Cena drenażu limfatycznego nóg to aspekt, który jest bardzo często brany pod uwagę przez pacjentów, zastanawiających się nad jego wykonaniem. Koszty takiej procedury zależą od wielu zmiennych, wynikających z szeregu różnych czynników. Masaż drenujący stanowi coraz popularniejszą metodę niwelowania różnych dolegliwości. Jego celem jest poprawa funkcjonowania układu krążenia, co może się przyczynić do zredukowania obrzęków czy uczucia ciężkości nóg. Obecnie do wykonania drenażu służy specjalistyczny sprzęt.
Spis treści:
Jak ustalany jest koszt zabiegu?
Główne wskazania
Specyfika zabiegu
Z czego wynika koszt procedury?
Ustalenie przeciwwskazań
Rezultaty po masażu drenującym
Jak ustalana jest cena drenażu limfatycznego nóg?
Cena drenażu limfatycznego nóg obejmuje koszty wszystkich elementów związanych z realizacją takiego zabiegu. Jego wykonaniem mogą zająć się lekarze specjaliści naszego gabinetu Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, gdzie dysponujemy niezbędnym do tego wyposażeniem. Przed ustaleniem konkretnej ceny, warto jednak zapoznać się z samą specyfiką masażu drenującego. Procedura ta ma na celu pobudzenie krążenia krwi i limfy, co redukuje dolegliwości wynikające z zastojów limfatycznych. Zabieg poprawia motorykę układu chłonnego i zmniejsza obrzęki nóg, a dodatkowo także usprawnia metabolizm tkanki tłuszczowej.
Główne wskazania do zabiegu
Masaż drenujący pomaga w przepływie limfy, przez co jest szczególnie polecany przy różnych dolegliwościach odczuwanych w kończynach dolnych. Jego prawidłowe wykonanie może sprawdzić się w profilaktyce przeciwżylakowej, dlatego jest wskazany w przypadku niewydolności układu krążenia. Drenaż limfatyczny wspiera redukcję cellulitu i obrzęków tłuszczowych, czyli problemów często wynikających z niewłaściwej gospodarki hormonalnej. Zabieg ten jest rekomendowany także w pewnych stanach pourazowych czy regeneracji powysiłkowej, głównie jako uzupełnienie procesu terapeutycznego. Na wykonanie masażu drenującego można się zdecydować również przy dolegliwościach spowodowanych stojącą pracą, takich jak np. zespół ciężkich nóg. Warto przy tym wspomnieć, że zastoje i obrzęki limfatyczne występują również w innych partiach ciała. Drenaż można więc przeprowadzić na pozostałych obszarach, takich jak ręce, brzuch czy twarz.
Specyfika zabiegu
Masaż drenujący przeprowadzamy z wykorzystaniem specjalnego lasera podciśnieniowego. Na wyposażeniu systemu dostępne są głowice, które zapewniają dodatkową mikrostymulację. Zabieg z jego użyciem umożliwia wykonanie drenażu głębszych warstw skóry, co aktywuje układ współczulny, układ limfatyczny oraz naczynia krwionośne. Procedura pozwala na zastosowanie różnego typu głowic, które mogą docierać do miejsc trudno dostępnych. Drenaż limfatyczny nie stanowi zagrożenia dla skóry. Laser podciśnieniowy stymuluje tkankę łączną bardzo głęboko, jednak wyłącznie na ściśle określonym obszarze. W ramach zabiegu możliwe jest też zastosowanie wybranego focusu, który zapewnia wzmożone ukierunkowanie pracy systemu na wybraną strefę ciała.
Z czego wynika cena drenażu limfatycznego nóg?
Cena drenażu limfatycznego nóg zależy od kilku szczegółów, które są ustalane na etapie konsultacji. Podstawę w określaniu kosztów powinien stanowić obszar ciała poddany procedurze. Nie bez znaczenia pozostaje też ilość wykonanych sesji. Masaż drenujący z wykorzystaniem lasera podciśnieniowego można bowiem przeprowadzić jednorazowo, bądź też w kilku seriach. Cena zabiegu będzie też wyższa w przypadku ustalenia od jednego do trzech focusów, które bezpośrednio ukierunkowują drenaż limfatyczny na konkretne partie ciała.
Ustalenie przeciwwskazań
Warto pamiętać, że do wykonania drenażu limfatycznego występuje kilka przeciwwskazań. Ich wykluczenie jest niezbędne dla wyeliminowania ryzyka powikłań. Zabieg nie może być wykonywany w przypadku występowania silnych stanów zapalnych, a także uszkodzeń czy ran skóry oraz guzków w pobliżu węzłów chłonnych. Procedura z użyciem lasera podciśnieniowego nie jest przeprowadzana również u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, wadami serca, stanami zapalnymi żył, chorobami nowotworowymi i świeżymi zakrzepami. Przeciwwskazaniem do drenażu limfatycznego są też choroby układu sercowo-naczyniowego, ostry obrzęk płuc czy niewydolność nerek lub wątroby. Z zabiegu nie muszą natomiast rezygnować kobiety w ciąży, którym masaż drenujący jest nierzadko nawet rekomendowany, ale tylko właśnie w obszarze nóg.
Rezultaty po zabiegu
Masaż drenujący wspiera redukcję nadmiaru płynów oraz usprawnia metabolizm, ponieważ poprawia krążenie kończyn dolnych. Z jego wykonaniem wiąże się ograniczenie obrzęku nóg, a także innych problemów spowodowanych zastojem limfy. Drenaż limfatyczny wspiera ponadto ogólne samopoczucie i regenerację organizmu. Ze względu na detoksykację, może poprawić wygląd skóry poprzez jej odżywienie i ujędrnienie oraz zniwelowanie widoczności cellulitu. Zabieg przyczynia się ponadto do modelowania ciała i tym samym wyszczuplenia np. obszaru nóg.