Redukcja tkanki tłuszczowej to zabieg, który sprawi, że poczujemy się lepiej we własnym ciele. Jeśli wstydzimy się założyć obcisłe ubrania, pójść na basen, saunę, siłownię czy rozebrać przed partnerem, warto rozważyć takie rozwiązanie. Istnieją bowiem zabiegi, które mogą pomóc nam rozwiązać ten problem i pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej! I to skutecznie!

Jak zredukować tkankę tłuszczową? Najpierw poznaj przyczyny problemu!

Nadmiar tkanki tłuszczowej i konieczność jej redukcji mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Dużą rolę odgrywają czynniki genetyczne czyli tzw. „tendencje do tycia”, zaburzona przemiana materii, problemy hormonalne, niemałą rolę ma tu także nasz tryb życia, w tym odżywianie się i ilość aktywności fizycznej.

Zdarza się jednak, w większości w przypadku kobiet, że są na ciele miejsca gdzie tłuszcz odkłada się i mimo, że inne partie ciała są już szczupłe, te newralgiczne miejsca nadal zaburzają proporcje sylwetki. Wtedy pomocne okazują się profesjonalne zabiegi dostępne w gabinetach medycyny estetycznej.

Sposoby na pozbycie się tłuszczu

Jest kilka skutecznych metod, które pomagają w widoczny sposób zniwelować nadmiar tkanki tłuszczowej. Dzięki tym procedurom nasze ciało straci zbędne centymetry w obwodach, wysmukli się i zyska atrakcyjniejszy wygląd. Należy natomiast pamiętać o tym, że same zabiegi nie wystarczą! Powinniśmy dodatkowo dbać o to co jemy, pić odpowiednią ilość wody i włączyć aktywność fizyczną. Spełniając te warunki będziemy mogli cieszyć się jeszcze lepszymi efektami terapii i to na dłużej!
Można wybrać jedną metodę lub zastosować terapię łączoną. Podczas wizyty lekarz zaproponuje możliwe opcje zabiegów i w porozumieniu z pacjentem zdecyduje o rodzaju prowadzonego leczenia.

Nowoczesne metody modelowania ciała działają dwukierunkowo – oprócz niwelowania tkanki tłuszczowej, ujędrniają skórę w danym obszarze zabiegowym. Nie musimy zatem obawiać się, że po wyszczupleniu będziemy borykać się z „nadmiarem” skóry.

Mierzenie brzucha centymetrem

Skuteczne zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej dostępne w Kaniowscy Clinic

W Kaniowscy Clinic znaleźć można bogatą ofertę zabiegów redukujących nadmiar tkanki tłuszczowej. Są to sprawdzone i bezpieczne procedury, które pozwolą Ci cieszyć się upragnioną sylwetką, co wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie i doda Ci pewności siebie. Dowiedz się więcej o poszczególnych metodach i umów się na zabieg już dziś!
Nowoczesna technologia LipoLife 3G jest znaczniej mniej inwazyjna niż metody liposukcji stosowane wcześniej. W czasie zabiegu dochodzi do termicznego rozpuszczenia tłuszczu, co ułatwia jego odessanie. Odpowiednia długość fali laserowej działa selektywnie tylko na tkankę tłuszczową, dzięki czemu nie uszkadza się okolicznych tkanek. Dodatkową korzyścią zabiegu jest ujędrnienie skóry w obszarze poddawanym terapii.

Zabieg spełni Twoje marzenia o idealnej figurze

To najnowsze urządzenie do zabiegów przeciwcellulitowych i wyszczuplających. Nowością jest zastosowanie w nim technologii Coolwaves, czyli mikrofal, które precyzyjnie trafiają w tkankę tłuszczową.
Urządzenie rozbija błony komórkowe komórek tłuszczowych z wykorzystaniem nieinwazyjnej techniki, więc wyszczuplenie jest efektywne i bezpieczne. Z kolei temperatura wytwarzana przez Coolwaves w skórze właściwej powoduje natychmiastowe obkurczanie kolagenu, a w rezultacie ujędrnienie skóry.

Innowacyjny zabieg wykorzystujący Coolwaves

To urządzenie, służące wyszczuplaniu ciała, nazywane jest kriolipolizą V generacji. Wykorzystuje 3 unikalne technologie: kriolipolizę – stymulację zimnem, elektrostymulację – na niskiej i średniej częstotliwości oraz stymulację ciepłem (od 30 do 40°C).
Kriolipoliza polega na bezinwazyjnym usuwania tłuszczu poprzez jego zamrażanie, w wyniku czego komórki tłuszczowe zaczynają się rozpuszczać, a uwolniony przez nie tłuszcz jest metabolizowany przez wątrobę. Elektrostymulacja z kolei pozwala na szybkie pozbycie się uszkodzonych komórek, w wyniku przyspieszonego metabolizmu. Stymulacja termiczna przyczynia się dalszemu usuwaniu komórek tłuszczowych, poprzez pobudzenie krążenia limfy.

Skuteczna metoda walki z tkanką tłuszczową

To system działający w oparciu o falę ultradźwiękową (US) oraz radiową (RF) – dzięki czemu możliwe jest redukowanie tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry przy pomocy jednego urządzenia.
Wibracje zimnych ultradźwięków niszczą membranę komórek tłuszczowych, powodując ich stopniowy rozpad i uwolnienie zalegającego w nich tłuszczu. Technologia ciepłych ultradźwięków, które generują skompresowaną falę ultradźwiękową powodującą wysoki poziom kawitacji – niszczenie lokalnych depozytów tłuszczu temperaturą. Energia fal radiowych, które docierając do skóry podgrzewają włókna kolagenowe do 45-60°C. Skutkuje to stymulacją fibroblastów do odbudowy i wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu zwiększa się sprężystość i napięcie skóry. Procedura jest bezinwazyjna. Specjalna głowica zabiegowa przesuwana jest po obszarze zabiegowym, wbudowany mechanizm chłodzący czyni zabieg komfortowym, pacjent odczuwa kontrolowane ciepło.
Aby uzyskać zadowalające efekty, zabiegi należy wykonać w serii. Procedurę powtarzamy z częstotliwością wskazaną przez lekarza.

Skuteczna metoda walki z tkanką tłuszczową

Jeżeli zmagasz się z uporczywym problemem blizn i bliznowców w okolicy dekoltu, przyjrzyj się dokładniej naszej ofercie. Pomożemy Ci zmniejszyć ich widoczność, co pomoże pozbyć się uporczywego problemu mocno rzucających się w oczy niedoskonałości . Poprawisz w ten sposób nie tylko swój wygląd, ale także swoje samopoczucie.

Nowy wymiar liftingu skóry

To peptydowy preparat przeznaczony do redukcji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej z okolicy twarzy – podbródek, żuchwa, jak i z obszarów ciała – brzuch, ramiona, bryczesy. Produkt redukuje tkankę tłuszczową, a ponadto działa detoksykująco, wygładzająco, napina skórę i wzmacnia jej elastyczność. Wstrzykuje się go w daną okolicę zabiegową, wykonując 3,4 sesje w odstępie 2 tygodni.
Ta metoda modelowania ciała, znana i stosowana z powodzeniem od lat, poprawia elastyczność skóry, ujędrnia ją, pozwala pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i obrzęków, leczy cellulit i dodatkowo relaksuje. Endermologia może być stosowana jako samodzielna terapia, stanowi ponadto doskonałe uzupełnienie innych zabiegów wyszczuplających. Polecana jest szczególnie po zabiegach liposukcji laserowej, jako terapia potęgująca jej efekty.
Redukcja tkanki tłuszczowej w tym miejscu to bardzo popularne rozwiązanie. Głównie dlatego, że brzuch jest obszarem na ciele, na którego dobrym wyglądzie zależy zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zazwyczaj trudno nam zaakceptować nadmiar ciała w tym rejonie. Jest to też miejsce, obok ud, na którym „tłuszcz” ma tendencję do odkładania się. Nadmiar tkanki tłuszczowej zaburza talię i tworzy tzw. wałeczki, boczki. Same ćwiczenia na siłowni, odpowiedni sposób odżywiania mogą nie być wystarczające.

Szybką i skuteczną metodą na pozbycie się tłuszczu w tym rejonie jest liposukcja laserowa. Efekt widoczny jest niemal od razu a zastosowanie nowoczesnej technologii skraca do minimum okres rekonwalescencji.

Pacjenci, którzy chcą pozbyć się tłuszczu, mają kilka możliwości terapii. O tym, jaki zabieg będzie dla nich najbardziej odpowiedni, decyduje lekarz podczas konsultacji. Bierze od pod uwagę stan zdrowia, ilość „zbędnych kilogramów” oraz oczekiwania pacjenta

Aby uzyskać oczekiwane efekty należy przestrzegać zaleceń przed-, jak i pozabiegowych oraz, jeżeli zabieg wymaga serii, przychodzić regularnie na zaplanowaną ilość sesji zabiegowych.
Terapie umożliwiają wyszczuplenie i wysmuklenie ramion, pleców, wymodelowanie talii, brzucha, ud – aby w efekcie nadać ciału odpowiednie proporcje i atrakcyjny wygląd.

Bezpieczna i skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Endermologia to modelowania ciała, która istnieje od lat i jest przez cały czas doskonalona. Poprawia elastyczność skóry, ujędrnia ją, pozwala pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i obrzęków, leczy cellulit i relaksuje.

Endermologia ma wiele zastosowań i różne programy do wyboru m.in.:

  • estetyczny – zabiegi modelujące, wyszczuplające, ujędrniające ciało oraz redukujące cellulit
  • sportowy – przygotowanie do wysiłku mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł
  • terapeutyczny – drenaż limfatyczny, regeneracja po wysiłku fizycznym, wspomaganie leczenia uszkodzeń mięśni, więzadeł, ścięgien

Modelowanie ciała i redukcja cellulitu

Zbędna tkanka tłuszczowa to problem natury estetycznej, dotykający zarówno kobiety jak i mężczyzn. Często pomimo wzmożonej aktywności fizycznej i zbilansowanej diety, pewne części ciała pozostają oporne na utratę tkanki tłuszczowej. W Kaniowscy Clinic dysponujemy skutecznymi narzędziami i zabiegami, które wyeliminują nadmierne centymetry. Nasze technologie wykorzystują różne bodźce fizykalne, dlatego ich spektrum dzialania jest niezwykle szerokie. Poza wyżej wymienionymi technologami, polecamy Państwu silnie zoogniskowane ultradźwięki, czyli HIFU. W Klinice posiadamy dwa renomowane urządzenia HIFU, których skuteczność jest potwierdzona licznymi badaniami naukowymi: Ultraformer oraz Ulthera. Kolejnym zabiegiem, który wygładzi i napnie skorę jest Thermage, który wykorzystuje falę radiową. Zapraszamy do Kliniki na konsultację, gdzie nasi specjaliści dobiorą idealny zabieg do Państwa potrzeb.

Nieinwazyjny lifting ciała i twarzy

Innowacyjna technologia. Świetny efekt bez okresu rekonwalescencji.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl