Kaniowscy Clinic Blog
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 to zabieg, który pozwala na zregenerowanie skóry poprzez pobudzenie jej do samoodnowy. Procedura ta znajduje zastosowanie w przypadku wielu nieestetycznych zmian i niedoskonałości, takich jak blizny, rozstępy, zmarszczki czy przebarwienia. Dermapen 4 jest urządzeniem, wykorzystującym metodę mikronakłuwania skóry opatentowaną technologią pulsujących igieł.
Regeneracja skóry po zimie jest bardzo ważna dla przywrócenia jej witalności. W tym okresie cera może być mocno przesuszona i poszarzała, co wynika z długotrwałej ekspozycji na mróz, wiatr i wahania temperatury. Nie bez znaczenia pozostaje ograniczony dostęp do światła słonecznego czy dieta uboga w świeże produkty o wysokiej wartości odżywczej. Aby po sezonie zimowym przywrócić skórze promienny blask, prawidłowy koloryt i odpowiednie nawilżenie, należy zadbać o kompleksową pielęgnację i profesjonalne zabiegi.
Leczenie wypadania włosów u mężczyzn może się odbywać na różne sposoby. Dobór konkretnej metody zależy od specyfiki problemów ze stanem skóry głowy pacjenta, aby zastosowana technologia przyniosła oczekiwane rezultaty. Nadmierne łysienie coraz częściej dotyczy nie tylko dojrzałych mężczyzn, ale również znacznie młodsze osoby. Wypadanie włosów jest często wstydliwym i uciążliwym problemem, dlatego warto odpowiednio ukierunkować terapię i wyleczyć się z tej przypadłości.
Laser frakcyjny na rozstępy znajduje szerokie zastosowanie w redukcji tych często spotykanych zmian skórnych. Do powstawania charakterystycznych pasm dochodzi pod wpływem nadmiernego lub zbyt szybkiego rozciągnięcia się skóry, jednak mogą one wynikać również ze zmian hormonalnych czy predyspozycji genetycznych. Sposobem ich zniwelowanie może być właśnie zastosowanie nowoczesnego lasera frakcyjnego.
Kriolipoliza ud to zabieg, który pozwala na zredukowanie z tego obszaru ciała nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej miejscowo. Procedura ta często wybierana jest przez pacjentów, którzy mają problem z wyszczupleniem nóg na przykład za pomocą innych metod. Kriolipoliza znajduje zastosowanie przede wszystkim w usuwaniu tkanki tłuszczowej opornej na redukcje poprzez ćwiczenia fizyczne czy deficyt kaloryczny. Taki zabieg może być wykonywany w celu modelowania nie tylko ud, ale również innych części ciała.
Zabieg na usuwanie cellulitu zawsze powinien być dobierany w taki sposób, aby umożliwiał widoczną redukcję zmian skórnych tego typu. Obecnie stosowane metody mogą być używane do eliminowania cellulitu z konkretnych obszarów ciała. Wiele z nich pozwala też na redukcję niedoskonałości o różnym stopniu nasilenia i zaawansowania.
Zabieg kriolipolizy przeznaczony jest do redukcji tkanki tłuszczowej zgromadzonej miejscowo z wielu obszarów ciała, która może być trudna do usunięcia innymi metodami. Na wykonanie tej procedury często decydują się pacjenci, którzy mimo stosowania się do zaleceń dietetycznych i wykonywania ćwiczeń fizycznych nie mogą satysfakcjonująco wymodelować swojej sylwetki.
Usuwanie starych rozstępów jest zazwyczaj trudniejsze niż redukcja świeżych i niedojrzałych jeszcze zmian skórnych tego typu. Osiągnięcie celów zabiegowych w znacznej mierze zależy nie tylko od specyfiki wybranej procedury, ale też od momentu jej zastosowania. Rozstępy można obecnie usuwać z wykorzystaniem różnych metod, które w większości opierają się na nowoczesnych technologiach. Zabiegi te pozwalają na redukcję zmian o zróżnicowanym podłożu i zlokalizowanych w różnych obszarach.
Leczenie nadmiernego wypadania włosów jest możliwe przy wykorzystaniu różnych metod i technologii. Proces ten powinien być odpowiednio dopasowany do specyfiki problemu z łysieniem, ponieważ jego przyczyny często powiązane są ze stanem skóry głowy i wymagają odpowiedniego ukierunkowania terapii. Nadmierne wypadanie włosów dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Z problemem tym coraz częściej zmagają się młodsze osoby.