fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Korekta ust. Co musisz wiedzieć?
kontur ust kaniowscy clinic
Korekta ust to stale aktualny temat w medycynie estetycznej. I nic dziwnego – usta stanowią integralny element mimiki i mają ogromny wpływ na wyraz Twojej twarzy. Od ich wyglądu zależy, czy będziesz postrzegana jako osoba szczęśliwa i pogodna, czy smutna. Za doskonałe rozwiązanie na atrakcyjny kształt ust uchodzi uśmiech. Potwierdzamy, że warto uśmiechać się jak najczęściej. Jednak gdy czujesz, że wyraz Twoich ust nie współgra z Twoim radosnym wnętrzem, proponujemy kilka prostych i mało inwazyjnych zabiegów, które pomogą to zmienić.

Spis treści
Kiedy warto pomyśleć o powiększaniu ust?
Powiększanie i poprawa kształtu ust kwasem hialuronowym
Jak wygląda zabieg powiększania ust?
Zabiegi odmładzające w okolicach ust
Koszty zabiegów

Kiedy wykonywana jest korekta ust?

Korekta ust wykonywana jest z różnych przyczyn – może mieć na celu zmianę ich kształtu i wielkości, rewitalizację tkanek albo też wynikać ze wskazań rekonstrukcyjnych, mieć na celu usunięcie asymetrii czy blizn. Zanim zdecydujesz się na zabieg, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich efektów po nim oczekujesz. Pełniejsze i jędrne usta uważane są za atrakcyjniejsze niż blade i wąskie. Jednak bezkrytyczne podążanie za trendami nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem. Pomimo ogromnych możliwości medycyny estetycznej w tym zakresie stoimy na stanowisku, że o udanym zabiegu nie decyduje w tym przypadku wielkość ust, ale ich ogólna harmonia z proporcjami twarzy. Dlatego też ideałem, do jakiego dążymy, są naturalnie wyglądające, jędrne i nawilżone usta. Wykonujemy także zabiegi pozwalające delikatnie skorygować kształt warg oraz wyeliminować wrodzoną lub nabytą asymetrię. Powiększanie czy korektę kształtu ust mogą wykonywać pacjenci w każdym wieku. Z kolei dla dojrzałej skóry wokół ust, która traci jędrność, powodując niekorzystne zmiany w ich konturze, polecamy zabiegi ujędrniające i rewitalizujące.

Korekta kształtu ust kwasem hialuronowym

Korekta kształtu ust za pomocą kwasu hialuronowego stosowana jest w medycynie estetycznej już od wielu lat. Popularność tej metody wynika z zalet samego kwasu hialuronowego w porównaniu z alternatywnymi wypełniaczami, jak na przykład kolagen czy implanty, jak i ze względnie nieinwazyjnej formy jego aplikacji.

Bezpieczny „wypełniacz”

Wypełniacz hialuronowy jest sterylnym, biodegradowalnym, przezroczystym implantem żelowym. Jego formuła zbliżona jest do związków naturalnie występujących w ludzkim ciele. Zabiegi z jego wykorzystaniem mogą poprawić wygląd Twoich ust, wpływając na ich kształt, strukturę i objętość. Jego popularność w medycynie estetycznej wynika z następujących przyczyn:

  • umożliwia lekarzowi precyzyjną kontrolę ilości podawanego preparatu,
  • może być dodawany stopniowo, aż do uzyskania pożądanego kształtu,
  • jego rezultaty są względnie długotrwałe, ale nie nieodwracalne,
  • jest preparatem o wysokim bezpieczeństwie alergologicznym.

Konsultacja przed zabiegiem

Konsultacja przed zabiegiem ma na celu przede wszystkim ustalenie Twoich oczekiwań odnośnie spodziewanych efektów. Dzięki wnikliwemu wywiadowi specjalista określi Twój stan zdrowia, co pozwoli wyeliminować ewentualne przeciwwskazania. Warto pamiętać, ze należą do nich m.in. aktywna infekcja w okolicy ust (np. opryszczka), cukrzyca, ciąża, niektóre choroby autoimmunologiczne oraz problemy z krzepnięciem krwi.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (maść znieczulająca). Aplikacja preparatu z kwasem hialuronowym wykonywana jest przez lekarza za pomocą kaniuli. Na końcu specjalista wykonuje delikatny masaż, w celu równomiernego rozprowadzenia wypełnienia. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, ograniczyć mimikę, jeść płynne i miękkie pokarmy oraz zrezygnować z używania szminki. Wskazane jest także unikanie przegrzewania – usta można natomiast schładzać, aby przyspieszyć proces gojenia. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 6-12 miesięcy.

Skutki uboczne

Efekty uboczne zabiegu mają charakter przejściowy – najczęściej jest to tkliwość, zaczerwienienia, niewielki obrzęk czy zasinienie, które utrzymują się przez kilka dni. Czasami może też dojść do aktywacji wirusa opryszczki, jeśli uprzednio przechodziłaś tę infekcję. Powikłania w rodzaju alergii czy infekcji zdarzają się sporadycznie, a wykonanie zabiegu w profesjonalnym gabinecie, po szczegółowym wywiadzie lekarskim, minimalizuje ich ryzyko.

Efekty

Preparaty z kwasem hialuronowym pozwalają nie tylko wymodelować usta, ale także odmłodzić twarz. Dzięki ich zastosowaniu można zwiększyć objętość ust, skorygować ich kształt i ewentualne asymetrie, wypełnić drobne zmarszczki oraz ujędrnić i nawilżyć delikatny naskórek pokrywający wargi.

Zabiegi odmładzające i rewitalizujące pozwalające na korektę ust. Poznaj ceny

Korekta ust nie zawsze ogranicza się do obszaru czerwieni wargowej, a wraz z upływem czasu powinna mieć bardziej kompleksowy charakter. Utrata jędrności przez skórę, zmarszczki statyczne i mimiczne, stan uzębienia – te wszystkie czynniki mają wpływ na wygląd Twoich ust. Usta i ich okolica są bardzo aktywnym obszarem, każdego dnia intensywnie „pracują” podczas oddychania, jedzenia, mówienia, pocałunków czy w ramach ekspresji mimicznej. Wskutek tego wraz z upływem czasu problemem stają się coraz węższe i bledsze wargi, opadające kąciki ust, tzw. zmarszczki palacza, „marionetki” czy bruzdy nosowo-wargowe, które nadają twarzy smutny, zmęczony wyraz. Istnieje wiele zabiegów, które mogą tutaj pomóc – polecamy szczególnie dwa z nich, z wykorzystaniem niezawodnego kwasu hialuronowego.

Jalutoxin i Jalupro HMW

Innowacyjna technika Jalu-Toxin polega na podskórnej aplikacji połączenia kwasu hialuronowego w wysokim stężeniu z wybranymi aminokwasami oraz toksyną botulinową. Efekt w postaci wyraźnie napiętej, nawilżonej i wygładzonej skóry widoczny jest niemal od razu po zabiegu, a po kilku dniach zyskuje na wyrazistości.

Rekomendowany w okolice ust preparat Jalupro HMW pozwala zrewitalizować skórę i zniwelować zmarszczki palacza, linie marionetki i bruzdy nosowo-wargowe. Efekt nawodnienia utrzymuje się przez dłuższy czas, dlatego Jalupro HMW polecany jest dla skóry dojrzałej, o zwolnionych procesach metabolicznych. Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Teosyal RHA

Teosyal RHA to seria zaawansowanych preparatów, doskonała do ujędrnienia i wygładzenia intensywnie pracującej skóry, narażonej na rozciąganie się i kurczenie. Ich zaletą jest wykorzystanie mocno usieciowanego kwasu hialuronowego, który aktywnie „współpracuje” z Twoją mimiką, nie powodując efektu maski. Najlepsze efekty w wypełnianiu bruzd i zmarszczek w okolicy ust można uzyskać wykorzystując Teosyal RHA 3. Oprócz działania wypełniającego, nadaje on skórze jędrność, rewitalizuje ją i rozświetla. Preparat aplikuje się poprzez iniekcję – zabieg nie powoduje większego dyskomfortu, ponieważ w jego składzie znajduje się znieczulająca lidokaina.

Ceny

Cena zabiegów na usta z zastosowaniem kwasu hialuronowego wynosi 900-1500 zł. Z reguły ustalamy ją indywidualnie, w zależności od ilości substancji wypełniającej, jaka będzie potrzebna. Dlatego umów się na konsultację z naszym specjalistą już dziś i wybierz zabieg dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas