Zabiegi na włosy wykonywane w profesjonalnym gabinecie lekarskim to jedyna realna szansa dla osób walczących z łysieniem. Specjalistyczne kuracje oparte na działaniu naświetlania LED, wprowadzaniu podskórnie substancji aktywnych lub mikro przeszczepie autologicznych komórek skóry przynoszą efekt, który jest nie tylko widoczny i zadowalający, ale również bardzo często trwały. Dowiedz się wszystkiego o łysieniu oraz skutecznych metodach profilaktyki i zahamowania wypadania włosów.

Dopasowanie zabiegów na włosy – rodzaje i przyczyny łysienia

Odpowiednie dobranie zabiegów na włosy jest bardzo ważne. Włosy są bardzo wrażliwą częścią naszego ciała, która reaguje natychmiastowo, gdy tylko coś w naszym organizmie przestaje prawidłowo funkcjonować lub nie dostarczamy mu odpowiednich składników odżywczych. Sygnałem ostrzegawczym jest najczęściej wypadanie włosów i zahamowanie wzrostu nowych. Dochodzi wtedy do powstania przerzedzeń i nieestetycznych zakoli.

Rodzaje łysienia

Dermatolodzy rozróżniają kilka rodzajów łysienia, między innymi łysienie androgenowe typu męskiego i żeńskiego, łysienie plackowate, łysienie poporodowe, łysienie menopauzalne, łysienie po chemioterapii i łysienie psychogenne. Prowadzi do nich zażywanie niektórych leków, substancji stosowanych podczas chemioterapii i innych preparatów osłabiających odporność, na przykład cytostatyków, przebycie chorób związanych z zaburzeniami gospodarki hormonalnej lub infekcji, którym towarzyszy bardzo wysoka gorączka, a także stosowanie złej diety. Cebulki włosów reagują bowiem na niedobór kalorii, białka oraz niektórych pierwiastków, zwłaszcza żelaza, cynku i miedzi. Łysienie jest także następstwem silnego stresu, naturalnego procesu starzenia się, menopauzy oraz zakończenia okresu ciąży.
zabiegi na włosy Kaniowscy Wrocław

Pielęgnacyjne zabiegi na zniszczone włosy zapobiegające ich osłabieniu i utracie

Czy są skuteczne zabiegi pielęgnacyjne na zniszczone włosy, które będą zapobiegały ich wypadaniu? Z utratą włosów nie poradzą sobie ani drogeryjne, ani apteczne preparaty, ponieważ nie mają one szansy dotrzeć do źródła problemu. Jedynym rozwiązaniem, które przynosi realne efekty, są zabiegi przeprowadzane w gabinetach lekarskich, działające poprzez wprowadzenie substancji czynnych w skórę głowy, regenerację mieszków włosowych i pobudzenie wzrostu włosa. W rezultacie obszary pozbawione owłosienia zaczynają pokrywać się nowymi włoskami, a obecne już włosy rosną znacznie szybciej i są dużo mocniejsze.

Jeżeli boisz się utraty swoich włosów, ponieważ są one bardzo cienkie i osłabione, jesteś osobą narażoną na stres, przedwczesne starzenie się lub prowadzisz leczenie preparatami, które mogą wpływać na pracę mieszków włosowych - możesz zareagować nim będzie za późno. Cebulki włosów wzmocnisz dzięki profesjonalnemu zabiegowi karboksyterapii.

Karboksyterapia na skórę głowy

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu podskórnie kontrolowanych porcji dwutlenku węgla, który przyspiesza metabolizm komórkowy, usprawnia krążenie i stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu odpowiedzialnego za piękny wygląd włosów. CO2 sprawia, że na skórze głowy powstają nowe naczynia krwionośne, następuje pobudzenie przepływu krwi, odżywienie komórek i regeneracja cebulek włosowych. W efekcie włosy przestają wypadać, dodatkowo pojawiają się nowe, które są mocniejsze i grubsze. Kuracja jest niemal bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Dla pełnego efektu zaleca się wykonanie serii od 5 do 15 zabiegów.

Terapia medycznym dwutlenkiem węgla w wypadaniu włosów

Profesjonalne zabiegi na wypadające włosy

Jakie profesjonalne zabiegi na włosy najlepiej przeciwdziałają ich wypadaniu? Utrata włosów może być spowodowana różnymi czynnikami. Łysieniu można jednak zapobiegać, a także skutecznie z nim walczyć przy pomocy nowoczesnych metod dostępnych w gabinetach lekarskich. Zabiegi te są w stanie nie tylko zahamować ten proces, ale również sprawić, że mieszki zaczną produkować nowe, zdrowe, mocne i piękne włosy.

Zabiegi z użyciem Lampy LED

Zabieg z użyciem lampy Triwings to tak zwane leczenie światłem. Urządzenie emituje kilka kolorów światła o różnej długości fali, z których każda ma odmienne działanie. W przypadku mieszków włosowych stosuje się barwę żółtą i pomarańczową. Skierowanie odpowiedniej wiązki na skórę głowy pobudza mitochondria komórkowe do regeneracji i przebudowy tkanek. Zwiększa tym samym ukrwienie i przepuszczalność naczyń, a dodatkowo podwyższa syntezę kolagenu i elastyny. Terapia wzmaga metabolizm komórek i usuwa wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się organizmu. Dzięki kuracji z użyciem Lampy LED Triwings obumarłe mieszki włosowe zostają zregenerowane i wolniej się starzeją, a odrastające włosy są mocne i sprężyste. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, ponieważ nie powoduje rozgrzania skóry. Dla pełnego efektu zaleca się 15 sesji naświetlających.

Światłoterapia stymuluje wzrost włosów

Mezoterapia igłowa na skórę głowy

Mezoterapia igłowa jest najczęściej zalecanym przez dermatologów zabiegiem w przypadku diagnozy każdego rodzaju łysienia. Podczas zabiegu za pomocą iniekcji wprowadza się w skórę specjalny preparat bogaty w korzystne dla wzrostu i regeneracji włosów substancje, między innymi witaminy i minerały. W zabiegach mezoterapii wykorzystuje się również osocze bogatopłytkowe. Co ważne, już same mikrourazy wywołane podczas nakłuwania pobudzają procesy regeneracyjne w cebulkach. W efekcie mieszki odbudowują się i rozpoczynają tworzenie nowych włosów, a obecna fryzura staje się bardziej lśniąca, sprężysta i mocniejsza. Zabieg nie jest zbyt bolesny, ale istnieje możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego, w przypadku bardzo wrażliwych pacjentów. Zaleca się wykonanie od 4 do 7 zabiegów, każdego w odstępie tygodnia. Efekty są bardzo zadowalające, chociaż na pełny rezultat trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. W Kaniowscy Clinic proponujemy również zabieg Regenera Activa, który polega na mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi o wysokim potencjale regeneracyjnym.

Regeneracja i odmłodzenie skóry

Mikroprzeszczep autologicznych komórek skóry

Mikroprzeszczep autologicznych komórek skóry

Łysienie androgenowe to dolegliwość, której nie da się całkowicie powstrzymać, można jednak odzyskać część utraconych włosów i spowolnić proces dalszej ich utraty dzięki mikroprzeszczepowi autologicznych komórek skóry. Zabieg polega na leczeniu komórkami macierzystymi. Składa się z trzech etapów. W pierwszym pacjentowi w znieczuleniem miejscowym pobiera się zazwyczaj trzy biopsje skóry z okolicy karku, gdyż w tym obszarze włosy są najmocniejsze i z reguły nie wypadają. Kolejną fazą jest mechaniczna obróbka i filtracja materiału biologicznego w specjalnym urządzeniu. Jego zadaniem jest odizolowanie komórek progenitorowych, komórek macierzystych i czynników wzrostu, które mają właściwości regeneracyjne. Przygotowany w ten sposób preparat wprowadza się w skórę głowy z wykorzystaniem metody mezoterapii. W efekcie zainicjowane są procesy naprawcze, tworzą się nowe naczynia krwionośne, a mieszki włosowe zaczynają się regenerować. Badania wykazują, że zahamowanie utraty włosów następuje już po 4–6 tygodniach, a w miejscach dotkniętych chorobą pojawiają się nowe włosy. Co więcej, kuracja jest zabiegiem jednorazowym.

Mikroprzeszczep autologicznych komórek skóry

W naszej Klinice posiadamy wszelkie urządzenia i technologie, które skutecznie rozwiązują problem wzmożonego wypadania włosów. Przed rozpoczęciem terapii trychologicznej, nasz specjalista stara się określić przyczynę problemu, a następnie układa spersonalizowany plan leczenia. Zapraszamy do Kaniowscy Clinic na skuteczne terapie trychologiczne!

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl