Przebarwienia po oparzeniu są poważnym problemem estetycznym, powstałym na skutek zagojenia się uszkodzonej skóry. Aby je usunąć, trzeba przeprowadzić odpowiednio skuteczny zabieg. Zmiany te mogą powstać pod wpływem poparzenia wrzątkiem, ekspozycją słoneczną, związkiem chemicznym, prądem lub innym źródłem wysokiej temperatury. Zależnie od liczby i głębokości uszkodzonych warstw skóry wyróżnić można trzy stopnie oparzenia. Im jest on wyższy, tym z reguły mocniej widoczne są przebarwienia.

Spis treści:
Oparzenie 2 stopnia
Laseroterapia
Laser tulowy Lavieen
Zasada działania
Laserowe eliminowanie zmian pooparzeniowych
Jakie efekty zapewnia?
Przeciwwskazania do zabiegu
Opinie o zabiegu

Jak usunąć przebarwienia po oparzeniu 2 stopnia?

Jak usunąć przebarwienia po oparzeniu 2 stopnia? Świeże rany po oparzeniach należy poddawać leczeniu jak najszybciej, aby zminimalizować ryzyko powstania trwałych zmian. Na całym ciele oparzenie 1 stopnia obejmuje jedynie naskórek, a na powierzchni skóry utrzymuje się bolesne zaczerwienienie. Objawy te ustępują jednak po kilku dniach, a także nie pozostawiają po sobie trwałych przebarwień, blizn i innych śladów. Oparzenie 2 stopnia obejmuje już naskórek i część skóry właściwej, przez co w miejscu urazu zaczynają powstawać pęcherze z płynem surowiczym. Tego rodzaju uszkodzenie goi się w ciągu 10-21 dni i nie pozostawia po sobie koniecznych do usunięcia blizn, jednak może zostać pokryte przebarwieniem.

Laseroterapia

W eliminowaniu przebarwień pooparzeniowych wysoką efektywność zapewnia laseroterapia, zwłaszcza z wykorzystaniem lasera tulowego Lavieen. Zabieg ten nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent może szybko powrócić do zwykłych aktywności. W naszym gabinecie korzystamy z zaawansowanego technologicznie wyposażenia, zapewniającego wysoki poziom bezpieczeństwa i skuteczność. Laser tulowy Lavieen oferuje ogromne możliwości terapeutyczne, prowadzące do kompleksowej odbudowy skóry w oparciu o indywidualnie opracowane programy terapii. Wszystko to pozwala na dopasowanie parametrów urządzenia do specyfiki przebarwienia powstałego pod wpływem oparzenia, np. jego wielkości.

Jak wyeliminować przebarwienie skóry po oparzeniu z wykorzystaniem lasera tulowego Lavieen?

Przebarwienie skóry po oparzeniu można zredukować w Kaniowscy Clinic poprzez wykorzystanie lasera tulowego Lavieen, którego źródłem energii jest najrzadszy ziemski lantanowiec – tul. Jego właściwości sprawiają, że może być używany także w przenośnych aparatach rentgenowskich. Laser tulowy to nowocześnie zaprojektowane urządzenie, charakteryzujące się długością fali 1927 nm oraz dysponujące specjalnym skanerem frakcyjnym. Z jego pomocą można wykonywać bezpieczne zabiegi przy różnych wskazaniach terapeutycznych, utrzymując przy tym minimalny okres rekonwalescencji.

Laserowe usuwanie blizn po oparzeniu we Wrocławiu

Zasada działania lasera

Specyficzna moc lasera, charakterystyka długości fali i możliwość zmiany parametrów sprawiają, że Lavieen jest urządzeniem przystosowanym do pracy w 3 trybach – ablacyjnym, nieablacyjnym oraz subablacyjnym. Zależnie od konieczności działania na określonej głębokości skóry i wskazań terapeutycznych, nasi specjaliści mogą indywidualnie dostosować parametry lasera. Urządzenie może koncentrować swoje działanie w warstwie podstawnej, co ma szczególne znaczenie przy redukcji przebarwień pooparzeniowych. Laser można też skonfigurować pod kątem pracy na skórze właściwej, pobudzając ją do przebudowy celem wyrównania struktury. W czasie zabiegu długość impulsu oraz intensywność energii mogą być dynamicznie regulowane. Laser tulowy celuje przede wszystkim w warstwę między skórą właściwą a naskórkiem, zachowując przy tym warstwę rogową naskórka. W ten sposób można zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, a także przyspieszyć proces rekonwalescencji. Działanie lasera Lavieen jest bardzo delikatne, dlatego po zabiegu pacjent czuje się dobrze.

Laserowe eliminowanie zmian pooparzeniowych

Laser tulowy bardzo dobrze nadaje się do redukcji przebarwień i zmian pigmentacyjnych. W usuwaniu plam po oparzeniach najlepiej sprawdza się tryb subablacyjny, ponieważ oddziałuje on na podstawną warstwę naskórka z dużą ilością melaniny i melanocytów. W ramach oferowanej przez nas terapii można skutecznie wyrównać koloryt skóry uszkodzonej po oparzeniu, a także ją rozjaśnić. Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia wybranego obszaru, a następnie nałożenia na niego specjalnej maści znieczulającej. Po około godzinie jest ona zmywana i możemy rozpocząć właściwą laseroterapię. Zależnie od oczekiwanych efektów oraz wskazań specjalista konfiguruje parametry urządzenia i decyduje o zakresie regulacji długości impulsu czy intensywności samej energii. W czasie zabiegu laserem tulowym Lavieen pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło i pieczenie. Po zakończeniu procedury obszar poddany działaniu urządzenia jest naturalnie zaczerwieniony. Aby złagodzić uczucie ciepła, na skórę nakładana jest specjalna maska chłodząca. Istnieje też możliwość naświetlenia lampą LED. Po zabiegu skóra jest nieco szorstka w dotyku i wygląda na opaloną, a w ciągu kilku dni następuje jej stopniowe i niemal niewyczuwalne złuszczanie.

Jakie efekty zapewnia laserowe usuwanie przebarwienia po oparzeniu słonecznym?

Usuwanie przebarwienia po oparzeniu słonecznym za pomocą laseroterapii Lavieen przynosi bardzo dobre efekty, które są widoczne już po pierwszym zabiegu. Procedura ta pozwala na kompleksową przebudowę skóry, włącznie z poprawą jej elastyczności oraz napięcia. Terapia laserem tulowym Lavieen powinna być kontynuowana w serii, z częstotliwością zabiegów ustalaną przez lekarza zależnie od oczekiwanych rezultatów oraz wyjściowego stanu skóry. O konieczności przeprowadzania kolejnych procedur decydują w dużym stopniu na bieżąco uzyskiwane efekty.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu z wykorzystaniem lasera tulowego Lavieen nie można niestety przeprowadzać u wszystkich pacjentów. Usuwanie przebarwień pooparzeniowych taką metodą nie jest wskazane w przypadku osób z cukrzycą, fotodermatozą, nowotworami skóry czy stanami zapalnymi skóry, a także tych przyjmujących sterydy, antybiotyki i inne leki światłouczulające, posiadających obniżoną odporność czy przechodzących ogólne i miejscowe terapie retinoidami. Laseroterapii laserem tulowym nie zaleca się ponadto w ciąży oraz po niedawno przebytych peelingach. Nie wykonuje się tego zabiegu również na świeżo opalonej skórze. W Kaniowscy Clinic dostępne są też inne metody usuwania przebarwień.

Opinie o zabiegu

Laser tulowy Lavieen w bezbolesny sposób oddziałuje na powierzchniowe warstwy skóry, nie uszkadzając przy tym warstwy rogowej. Urządzenie to tworzy w naskórku kanaliki, które odpowiadają za przerwanie bariery naskórkowej oraz umożliwiają wprowadzanie specjalnych preparatów. Wszystko to sprawia, że laseroterapia oferowana przez Kaniowscy Clinic przynosi bardzo dobre efekty i cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zapraszamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań.