fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabiegi na trądzik we Wrocławiu. Dlaczego są tak ważne?
Zabiegi na trądzik we Wrocławiu

Dostępne we Wrocławiu zabiegi na trądzik pozwalają na szybsze wyleczenie skóry. Odpowiednia terapia może zapobiec powstawaniu nieestetycznych blizn na twarzy. Leczenie musi się jednak rozpocząć na dostatecznie wczesnym etapie tego schorzenia. Niektórzy pacjenci mają ciężki przebieg trądziku. Długo trwające zmagania z chorobą często pozostawiają ślady w postaci blizn i przetok. Dzięki nowoczesnej medycynie można zlikwidować nieestetyczne zmiany, poprawiając swój wygląd, a tym samym swoje samopoczucie.

Spis treści
Przyczyna trądziku
Objawy choroby
Leczenie trądziku
Lasery a trądzik

Jak szybko rozpoznać trądzik, aby wybrać odpowiedni zabieg w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu?

Trądzik pospolity (acne vulgaris), który możesz złagodzić i wyleczyć za pomocą odpowiednich zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu, to najczęstsza choroba skóry. Szacuje się, że 85% chłopców i 80% dziewczyn zetknęło się lub zetknie się z tym schorzeniem. Patogeneza trądziku jest złożona, ale całkiem dobrze poznana. Żeby pojawiły się objawy, musi zaistnieć kilka czynników. Pierwszy z nich to zwiększona produkcja łoju. Nadmierne powstawanie tej substancji jest spowodowane nagłą zmianą stężenia androgenów we krwi. Dlatego też trądzik często dotyka osoby dojrzewające. Choroba powstaje u osób, u których dojdzie do powstania czopów rogowych, zatykających ujścia gruczołów łojowych. Kolejnym czynnikiem wywołującym chorobę jest kolonizacja bakterią Propionibacterium acnes. Należy jednak podkreślić, że nie jest to choroba infekcyjna. Obraz kliniczny jest efektem reakcji zapalnych, powstałych na skutek nałożenia się kilku czynników. Niewątpliwie istotną rolę odgrywają również predyspozycje genetyczne. Przyczyny powstania trądziku prezentują się zatem następująco:

  • nadprodukcja łoju pod wpływem androgenów,
  • nadmierne rogowacenie naskórka, tworzące czopy rogowe w ujściach gruczołów łojowych,
  • kolonizacja Propionibacterium acnes (bakteria rozkładająca łój, wzmagająca odpowiedź zapalną),
  • czynniki genetyczne.

Jakie objawy daje trądzik?

Trądzik pospolity dość łatwo rozpoznać. Zmiany w postaci krost, grudek, guzków lub zaskórników lokalizują się w okolicy tak zwanej rynny łojotokowej. Jest to rejon, gdzie występują gruczoły łojowe w dużej ilości, czyli twarz, plecy, dekolt. Pierwszym objawem jest zazwyczaj pojawienie się pojedynczych zaskórników. Pacjenci często mają tendencję do rozdrapywania zmian. Nie jest to właściwe postępowanie. Przebieg choroby może być bardzo różny. U niektórych pacjentów trądzik leczy się szybko, u innych jest to wielomiesięczna kuracja, w trakcie którego kilkukrotnie zmieniany jest rodzaj terapii. Przebieg jest na ogół przewlekły, przy czym latem łagodniejszy niż zimą. Wśród czynników zaostrzających zmiany skórne wymienia się stres, spożywanie czekolady i tłuszczy zwierzęcych, pocenie się. U kobiet na nasilenie objawów wpływają zmiany hormonalne, mające miejsce na kilka dni przed menstruacją. Warto także zwrócić uwagę na to, że występują różne odmiany kliniczne trądziku, między innymi:

  • trądzik zaskórnikowy,
  • trądzik grudkowo-krostkowy,
  • trądzik ropowiczy,
  • trądzik bliznowcowy.

Zabiegi na trądzik we Wrocławiu

Całkowite wyleczenie trądziku jest możliwe w przypadku zastosowania odpowiednich zabiegów w gabinecie medycznym, np. we Wrocławiu, na wczesnym etapie rozwoju choroby. Zwlekanie z wizytą u dermatologa, a tym samym opóźnianie leczenia może pogorszyć rokowanie co do całkowitej likwidacji zmian. Nie należy drażnić, wyciskać oraz rozdrapywać pojawiających się guzków, krost, grudek i zaskórników. Lekarz, specjalista w dziedzinie dermatologii, oceni zmiany skórne, a następnie zaleci odpowiednie pielęgnowanie skóry oraz optymalną terapię. Należy mieć na uwadze, że niektóre odmiany trądziku, na przykład postać ropowicza, ma bardzo dużą tendencję do pozostawiania nieestetycznych blizn. Odpowiednia dyscyplina chorego w stosunku do przyjmowania leków oraz odpowiedniej pielęgnacji cery może uchronić przed trwałymi zmianami lub przynajmniej zmniejszyć ich widoczność.

Jak leczony jest trądzik?

Schemat leczenia zależy od nasilenia choroby oraz jej postaci klinicznej. Plan terapii jest na ogół zindywidualizowany dla konkretnego pacjenta. Najwyższą skuteczność uzyskuje się, łącząc preparaty miejscowe z tymi działającymi ogólnoustrojowo (doustnymi). Oprócz lekarstw przeciwłojotokowych, antybakteryjnych (antybiotyki), przeciwzapalnych oraz keratolitycznych często zaleca się stosowanie peelingów, zapobiegających tworzeniu się czopów w ujściach gruczołów łojowych.

Ile czasu trwa terapia?

Leczenie może trwać wiele miesięcy, a w przypadku ciężkich odmian klinicznych czas terapii znacznie się wydłuża. Wszystko jest uzależnione od nasilenia zmian oraz skuteczności zaproponowanych lekarstw.

Jakie zabiegi usuwania wykonujemy w naszej klinice we Wrocławiu? Poznaj metody laserowe

W naszej klinice we Wrocławiu staramy się podejść kompleksowo do leczenia trądziku zwyczajnego, stosując także zabiegi laserowe. Naszym celem jest skuteczna, optymalnie dobrana terapia. Oprócz klasycznych schematów leczenia farmakologicznego proponujemy najnowocześniejsze, unikalne metody.

Sebacia

To jedna z tych najnowocześniejszych terapii, zdobywająca duże uznanie wśród lekarzy zajmujących się leczeniem trądziku oraz wśród pacjentów. Metoda łączy w sobie działanie mikrocząsteczek złota wraz z technologią laserową. Po przygotowaniu skóry odpowiednimi preparatami cząsteczki drogocennego kruszcu są odpowiednio aplikowane i wmasowywane w strukturę skóry pacjenta. Złoto, które przeniknęło do porów i gruczołów łojowych, zmniejsza stan zapalny. Dodatkowo wykorzystuje się laser. Energia cieplna stymuluje gruczoły, ograniczając powstawanie zmian trądzikowych. Cała terapia obejmuje 3 sesje w odstępach jednego tygodnia.

Efekty zabiegu | Przed i po

Acnelan

To również terapia składająca się z 3 zabiegów. Metoda polega na zastosowaniu specjalnej maski, która bardzo silnie oddziałuje na przyczynę trądziku. Sesje należy powtarzać co 2- 3 tygodnie, żeby uzyskać zadowalające efekty.

Zabiegi laserowe na trądzik

Jeżeli trądzik miał wyjątkowo ciężki przebieg lub leczenie nie było wprowadzone we właściwym czasie, na twarzy mogą pojawić się nieestetyczne blizny. Zmiany te realnie obniżają komfort życia. Na szczęście dzisiejsza medycyna pozwala na ich niwelowanie. W zabiegach wykorzystywane są najróżniejsze lasery. Odpowiednią technologię powinien dobrać specjalizujący się w tej dziedzinie lekarz. Specjalista potrafi oszacować, który laser najskuteczniej zredukuje widoczność blizny.

Laser Discovery Pico

Laser ten dysponuje dużą mocną, która jest wykorzystywana do likwidowania problemów skórnych. Specjalna końcówka frakcyjna świetnie spisuje się w redukowaniu widoczności blizn potrądzikowych. Zabiegi z wykorzystaniem Discovery Pico są szybkie, komfortowe i bezpieczne.

Laser Mosaic

To urządzenie również zaliczamy do laserów frakcyjnych. Technologia emituje wiele wiązek w krótkich odstępach czasu, które pobudzają tkanki skóry do przebudowy.

Laser frakcyjny CO2

To naprawdę skuteczna broń w walce z bliznami, jednak jego użycie wiąże się z uczuciem dyskomfortu. Podczas zabiegu konieczne jest skorzystanie z maści znieczulającej.

Trądzik zwyczajny to bardzo częsta choroba, objawiająca się uwidocznieniem nieestetycznych wykwitów na twarzy. Szybka diagnoza oraz wdrożenie leczenia umożliwia wyzdrowienie i zapobiega powstaniu blizn. Nasza klinika dysponuje szeroką gamą możliwości terapeutycznych w zwalczaniu trądziku zwyczajnego. Jeżeli twoim problemem są blizny, możesz skorzystać z technologii laserowej, w celu redukcji ich widoczności. Zachęcamy do konsultacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas