fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg kriolipolizy

Zabieg kriolipolizy przeznaczony jest do redukcji tkanki tłuszczowej zgromadzonej miejscowo z wielu obszarów ciała, która może być trudna do usunięcia innymi metodami. Na wykonanie tej procedury często decydują się pacjenci, którzy mimo stosowania się do zaleceń dietetycznych i wykonywania ćwiczeń fizycznych nie mogą satysfakcjonująco wymodelować swojej sylwetki.

Spis treści:
Na czym polega i jakim systemem jest wykonywany?
System Coolshaping 2
Przebieg zabiegu
Dopasowanie właściwego aplikatora
Przebieg procedury i zalecenia po zabiegu
Ile kosztuje?
Usuwanie martwych komórek tłuszczowych

Na czym polega zabieg kriolipolizy i jakim systemem jest wykonywany?

Zabieg kriolipolizy opiera się na redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez jej wymrożenie, dzięki któremu możliwe jest jednoczesne skorygowanie różnych niedoskonałości oraz ujędrnienie ciała w wybranym obszarze. Do skóry przykładamy specjalną głowicę, która zasysa tłuszcz oraz obniża jego temperaturę. Proces ten prowadzi do wywołania kontrolowanego stanu zapalnego w komórkach tłuszczowych, co w następstwie umożliwia ich usuwanie przez organizm. Sam zabieg wykonywany jest przede wszystkim w okolicach brzucha, jednak umożliwia redukcję tłuszczu również z innych obszarów ciała.

System Coolshaping 2

Kriolipolizę przeprowadzamy z wykorzystaniem systemu Coolshaping 2. Technika ta umożliwia dostosowanie zakresu terapeutycznego na wybrany obszar ciała. Działanie systemu Coolshaping 2 bazuje na specyficznych zjawiskach wywoływanych oddziaływaniem niskiej temperatury. Tkanka tłuszczowa może być schłodzona i zmrożona do temperatury -10 stopni Celsjusza, pod wpływem czego następuje ubytek podskórnego tłuszczu. W urządzeniu tym zintegrowany został specjalny układ Technology, który zapewnia synergię realizowanych procesów. Oprócz samego wymrażania tkanki tłuszczowej w zabiegu tym ważne funkcje spełnia pulsacyjny tryb zasysania oraz oddziaływanie czerwonym światłem LED. Ich zadaniem jest usprawnienie absorpcji niskiej temperatury, a zarazem podniesienie komfortu pacjenta. Funkcje te wspomagają procesy metaboliczne i poprawiają elastyczność skóry, zmniejszając jednocześnie jej zaczerwienienie.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy wykonany systemem Coolshaping 2 jest przeznaczony do redukcji tkanki tłuszczowej zlokalizowanej podskórnie, której nie da się wyeliminować standardowymi metodami. Z tego względu nie znajduje on zastosowania w zmniejszaniu nadwagi czy leczeniu otyłości. Sama procedura nie wymaga podawania znieczulenia i polega na przyłożeniu do wybranego obszaru odpowiedniego aplikatora, co jest poprzedzone wcześniejszym zabezpieczeniem skóry przed odmrożeniem przy użyciu Coolpadu zawierającego substancję ochronną. Zastosowanie Lainera niweluje ryzyko przedostania się żelu do aplikatora.

Dopasowanie właściwego aplikatora

Dobór odpowiedniego aplikatora zabiegowego w systemie Coolshaping 2 zależy przede wszystkim od obszaru ciała poddawanego wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Do redukcji mniejszych złogów tłuszczu przeznaczone są rozmiary S, które sprawdzają się chociażby w kriolipolizie wykonywanej na przedramionach, podbródku lub nad kolanami. Wymrażanie komórek tłuszczowych z okolic brzucha, boków, pośladków czy pleców odbywa się z użyciem aplikatorów w rozmiarach M i L. Podczas jednego zabiegu możliwa jest równoczesna praca kilku głowic, co pozwala na przeprowadzenie kriolipolizy w różnych obszarach jednocześnie. Do najczęstszych wskazań możemy zaliczyć występowanie miejscowej tkanki tłuszczowej na brzuchu, w górnej części ramion, po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud, po wewnętrznej stronie kolan, w linii biustonosza czy na tzw. boczkach.

Przebieg procedury i zalecenia po zabiegu

Podczas nakładania aplikatora i jego pracy pacjent może odczuwać wyraźne zasysanie. W procesie tym następuje bowiem przyciąganie fałdu tłuszczowo-skórnego przez próżnię wewnątrz głowicy. W trakcie zabiegu możesz więc przez kilka minut odczuwać pewien dyskomfort spowodowany zimnem, mrowieniem i kłuciem. Objawy te stopniowo ulegają zmniejszeniu ze względu na postępujące drętwienie tkanek pod wpływem chłodzenia. Temperatura pracy oraz siła ssania tkanek wymagają indywidualnego dopasowania. Sam zabieg trwa zwykle około 45 minut, a o jego czasie w dużej mierze decyduje rozległość obszaru poddawanego wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Na koniec aplikatory są odłączane. Tkankę poddajemy masowaniu z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Po zabiegu na skórze uwidacznia się obrzęk i zaczerwienienie, jednak objawy te ustępują po kilku godzinach. Obszar zabiegowy może być również wrażliwy i tkliwy przez kilka dni, jednak większość pacjentów nie ma problemów z powrotem do normalnych aktywności. Przez miesiąc po zabiegu zalecamy rezygnację z masaży i innych form terapii w miejscu wykonania kriolipolizy.

Od czego zależy cena zabiegu kriolipolizy?

Na cenę zabiegu kriolipolizy wpływa przede wszystkim ilość wykorzystanych głowic, które mają być użyte na wybrany obszar ciała. Cena wzrasta z każdą kolejną głowicą zastosowaną w ramach jednej sesji zabiegowej tego samego dnia. Sam zabieg oddziałuje wyłącznie na komórki tłuszczowe, przez co jego przeprowadzenie pozostaje neutralne dla stanu nerwów, mięśni czy skóry. Ze względu na wykorzystanie specjalnych membran do izolacji naskórek pacjenta jest też odpowiednio chroniony przed odmrożeniem.

Usuwanie martwych komórek tłuszczowych

Głównym celem kriolipolizy jest wywołanie kontrolowanej krystalizacji komórek tłuszczowych pod wpływem ich zamrożenia. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzeń skóry. Same komórki tłuszczowe przechodzą następnie w fazę apoptozy, czyli stanu umożliwiającego ich samodzielną redukcję przez organizm w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Martwe komórki ulegają przetworzeniu, po czym są usuwanie w czasie sięgającym do 90 dni. Po pierwszym zabiegu możliwe jest zredukowanie średnio 29 proc. lokalnej tkanki tłuszczowej, co uwidocznia się po około 3 miesiącach od zakończenia kriolipolizy. Z reguły pierwsze rezultaty da się odnotować wcześniej, już po 1-2 miesiącach. Po zakończeniu procedury konieczne jest stosowanie się do konkretnych zaleceń pozabiegowych, uwzględniających kwestie związane z odpowiednimi postępowaniami dietetycznymi czy aktywnością fizyczną. Zabieg może być powtarzany, ale w większości przypadków wykonywany jest jednorazowo. O ewentualnej częstotliwości kriolipolizy decydują wspólne ustalenia z pacjentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas