Drenaż limfatyczny twarzy jest specjalną techniką masażu, która wspiera krążenie limfy i usprawnia różne procesy detoksykacyjne. Zabieg tego typu nie tylko pielęgnuje skórę, ale również może zmniejszyć jej opuchliznę i poprawić koloryt cery. Masaż drenujący przyczynia się ponadto do wygładzenia rysów twarzy. Procedura polega na wykonywaniu specjalnych ruchów, które wspomagają przepływ limfy, usuwają toksyny oraz sprzyjają odpowiedniej regeneracji i odżywieniu tkanek.
Spis treści:
Kiedy zabieg jest rekomendowany i jakie przynosi efekty?
Główne wskazania
Rezultaty masażu drenującego
Koszt
Zabieg laserem podciśnieniowym
Podstawowe przeciwwskazania
Kiedy drenaż limfatyczny twarzy jest rekomendowany i jakie przynosi efekty?
Drenaż limfatyczny twarzy przynosi pożądane efekty w przypadku pacjentów, u których występuje opuchlizna, zmęczenie, szarość skóry czy obrzęk wokół oczu. Z procedury tej można skorzystać w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Jej wykonanie sprawdzi się również po różnych innych zabiegach, ze względu na możliwość przyspieszenia regeneracji. Drenaż jest wskazany także dla osób mało aktywnych i prowadzących siedzący tryb życia, które zmagają się z zastojem limfy. Masaż tego typu wpływa na układ limfatyczny, dzięki czemu wspomaga redukcję nadmiaru płynów i nadaje twarzy bardziej wypoczęty wygląd.
Główne wskazania
Głównym wskazaniem do drenażu są obrzęki, które można zredukować poprzez zwiększenie przepływu krwi oraz zniwelowanie opuchlizny. Zabieg poprawia mikrokrążenie, co korzystnie wpływa na kolor i stan skóry. Dzięki lepszemu dotlenieniu, twarz zyskuje promienny wygląd. Masaż drenujący wspiera również proces oczyszczania skóry oraz pomaga w zmniejszaniu widoczności cieni pod oczami. Za jego pomocą można także podkreślić naturalny kontur twarzy. Z drenażu często korzystają pacjenci w terapiach pourazowych czy po ekstrakcji zęba, ze względu na możliwość złagodzenia obrzęków policzków i szczęki. W porównaniu z innymi metodami masażu, zabieg ten jest bardziej delikatny, co pozwala na jego stosowanie nawet po procedurach stomatologicznych czy operacjach. Drenaż często obejmuje również masaż szyi i karku, co wspomaga odpływ chłonki z węzłów chłonnych.
Rezultaty masażu drenującego
Masaż drenujący przyczynia się do zwiększenia cyrkulacji limfy oraz usuwania nadmiaru płynów. Jego regularne stosowanie redukuje opuchliznę, poprawiając elastyczność skóry. Drenaż twarzy wspomaga regenerację komórkową, aktywując syntezę kolagenu. W rezultacie może wpływać na jędrność skóry, a nawet zmniejszać widoczność drobnych zmarszczek. Zabieg ten stanowi także metodę odżywienia i dotlenienia skóry, co pozytywnie wpływa na wygląd cery. Drenaż ma pośredni wpływ na poprawę samopoczucia, przynosząc efekt odprężenia. Procedura pomaga uwalniać napięcia nagromadzone w mięśniach twarzy, dzięki czemu redukuje jej zmęczony wyraz. Poprawa przepływu limfy wspiera także procesy przeciwstarzeniowe. Drenaż limfatyczny stanowi w rezultacie optymalne uzupełnienie pielęgnacji antyoksydacyjnej.
Jak wygląda drenaż limfatyczny twarzy i z czego wynika jego cena?
Drenaż limfatyczny twarzy to zabieg, którego cena zależy przede wszystkim od rodzaju użytego systemu. Obecnie dużą popularnością cieszy się zastosowanie lasera podciśnieniowego. Koszty różnią się także w zależności od liczby realizowanych procedur. Masaż można wykonać jednorazowo lub zdecydować się na karnet obejmujący osiem sesji. Na cenę wpływa również dobór specjalnego focusu w ramach zabiegu laserem podciśnieniowym, co pozwala na większe skoncentrowanie działania urządzenia na konkretnym obszarze ciała.
Zabieg laserem podciśnieniowym
Laser podciśnieniowy używany do drenażu to zaawansowany technologicznie system wyposażony w specjalne głowice z mikrostymulatorami. Aparatura tego typu umożliwia wykonanie masażu drenującego w głębszych warstwach skóry, oddziałując jednocześnie na układ współczulny, układ limfatyczny oraz naczynia krwionośne. W zabiegu można zastosować różne typy głowic, co pozwala na precyzyjne działanie nawet na delikatnej skórze twarzy i w trudno dostępnych miejscach. Laser podciśnieniowy bardzo intensywnie stymuluje tkankę łączną w wybranym obszarze, zależnie od ustawionego focusu i zwiększonej aktywności systemu.
Podstawowe przeciwwskazania
Do masażu drenującego z użyciem lasera podciśnieniowego istnieją konkretne przeciwwskazania, które należy wykluczyć podczas konsultacji. Zabiegu nie wykonuje się u osób ze stanami zapalnymi, ranami, chorobami i uszkodzeniami skóry, a także guzkami i zmianami w okolicach węzłów chłonnych. Procedura nie jest również przeprowadzana w przypadku obrzęku płuc, chorób nowotworowych, schorzeń układu sercowo-naczyniowego, niewydolności nerek lub wątroby. Za przeciwwskazanie do zabiegu nie uznaje się natomiast ciąży. W jej przypadku drenaż może być nawet zalecany w obszarze nóg, ponieważ pomaga niwelować obrzęki, opuchliznę oraz retencję wody.