Na wyszczuplania ramion w ostatnim czasie decyduje się coraz więcej osób. Warto pamiętać, że pojęcie „szczupła sylwetka” nie odnosi się bowiem wyłącznie do newralgicznych obszarów ud, brzucha i pośladków. Wiele osób dotyka problem nadmiaru tkanki tłuszczowej lub utraty jędrności ramion. Jest to dość problematyczne na przykład w przypadku próby dopasowania odpowiedniej garderoby. Osoby z problemem dotykającym tego właśnie obszaru starają się zazwyczaj zatuszować niedoskonałości, wkładając zakrywające ramiona bluzki nawet podczas upałów. W przypadku kobiet stwarza to również znaczne ograniczenia w doborze sukienek. Z kolei mężczyźni mogą mieć opory przed wyjściem np. na plażę. Istnieje jednak kilka skutecznych metod pozwalających pozbyć się tego problemu.

Jak można wyszczuplić ramiona?

Wyszczuplenie ramion to marzenie nie tylko osób, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać, że cellulit, który jest przypadłością dotykającą także szczupłych osób, pojawia się nie tylko w okolicach ud, brzucha i pośladków. Również ramiona stanowią obszar, który ma tendencję do gromadzenia się tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – pojawienia się cellulitu, który w tych partiach ciała jest bardzo trudny do usunięcia. Najskuteczniejszą metodą na szybkie pozbycie się pomarańczowej skórki są profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Czy domowe metody są skuteczne?

Niestety, prawda jest taka, że żadna z domowych prób przywrócenia jędrności skóry jakiejkolwiek części ciała nie jest tak skuteczna jak profesjonalny zabieg. To, co może wzmocnić efekty nowoczesnych terapii, to zmiana przyzwyczajeń żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej. Dieta o niskiej zawartości tłuszczu i soli, zmiana auta na rower lub piesze wycieczki pozwoli Ci utrzymać efekty każdego zabiegu jeszcze dłużej. Ważne jest też prawidłowe nawodnienie. Zbyt mała ilość wody w organizmie może sprawić, że cellulit stanie się bardziej zauważalny. Większość produktów spożywczych znajdujących się w diecie powinna być bogata w składniki odżywcze – wybieraj więc owoce, warzywa, ryby lub kurczak bez skóry i dobrej jakości pieczywo pełnoziarniste. 

Efekty zabiegów medycyny estetycznej mogą spotęgować także dobrze zaplanowane treningi. Mogą pomóc spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, a jeśli są dobrze ukierunkowane pozwalają też zredukować cellulit i wzmocnić pozbawioną jędrności skórę na ramionach. Pamiętaj, że nawet aktywności takie jak szybkie spacery lub bieganie, pływanie, zajęcia z aerobiku czy jogi to sposoby, które pozytywnie wpływają na ujędrnienie i wysmuklenie całego ciała, a więc również interesującego Cię obszaru.

zabiegi na ramiona wrocław

Oferta zabiegów wyszczuplających ramiona w Kaniowscy Clinic

Kaniowscy Clinic to gabinet medycyny estetycznej, w którym zdajemy sobie sprawę, że wszelkie problemy ze skórą i wyglądem ramion można zredukować za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów modelujących. Niedoskonałości te są zazwyczaj spowodowane albo nadmiarem tkanki tłuszczowej w tym obszarze, albo szybką utratą wagi i związaną z tym utratą jędrności skóry. Wiotka skóra ramion może być również objawem upływu czasu.

W jaki sposób zabieg stricte wyszczuplający może pozwolić uporać się z efektami zbyt szybkiego odchudzania? To proste. Większość skutecznych zabiegów na ciało jest bowiem w stanie nie tylko rozbić komórki tłuszczowe, ale i wzmocnić skórę i przywrócić jej dawną jędrność, co pozwoli nadać sylwetce określony kształt. Lekarz dermatolog może zalecić specjalną, ukierunkowaną terapię falami akustycznymi, terapię laserową, która może pomóc zmniejszyć widoczność cellulitu, poprawić ogólny wygląd skóry i wyraźnie ją ujędrnić. Aby osiągnąć maksimum efektów i cieszyć się młodzieńczą i gładką skórą ramion należy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia serii kilku zabiegów. Co możemy zaoferować Ci w gabinetach Kaniowscy Clinic? Zobacz!

Kriolipoliza

Jedną z bardziej skutecznych, nowoczesnych metod modelowania ramion jest zabieg MIRACOOL wykorzystujący działanie kriolipolizy. Kriolipoliza ma na celu usunięcie i zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na wybranych obszarach ciała. Działa poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych na wybranych partiach – sprawdzi się więc zarówno na ramionach, jak i na udach czy brzuchu. Wiele osób porównuje skuteczność MIRACOOL do chirurgicznej liposukcji. W porównaniu z tą tradycyjną metodą kriolipoliza jest jednak nieinwazyjna i bezpieczna. Zalecana jest szczególnie do usuwania tłuszczu z miejsc, z których trudno jest się go pozbyć poprzez ćwiczenia i dietę. MIRACOOL uzupełniany jest jeszcze elektrostymulacją i działaniem ciepła (od około 30 do 40 stopni). Takie zmasowane, ukierunkowane działanie jest najbardziej skuteczne i pozwala osiągnąć najbardziej trwałe efekty.

Modelowanie ciała i redukcja cellulitu

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej

Drugim zabiegiem, który może pomóc uporać się z kompleksami dotyczącymi wyglądu ramion jest ONDA DEKA, który wykorzystuje skuteczność działania fali o częstotliwości 2,45 GHz. Te parametry okazały się najskuteczniejsze w nieinwazyjnym rozbijaniu i spalaniu cząsteczek tłuszczu. Niewielka głowica urządzenia pozwala na wykonanie procedury praktycznie w każdym miejscu na ciele. Z jej pomocą można zredukować cellulit, zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej i bardzo wyraźnie poprawić jędrność i ogólny wygląd skóry. Zabieg z wykorzystaniem systemu Onda jest najczęściej wykorzystywany w celach modelowania sylwetki. Stosowany na obszarze ramion poprawia ich kształt, zmniejsza ilość tłuszczu i wpływa na powrót skóry do dawnej gęstości. Dwie głowice urządzenia, którego używa się do zabiegu mają ukierunkowane działanie – płytkie i głębokie. Zwiększa to skuteczność terapii mikrofalami. Mikrofale wpływają na wywołanie stresu metabolicznego w komórkach tłuszczowych, a wzrost temperatury prowadzi do dosłownego spalania tłuszczu. Pod ich wpływem komórka tłuszczowa zmienia swoją strukturę chemiczną i rozbija się na glicerol i kwasy tłuszczowe. Dzięki temu tkanka tłuszczowa zmniejsza swój rozmiar. Metoda ta jest nie tylko skuteczna, ale również bezbolesna i nieinwazyjna. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Przez określony czas przed podjęciem terapii nie powinno się stosować kremów nawilżających, które mogą osłabić skuteczność mikrofal i ogólne działanie zabiegu.

Wyszczuplanie sylwetki

Nowy wymiar modelowania ciała

HIFU, czyli silnie zogniskowane ultradźwięki

HIFU, to skrót od Hight Intensity Focused Ultrasound, zabieg ten może być skierowany na różne głębokości tkanki w celu napięcia skóry, jej uniesienia i modelowania. To bezinwazyjny zabieg, który może być wykonany praktycznie na całym obszarze ciała oraz twarzy. Specjalnie dobrane urządzenie emituje ultradźwięki w obrębie tkanki tłuszczowej, dochodzi do zniszczenia komórek tłuszczowych i do zwiększonego napięcia skóry w miejscu zabiegowym.

Mezoterapia peptydowa

Wyraźne efekty w redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej przynosi również nowoczesna kuracja peptydowa. Po zabiegu skóra jest bardziej jędrna, gładsza i napięta, odzyskuje swój dawny, młodzieńczy wygląd. Takie działanie jest możliwe dzięki podskórnej iniekcji unikalnej kompozycji czterech wyjątkowych peptydów. Forma zabiegu pozwala na miejscowe, ukierunkowane działanie. Preparat może być podany nie tylko w obszar ramion, ale również w podbródek, żuchwę i trudne do usunięcia „bryczesy”. Widoczność efektów jest obecna już po pierwszym zabiegu, jednak optymalne efekty można zaobserwować po 3-4 sesjach przeprowadzonych w dwutygodniowych odstępach. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny, może sprawić jedynie lekki dyskomfort, ale jego efekty są tego warte.

Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej za pomocą peptydów

Skontaktuj się z Kaniowscy Clinic i dobierz terapię dla siebie!

Każdy przypadek jest inny. Decydując się na zabieg modelowania jakichkolwiek partii sylwetki, warto uzyskać uprzednio poradę lekarską. Niektóre osoby cenią sobie również laseroterapię. Tak naprawdę, osoba zmagająca się z niewystarczająco jędrną skórą i zaburzającą proporcję sylwetki linią ramion, ma obecnie szereg możliwości dających szansę na realną poprawę ich wyglądu. Chcesz sprawdzić, jakie to możliwości? Zapoznaj się z naszą ofertą i skonsultuj ze specjalistami z Kaniowscy Clinic w celu dobrania odpowiedniej terapii właśnie dla Ciebie!

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl