Usuwanie blizn to jeden z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej we Wrocławiu, na który decyduje się dziś coraz więcej osób. Blizna jest co prawda trwałą zmianą na skórze, ale to nie znaczy, że musisz pogodzić się z tym, że będzie trwale Cię szpeciła. Jeżeli nieestetyczne ślady po uszkodzeniach skóry odbierają Ci poczucie pewności siebie lub powodują fizyczny lub psychiczny dyskomfort, warto zdecydować się na zabieg, który pozwoli na ich redukcję i znaczne zmniejszenie ich widoczności. Jaki jest mechanizm działania zabiegów i na jakie efekty możesz liczyć? Dowiedz się już dziś!

Usuwanie blizn – zanim przystąpisz do tego zabiegu we Wrocławiu, dowiedz się, czym są blizny i jak powstają

Blizny, o których usunięciu marzy wielu pacjentów klinik dermatologicznych we Wrocławiu, to nic innego niż ślady pozostające na skórze po jej uszkodzeniu. Proces ich powstawania jest całkowicie naturalny - gojąca się po uszkodzeniu skóra wytwarza bowiem tkankę bliznowatą, której zadaniem jest ponowne połączenie ze sobą brzegów rany. Po całkowitym wygojeniu miejsce zespolenia skóry nie wygląda jednak już tak jak przed urazem. Blizna złożona jest bowiem z tkanki łącznej włóknistej, która jest znacznie mniej elastyczna od zdrowej skóry. Wyodrębnia się na jej tle przede wszystkim dlatego, że ma odmienną strukturę oraz kolor, a ponadto pozbawiona jest mieszków włosowych oraz zakończeń nerwowych.

Usuwanie blizn

Najczęściej spotykane rodzaje blizn

Do najpowszechniejszych rodzajów blizn należą te pourazowe oraz pooperacyjne, powstające z powodu bezpośredniego skaleczenia skóry. Naruszona tkanka zostaje zmuszona do regeneracji, w następstwie czego pojawia się charakterystyczny ślad.

Jest jednak wiele innych czynników, które mogą powodować powstawanie blizn. Ze względu na etiologię wyróżniamy między innymi blizny potrądzikowe, czyli trwałe zmiany, które pojawiają się na skórze w wyniku miejscowej utraty tkanki. Ślady potrądzikowe mogą różnić się między sobą wielkością oraz głębokością.

Kolejnym typem zmian są rozstępy, powstające przede wszystkim w wyniku gwałtownego wzrostu. Na ich występowanie szczególnie narażone są dorastające nastolatki, a także kobiety w ciąży i osoby intensywnie trenujące w celu rozbudowy tkanki mięśniowej. Ponadto wyróżnia się także blizny oparzeniowe, przerostowe oraz zanikowe.

Czynniki wpływające na wygląd zmiany

To, jaki wygląd przybiera blizna, zależy od wielu czynników. Wśród nich wyróżnić możemy przede wszystkim rodzaj urazu, miejsce wystąpienia uszkodzenia tkanki, indywidualne skłonności organizmu. Odmienny wygląd charakteryzować więc będzie zmiany powstałe w wyniku oparzenia, zmiażdżenia, czy rozcięcia ostrym narzędziem. Dwie pierwsze przyjmują zwykle postać blizn rozległych i są szczególnie uciążliwe, widoczne, a w pierwszej fazie także bardzo bolesne. Ich powierzchnia jest nierównomierna, a kolor czerwony lub nawet siny. Ślad powstały w wyniku rozcięcia będzie natomiast mniej rozległy - do grupy tej należą także blizny pooperacyjne, które mimo precyzyjnie wykonanego i zszytego nacięcia mogą powodować dyskomfort fizyczny oraz psychiczny.

Należy pamiętać, że na wygląd blizny wpływa także pielęgnacja. Stosowanie specjalistycznych preparatów może znacznie zmniejszyć jej widoczność. Możliwe do osiągnięcia efekty zależne są jednak od głębokości rany. Metodą, która najszybciej pozwoli na redukcję nieestetycznych śladów na skórze, jest zabieg z wykorzystaniem lasera.

Usuwanie blizn laserem, terapia LED oraz głębokie złuszczanie skóry – metody dostępne we Wrocławiu, które pozwalają na pozbycie się nieestetycznych śladów

Jeśli blizny sprawiają Ci dyskomfort oraz odbierają poczucie własnej wartości, to najlepszym rozwiązaniem jest maksymalne zmniejszenie ich widoczności w gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Szeroką ofertę zabiegów umożliwiających osiągnięcie tego celu znajdziesz między innymi w Kaniowscy Clinic. O tym, który z nich należy wybrać, decyduje wiele czynników. Zaliczają się do nich przede wszystkim: głębokość i powierzchnia blizny, sposób jej powstania oraz czas, jaki upłynął od całkowitego wygojenia rany.

Skuteczne narzędzie do walki ze śladami na twarzy i innych partiach ciała

Metodą, która sprawdza się zarówno w przypadku dużych, jak i niewielkich blizn, jest dobranie odpowiedniego zabiegu laserowego. Sprawdza się on przy usuwaniu zmian płaskich, wypukłych, a także zanikowych. Laser działa z bardzo dużą precyzją, tworząc w obrębie blizny mikrouszkodzenia. Dzięki temu pobudzony zostaje proces regeneracji naskórka poprzez wzmożenie produkcji nowych włókien kolagenowych. Laser powoduje, że struktura blizny się zmienia. Ulega znacznemu zmiękczeniu, a jej kolor znacznie zbliża się do naturalnego odcienia skóry. W naszej klinice wykonujemy zabiegi laserowe pozwalające na wygładzenie blizn oraz trwałą regenerację skóry, między innymi: Discovery Pico, Laser CO2, Mosaic.

Laser pikosekundowy

Innowacyjny laser pikosekundowy  to urządzenie, na które czekaliśmy!

Laser CO2

Laser frakcyjny - CO2 Trwała regeneracja skóry

Nieablacyjny laser frakcyjny

Laserowe zagęszczanie skóry

Jak wygląda przebieg zabiegu laserowego usuwania blizn w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Laserowe zabiegi usuwania blizn we Wrocławiu zalicza się do zabiegów nieinwazyjnych, choć w niektórych przypadkach może wystąpić dyskomfort, a niekiedy także mikrokrwawienia. Z tego też powodu w przypadku choćby rozstępów czy bardzo głębokich zmian na godzinę przed przeprowadzeniem zabiegu nakłada się na skórę maść znieczulającą, która redukuje odczuwanie bólu do minimum. Co istotne, zabieg nie wiąże się z kilkudniowym pobytem w klinice – możesz udać się więc do domu zaraz po jego zakończeniu. Pomijając godzinny okres oczekiwania na zadziałanie maści znieczulającej, sam zabieg trwa – w zależności od rozmiarów leczonej zmiany – od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Z pewnością uda Ci się go więc dopasować do najbardziej napiętego i wymagającego grafiku!

Efekty działania lasera

Jedną z największych zalet, jakie niosą za sobą tego typu zabiegi, jest ich skuteczność. Pozwalają one bowiem na znaczne zredukowanie oraz wygładzenie blizny do tego stopnia, że staje się ona w niektórych przypadkach niemal niewidoczna. Aby osiągnąć pożądany efekt, należy wykonać kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych.

Zabiegi, które wygładzą powierzchnię blizn

Wśród zabiegów, jakie rekomendujemy pacjentom z widocznymi śladami po uszkodzeniach skóry, znajdziesz także inne metody. Jedną z nich jest mezoterapia. Mezoterapia jako metoda wspomagająca pozwala przede wszystkim, na intensywną regenerację tkanki objętej zbliznowaceniem. Zabieg ten polecamy w szczególności osobom, na których ciele pojawiają się rozstępy. W naszej klinice oferujemy mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, kolagenowym lub zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych uzyskanych z tkanki tłuszczowej. Kilka odpowiednio dobranych zabiegów z zakresu mezoterapii pozwoli Ci na osiągnięcie jeszcze bardziej zadowalających rezultatów laseroterapii!

W zwalczaniu blizn niezwykle skuteczne jest także zabieg z wykorzystaniem lamp LED Triwings. Terapia ta pozwala na pobudzenie tkanki blizny do przebudowy oraz regeneracji. Wykorzystuje się ją albo jako uzupełnienie terapii laserowej, albo samodzielnie w przypadku świeżych ran. W tej drugiej sytuacji lampy LED Triwings zapobiegają nieprawidłowemu gojeniu i minimalizują ryzyko powstania nieestetycznych lub przerośniętych blizn.

Indywidualny eliksir młodości

Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia

Regeneracja i odmłodzenie skóry

We Wrocławiu stosujemy autorskie programy leczenia

Blizny to problem, który dotyka wiele osób, przysparzając przy tym kompleksów oraz odbierając pewność siebie. Jeśli to dotyczy także Ciebie, to nie pozwól, aby rysa na ciele zabierała Ci poczucie własnej wartości. Zabieg usuwania blizn to najlepszy sposób na przywrócenie dawnego stanu zarówno ciału, jak i duszy. Nasi specjaliści w Kaniowscy Clinic dobiorą metodę, która pozwoli Ci na dobre zapomnieć o niemal niewidocznej bliźnie.

Specjalizujemy się w leczeniu wszelkiego rodzaju zmian: potrądzikowych, zanikowych, po oparzeniowych, bliznowców, keloidów. Proponujemy nowoczesne leczenie oparzeń i ran z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń takich jak: lampa LED, karboksyterapia, Golden Touch SmartXide (połączenie lasera CO2 i fali radiowej), czy terapia osoczem bogatopłytkowym oraz komórkami macierzystymi. Usuwanie blizn może być wykonane na kilka sposobów. Dobór metody zależy od wielkości, głębokości, koloru oraz czasu powstania blizny. Zadaniem naszych specjalistów jest dobranie najefektywniejszej z nich, czyli takiej, która zmniejszy widoczność zbliznowaceń i pozwoli Ci znów cieszyć się wyglądem Twojej skóry.

Spektakularne odmładzanie. Przełom w leczeniu oparzeń i blizn.

Zwróć swojej skórze młodość

Karboksyterapia

Dwutlenek węgla może pobudzić Twoją skórę do odnowy i regeneracji. 

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl