To pytanie, na które trudno odpowiedzieć bez wspomnienia o kolagenie, elastynie i kwasie hialuronowym, czyli trzech bardzo ważnych składnikach zdrowej i mocnej skóry. To właśnie one odpowiadają za jej jakość, sprężystość, elastyczność i odpowiednie nawilżenie. Niestety już po 25 r.ż. proces ich produkcji zaczyna zwalniać a z czasem wręcz zanika, przez co skóra stopniowo traci swoje naturalne rusztowanie. Jak zatrzymać ten proces?

Jak poprawić owal twarzy? Poznaj skuteczne metody!

Skąd wiadomo, że należy poprawić owal twarzy? Kilka słów o przyczynach problemu

O tym, że należy poprawić owal twarzy, upewnić nas może postępujące z czasem opadanie jej naturalnego kształtu. Utrata owalnego kształtu twarzy może pojawiać się w wyniku naturalnego procesu starzenia, fotostarzenia (niekorzystne działanie promieniowania UV) oraz może być spowodowane stopniową redukcją zawartości podściółki tłuszczowej lub genetyczną jej utratą. Czynniki te mogą także nakładać się na siebie dając w rezultacie obraz wiotkiej, wiszącej skóry, co wpływa na zmianę konturów i proporcji twarzy.

Zmiany widoczne są najbardziej w dolnej części twarzy – w okolicy żuchwy powstają tzw. chomiki, mówi się też o opadaniu policzków, tworzeniu się fałd nosowo-wargowych. Kształt twarzy można jednak poprawić.

Jak podnieść owal twarzy?

Jest kilka skutecznych metod, które pomagają w widoczny sposób podnieść owal twarzy. Natychmiastowy efekt przynoszą zabiegi wolumetrii z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego lub nici liftingujących. Zastosować można też tzw. nieinwazyjne liftingi działające w oparciu o nowoczesne technologie ultradźwiękowe lub wykorzystujące fale radiowe.

W wyniku zabiegów dochodzi do poprawy konturów twarzy, podniesienia i zwiększenia napięcia skóry, uruchomione zostają także procesy regeneracyjne wpływające na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, które dodatkowo poprawiają kondycję skóry.

Skuteczne zabiegi na poprawienie owalu twarzy dostępne w Kaniowscy Clinic

W Kaniowscy Clinic znaleźć można bogatą ofertę zabiegów poprawiających owal twarzy. Są to nieinwazyjne i bezpieczne procedury, które pozwolą Ci cieszyć się pięknym i młodym wyglądem skóry twarzy. Dowiedz się więcej o poszczególnych terapiach i umów się na zabieg już dziś!

Kwas hialuronowy

Zabiegi przywracające owal twarzy i przywracające jej utraconą objętość, które wykonuje się preparatami na bazie kwasu hialuronowego nazywane są zabiegami wolumetrycznymi.

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz dokonuje analizy twarzy i decyduje o tym, jaki preparat wybrać, aby uzyskać oczekiwane efekty estetyczne. Do wyboru są preparaty o różnej gęstości, różnym usieciowaniu i stężeniu kwasu hialuronowego. W planowaniu zabiegu pomocne są zdjęcia pacjenta sprzed lat, aby odtworzyć jego wygląd i aby efekty terapii były bardzo naturalne.

Efekty zabiegów widoczne są od razu. Kwas hialuronowy podany do skóry dodatkowo nawilża ją i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Wewnątrz skóry zachodzą procesy stymulujące skórę do odnowy, co powoduje poprawę jej kondycji. W efekcie terapii twarz zyskuje odświeżony, młodszy wygląd a skóra lepszą jakość.

Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 12 miesięcy, skóra jednak zostaje skutecznie przebudowana.

Koszt terapii kwasem hialuronowym - 1200 – 2400.

W Kaniowscy Clinic w ofercie posiadamy innowacyjny produkt do mezoterapii igłowej, na bazie kwasu hialuronowego Profhilo. Profhilo zawiera termicznie ustabilizowany kwas hialuronowego, który doskonale nawilża i wygładza drobne zmarszczki.

Przywraca sprężystość skórze, modeluje kontur twarzy

Nici liftingujące

Zabieg nićmi służy liftingowaniu skóry i modelowaniu owalu twarzy. Oprócz tego, w efekcie terapii, dochodzi do stymulacji fibroblastów i procesu neokolagenogenezy, co prowadzi do zagęszczenia skóry i efektu wolumetrycznego.

Nici umieszczone są na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy je w określone okolice skóry twarzy. W ten sposób „zakotwiczają się”, co umożliwia uniesienie tkanek i uzyskanie efektu liftingu. To zabieg, który jest alternatywą zabiegu chirurgicznego i wykonuje się go u osób, których skóra jest w zbyt dobrej kondycji, aby zastosować tradycyjny lifting z użyciem skalpela.

Zabieg jest małoinwazyjny, może jednak wymagać kilku dni rekonwalescencji, ze względu na możliwość powstania siniaczków w miejscu wprowadzania nici i obrzęku, który samoistnie stopniowo ustępuje.

Nowy wymiar liftingu i biostymulacji

Zabieg jest procedurą jednorazową. Przy wykonaniu zabiegu na daną okolicę, kolejny można wykonać na innym obszarze.
Koszt terapii nićmi liftingującymi – 2500 – 6500 zł

HIFU – bezinwazyjny lifting twarzy

Owal twarzy poprawić można także w sposób nieinwazyjny z wykorzystaniem nowoczesnej technologii skoncentrowanych ultradźwięków. Podczas zabiegu do twarzy przykłada się specjalną głowicę, która emituje głęboko pod skórę energię ultradźwiękową. Następuje punktowa koagulacja tkanek i rozpoczynają się procesy regeneracji i produkcji nowego kolagenu.

Innowacyjna technologia. Świetny efekt bez okresu rekonwalescencji.

Procedurę można wykonać na powierzchni całej twarzy, poprawiając jej owal lub na wybranych jej obszarach. W ten sposób możemy podnieść brwi, unieść policzki, wymodelować linię żuchwy czy podnieść opadające kąciki ust. Jeden zabieg wystarczy, aby osiągnąć zadowalający rezultat. Efekt napięcia skóry widoczny jest już zaraz po zabiegu i narasta wraz z upływem czasu, co związane jest z sukcesywną produkcją nowego kolagenu (trwa ona ok. 90 dni).

Dla uzyskania oczekiwanych efektów wystarczy jeden zabieg.

Koszt zabiegu Ulthera – 2500 – 10 000 zł

HIFU

Nieinwazyjny lifting z wykorzystaniem ultradźwięków można wykonać z użyciem Ultraformer III, Utims A3 oraz Ulthera. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania wybranych partii skóry, co powoduje obkurczanie tkanek, uniesienie i ujędrnienie skóry. Zabiegi można wykonywać na twarzy, jak również na ciele – w zależności od problemu i partii ciała, lekarz decyduje, której z nich użyje.

Nieinwazyjny lifting ciała i twarzy

W przypadku twarzy uzyskujemy efekt redukcji zmarszczek, uniesienia linii brwi, poprawy linii żuchwy, redukcji podwójnego podbródka i ogólnej poprawy owalu twarzy. Twarz zyskuje świeżość I młodszy wygląd.

Procedura zabiegowa jest jednorazowa.
Cena zabiegu Ultraformer III - 3500 – 5000 zł

Modelujące ultradźwięki

To nowoczesny system działający w oparciu o dwie technologie – falę ultradźwiękową i radiową.

W zabiegach poprawiających owal twarzy wykorzystuje się energię fal radiowych, które docierając do skóry podgrzewają włókna kolagenowe do 45-60°C. Skutkuje to stymulacją fibroblastów do odbudowy i wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu zwiększa się sprężystość i napięcie skóry.

Redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry jednocześnie

Procedura jest bezinwazyjna. Specjalna głowica zabiegowa przesuwana jest po obszarze zabiegowym, wbudowany mechanizm chłodzący czyni zabieg komfortowym, pacjent odczuwa kontrolowane ciepło.

Aby uzyskać zadowalające efekty, zabiegi należy wykonać w serii. Procedurę powtarzamy z częstotliwością wskazaną przez lekarza.
Koszt zabiegu Accent Prime – 1 zabieg – 500 zł

Laseroterapia

Laseroterapia wykorzystuje światło laserowe w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych skóry. Lasery wykorzystywane w zabiegach poprawiających owal twarzy pobudzają produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W zależności od wybranej aparatury laser może oddziaływać płycej, na warstwy naskórka lub głębiej, na skórę właściwą. Nasi specjaliści dobiorą dedykowaną aparaturę i procedurę zabiegową w zależności od wskazania. W Kaniowscy Clinic dysponujemy licznymi urządzeniami laserowymi, a są to: Alma Harmony, Discovery Pico, laser CO2 i Golden Touch SmartXide (połączenie lasera z falą radiową.

Zyskaj zdrową i piękną skórę!

Innowacyjne rozwiązanie na wygładzenie skóry

Wygładzenie i uniesienie owalu

Zyskaj piękną i jędrną skorę!

Pacjenci, którzy chcą poprawić owal twarzy mają kilka możliwości terapii. O tym, jaki zabieg będzie dla nich najbardziej odpowiedni, decyduje lekarz podczas konsultacji. Bierze od pod uwagę przede wszystkim stan skóry, niekoniecznie sugerując się peselem pacjenta - wiek biologiczny skóry może bowiem różnić się od jej wielu metrykalnego. Aby uzyskać oczekiwane efekty estetyczne, terapie można lub czasem trzeba połączyć. Wtedy w pierwszej kolejności leczenie ukierunkowuje się na poprawę struktury skóry, zwiększenie jej gęstości i jędrności, następnie można wykonać zabieg wypełnienia, aby przywrócić twarzy utraconą objętość. Terapie łączone przynoszą doskonałe rezultaty nadając twarzy świeży, zdrowy i młody wygląd.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl