Cena kwasu polimlekowego to aspekt, który pacjenci często biorą pod uwagę przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu z użyciem tej substancji. Procedura taka ma na celu kondycjonowanie skóry, a także niwelowanie procesów starzenia. Kwas polimlekowy może pomóc w redukowaniu wielu objawów, takich jak osłabienie elastyczności czy jędrności skóry. Zastosowanie tej substancji naturalnie pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych, których utrata jest istotną przyczyną pogorszenia stanu skóry.
Spis treści:
Specyfika zabiegu
Właściwości preparatu
Zalecenia do przeprowadzenia zabiegu
Jak jest ustalany koszt procedury?
Charakterystyka działania substancji
Postępowanie po podaniu preparatu
Cena i specyfika zabiegu z wykorzystaniem kwasu polimlekowego?
Cena kwasu polimlekowego wynika z różnych czynników, które są ściśle powiązane ze specyfiką procedury wykorzystującej tę substancję. Taki zabieg można wykonać w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, gdzie jego realizacją zajmą się doświadczeni lekarze specjaliści. Kwas polimlekowy działa przede wszystkim jako wypełniacz zmarszczek i bruzd, który można stosować w obszarze kości policzkowych, fałd nosowo-wargowych, w okolicach żuchwy, ust, łuków jarzmowych czy skroni. Substancja ta sprawdza się w przypadku bardzo cienkiej skóry, obarczonej największym prawdopodobieństwem pojawienia się na niej widocznych objawów zwiotczenia. Kwas ten pobudza produkcję kolagenu stopniowo, dlatego poprawę stanu skóry można zauważyć po kilku tygodniach.
Specyficzne właściwości preparatu
Kwas ten jest substancją występującą w organizmie naturalnie. Jej zastosowanie w medycynie estetycznej umożliwiają specjalne preparaty, które zawierają również inne składniki. Związek ten spełnia funkcję aktywatora kolagenu, ponieważ pobudza komórki skóry do jego wytwarzania. Preparat z kwasem polimlekowym można wstrzyknąć w różne rejony twarzy czy ciała. Środek ten nie tylko redukuje widoczność bruzd i zmarszczek, ale też nadaje skórze objętości i w ten sposób poprawia jej jędrność. Proces stymulowania syntezy włókien kolagenowych odbywa się dzięki aktywowaniu procesu regeneracji. W ten sposób następuje zwiększenie napięcia skóry, co zmniejsza widoczne objawy jej starzenia się.
Zalecenia do przeprowadzenia zabiegu
Preparaty zawierające ten rodzaj kwasu mają bardzo szerokie zastosowanie. Substancja ta jest używana do korygowania wyglądu wielu obszarów, takich jak fałdy nosowo-wargowe, okolice podbródka czy kości policzkowe. Częstym wskazaniem do procedury okazuje się potrzeba spłycenia niedoskonałości i modelowania rysów twarzy, co odbywa się poprzez nadanie tkankom właściwej objętości. Preparaty z kwasem tego typu można zastosować również na wiotkiej skórze dekoltu, szyi, ramion czy dłoni. Ich użycie zaleca się pod kątem redukcji obszarów bliznowatych czy cellulitu. Substancja może być wykorzystywana w preparatach różnego typu, dedykowanych konkretnym okolicom twarzy czy ciała.
Jak ustalana jest cena zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego?
Cena zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego jest ustalana indywidualnie, zależnie od ilości użytego preparatu oraz liczby wykonanych sesji. Wszystkie szczegóły są określone podczas konsultacji ze specjalistą, który precyzuje zakres niezbędnych działań oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Iniekcja kwasu w wybrane obszary ciała odbywa się za pomocą cienkich igieł i wymaga wcześniejszego znieczulenia skóry. Po aplikacji preparatu, specjalista masuje miejsce zabiegowe i zapewnia w ten sposób bardziej równomierne rozprowadzenie substancji czynnych. Zabieg tego typu trwa około 20-30 minut.
Charakterystyka działania substancji
Iniekcja preparatu sprawia, że cząsteczki kwasu mogą przeniknąć do głębokich warstw skóry. W ten sposób aktywują produkcję kolagenu, co odbywa się poprzez stymulowanie naturalnych reakcji organizmu. Substancja ta wywiera wieloetapowe działanie regeneracyjne. Poza kwasem polimlekowym, preparat zawiera również wodę. Po aplikacji ulega ona wchłonięciu. Substancja działa jako wypełniacz i odbudowuje struktury kolagenowe, które spełniają funkcję szkieletu dla tkanki skórnej. Procedura przyczynia się również do ulepszenia stanu skóry od wewnątrz, co pomaga w długotrwałym przywróceniu objętości. O trwałości rezultatów zabiegu decydują indywidualne predyspozycje. Z reguły kolejne sesje wymagają już użycia mniejszej ilości preparatu.
Postępowanie po podaniu preparatu
Po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości w formie bólu, zaczerwienia, obrzęku i tkliwości skóry, jednak mijają one samoczynnie. Miejsce podania preparatu należy delikatnie masować przez pierwsze dwa tygodnie, najlepiej dwa razy dziennie przez kilka minut. Szczegóły w tym zakresie powinny być jednak indywidualnie dobrane do danego pacjenta, w zależności od obszaru poddawanemu iniekcji. Przez dobę po zabiegu nie można stosować kosmetyków w miejscu podania substancji a przez tydzień po wykonaniu procedury należy unikać przegrzewania skóry. Zaleca się zatem rezygnację z bardziej obciążających aktywności, takich jak chociażby duży wysiłek fizyczny, opalanie czy korzystanie z sauny i basenu.