względu na komfort pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe za pomocą kremu znieczulającego. Po tak przeprowadzonym zabiegu, wykonuje się masaż ostrzykiwanego obszaru skóry, co dodatkowo zapewnia prawidłowe rozmieszczenie preparatu w tkankach.

W wyniku zabiegu dłonie odzyskują młody wygląd. Skóra w ich obszarze staje się napięta, jędrna i nawilżona, znacznie mniej widoczne stają się naczynia żylne. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu.

Innowacyjne połączenie kwasu hialuronowego i osocza bogatopłytkowego

Wypełnienie kwasem hialuronowym efekty zabiegu
Wypełnienie kwasem hialuronowym efekty zabiegu kaniowscy clinic
Wypełnienie kwasem hialuronowym efekty zabiegu wrocław

Wypełnianie autologiczną tkanką tłuszczową

Utratę tkanki podskórnej grzbietów dłoni można przywracać również z użyciem autologicznej tkanki tłuszczowej. Zabieg, zwany lipofillingiem, polega na autotransplantacji tkanki tłuszczowej tj. pobraniu tłuszczu z jednego miejsca na ciele i przeszczepieniu go tam, gdzie jest go zbyt mało – w tym przypadku w grzbiety dłoni.

Specjalnie przygotowaną tkankę tłuszczową podaje się równomiernie na całej powierzchni grzbietów dłoni, z uwzględnieniem przede wszystkim zagłębień w przestrzeniach między ścięgnami oraz w okolicy palców i bocznych krawędzi. Materiał bogaty w komórki macierzyste stanowi doskonałe wypełnienie, które skutecznie regeneruje skórę dłoni i widocznie je odmładza.

Efekty zabiegu widoczne są zaraz po zabiegu, dodatkowo narastają z czasem. Kondycja skóry ulega znaczącej poprawie, ujędrnia się, uelastycznia. Mniej widoczne są ścięgna i żyłki, dłonie wyglądają młodo.

Niezależnie od wykonywanego zawodu, dłonie są wizytówką każdego człowieka. Większość najważniejszych, codziennych czynności jest ściśle związana z pracą dłoni. Zadbana skóra rąk nie zdradza wieku i jest po prostu piękna. Dlatego też, warto zrobić wszystko, aby dłonie wyglądały na młode, jędrne i by ich skóra wyglądała promiennie – podobnie jak skóra twarzy. Odpowiednia pielęgnacja przeciwstarzeniowa nie powinna ograniczać się do twarzy. Aby zachować młodość i naturalne piękno skóry na dłużej – warto uwzględnić również skuteczne zabiegi na dłonie, które znajdziesz na przykład w ofercie Kaniowscy Clinic.

Lipofilling

Zabieg Advive wykonany bezpośrednio na dłonie jest połączeniem liposukcji i lipotransferu. Pozwala na nieinwazyjne przeniesienie tkanki tłuszczowej wzbogaconej komórkami macierzystymi w miejsce, które wymaga wypełnienia, odmłodzenia i naturalnej regeneracji. Siła komórek macierzystych jest imponująca. Są one wykorzystywane nie tylko do celów estetycznych. Mają również nieocenione zastosowanie medyczne. Po zabiegu Advive, dłonie mogą wyglądać nawet o kilkanaście lat młodziej.

Niezależnie od wykonywanego zawodu, dłonie są wizytówką każdego człowieka. Większość najważniejszych, codziennych czynności jest ściśle związana z pracą dłoni. Zadbana skóra rąk nie zdradza wieku i jest po prostu piękna. Dlatego też, warto zrobić wszystko, aby dłonie wyglądały na młode, jędrne i by ich skóra wyglądała promiennie – podobnie jak skóra twarzy. Odpowiednia pielęgnacja przeciwstarzeniowa nie powinna ograniczać się do twarzy. Aby zachować młodość i naturalne piękno skóry na dłużej – warto uwzględnić również skuteczne zabiegi na dłonie, które znajdziesz na przykład w ofercie Kaniowscy Clinic.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl