Kriolipoliza brzucha to popularny zabieg realizowany w naszym gabinecie. Metoda ta pozwala na redukcję opornej i zgromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała, gdy nie jest to możliwe za pomocą ćwiczeń oraz diety. Zabieg wykonany w okolicach brzucha pozwala na skuteczne modelowanie sylwetki.

Spis treści:
Dlaczego taka metoda dobrze się sprawdzi?
Zabieg
Dobór rozmiaru aplikatora
Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe
Kluczowe przeciwwskazania
Potencjalne powikłania i efekty uboczne
Usuwanie depozytów tłuszczowych i modelowanie ciała
Wpływ na kondycję skóry
Koszt
Rezultaty zabiegu

Dlaczego kriolipoliza dobrze sprawdzi się jako zabieg na brzuch?

Kriolipoliza to zabieg na brzuch, który oferujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Za jego pomocą możesz w znacznym stopniu zredukować różne niedoskonałości, a także ujędrnić ciało w tym obszarze. Sama procedura polega na modelowaniu sylwetki w procesie wymrażania tkanki tłuszczowej. W tym celu do skóry przykładana jest odpowiednia głowica, która odpowiada za zassanie tkanki oraz obniżenie jej temperatury. Zabieg wytwarza kontrolowany stan zapalny w komórkach tłuszczowych, umożliwiając ich redukcję z okolic brzucha. Kriolipoliza może być z powodzeniem stosowana także na innych obszarach ciała.

System z zastosowaniem niskiej temperatury

W naszym gabinecie Kaniowscy Clinic przeprowadzamy kriolipolizę w ramach zabiegu z zastosowaniem niskiej temperatury. Metoda ta pozwala na bardzo precyzyjne skierowanie terapii na ściśle określony obszar ciała, co przynosi bardzo dobre efekty w przypadku tkanki tłuszczowej nagromadzonej miejscowo w okolicach brzucha. Kriolipoliza z użyciem tego systemu bazuje na metodach redukcji poprzez oddziaływanie niskiej temperatury. Po schłodzeniu i zamrożeniu tkanki tłuszczowej do nawet -10 stopni Celsjusza następuje widoczny rozpad i trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej. Wykorzystywane urządzenie dysponuje zintegrowanym systemem Technology, który gwarantuje odpowiednią synergię wszystkich procesów. Poza mrożeniem tkanki tłuszczowej zabieg obejmuje też procedurę pulsacyjnego trybu zasysania oraz trybu oddziaływania światłem czerwonym LED. Funkcje te podnoszą efektywność absorpcji niskiej temperatury w głąb tkanki, a także zwiększają komfort pacjenta, zmniejszają zaczerwienienie, wspomagają metabolizm i poprawiają elastyczność skóry.

Jak wygląda kriolipoliza brzucha i jakie efekty zapewnia?

Kriolipoliza brzucha zapewnia szybko widoczne efekty. Sama procedura nie wymaga podawania znieczulenia. Na wybrany obszar zabiegowy przykładany jest specjalny aplikator, co wymaga wcześniejszego zabezpieczenia skóry przed odmrożeniem za pomocą tzw. Coolpadu z odpowiednią substancją ochronną. Aby zapobiec przedostawaniu się żelu do środka aplikatora, na Coolpad nakładamy odpowiedni Lainer. Warto pamiętać, że zabieg ten nie służy leczeniu otyłości oraz zmniejszaniu nadwagi. Kriolipoliza jest przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej zlokalizowanej miejscowo, która nie poddaje się diecie i ćwiczeniom fizycznym.

Dobór rozmiaru aplikatora

Zależnie od obszaru ciała poddawanego zabiegowi Coolshaping 2, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego aplikatora. W przypadku brzucha nie sprawdzą się rozmiary S i M, ponieważ są one dedykowane mniejszym złogom tłuszczu. Na ich zastosowanie decydujemy się przy zabiegach np. na przedramiona, obszar nad kolanami czy podbródek. Jeżeli komórki tłuszczowe mają być redukowane z okolic brzucha, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie aplikatorów w rozmiarach L. Ich wykorzystanie sprawdzi się też w przypadku zabiegów na plecy, boki czy pośladki. Aplikatory charakteryzują się nowoczesną konstrukcją, która gwarantuje całościowy kontakt z ciałem oraz efektywne chłodzenie w zakresie 360 stopni. Ze względu na możliwość jednoczesnej pracy kilku głowic zabieg można wykonywać w kilku obszarach naraz. Kriolipolizę polecamy chociażby do redukcji tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicach podbródka, linii biustonosza, boczków, górnej części ramion, zewnętrznej i wewnętrznej strony ud czy wewnętrznej strony kolan.

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe

Podczas nakładania i włączania aplikatora występuje uczucie silnego zasysania. Wynika to z faktu, że próżnia wewnątrz głowicy urządzenia przyciąga fałd tłuszczowo-skórny. Pacjent może odczuwać przez kilka minut pewien dyskomfort, który jest spowodowany mrowieniem, kłuciem i zimnem. W miarę drętwienia tkanek pod wpływem intensywnego chłodzenia objawy te stopniowo się zmniejszają. W każdym przypadku indywidualnie dobieramy temperaturę chłodzenia oraz siłę ssania tkanek, a sama procedura trwa około 45 minut. Na czas zabiegu wpływa rozległość obszaru poddanego kriolipolizie, a także stopień intensywności redukcji tkanki tłuszczowej. Po zakończeniu procedury aplikatory są odłączane, a tkankę poddajemy rozmasowaniu z użyciem fali uderzeniowej. Na skórze brzucha widoczne jest nieduże zaczerwienienie i obrzęk, jednak znikają one po kilku godzinach. Sam obszar zabiegowy pozostaje przez parę dni nieco tkliwy i wrażliwy, jednak powrót do codziennych aktywności jest możliwy od razu. Przez miesiąc należy zrezygnować z wszelkich terapii w obrębie brzucha, w tym masaży.

Kiedy zabieg kriolipolizy na brzuch jest rekomendowany?

Zabieg kriolipolizy na brzuch jest polecany praktycznie wszystkim osobom, u których usuwanie lokalnych depozytów tłuszczowych tradycyjnymi metodami nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dotyczy to pacjentów zmagających się z nadmiarem tkanki nawet mimo stosowania deficytu kalorycznego i wzmożonej aktywności fizycznej. Kriolipoliza z reguły może być realizowana u większości osób. Przed zabiegiem należy jednak przejść specjalistyczną konsultację, podczas której lekarz dokładnie omówi wszystkie szczegóły procedury oraz przedstawi możliwe do uzyskania efekty.

Kluczowe przeciwwskazania

Zabieg tego typu na brzuch jest obarczony pewnymi przeciwwskazaniami, które warto mieć na uwadze. Kriolipolizy nie wykonuje się u osób z ranami w obszarze zabiegowym, a także zaburzeniami czucia. Do przeciwwskazań należy też szczególna wrażliwość na zimno, arterioskleroza czy degeneracja nerwów obwodowych. Procedury nie powinno się przeprowadzać w przypadku pacjentów z chorobami serca i chorobami układu sercowo-krążeniowego, a także dławicą piersiową. Kriolipoliza jest niewskazana także przy chorobie Parkinsona, niewydolności nerek i wątroby, zakrzepicy, padaczce, anemii, chorobach nowotworowych czy stwardnieniu rozsianym. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, implantami metalowymi w obszarze zabiegowym czy stymulatorem rytmu serca. Przeciwwskazaniem są również żylaki, stosowanie leków przeciwzakrzepowych i choroby skóry w miejscu docelowego zabiegu. Kriolipoliza nie jest ponadto przeznaczona dla kobiet ciężarnych, karmiących i w będących w trakcie menstruacji.

Potencjalne powikłania i efekty uboczne

Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez kriolipolizę wiąże się z bardzo niskim ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych czy powikłań. Procedura w takiej formie nie prowadzi do uszkodzeń tkanek otaczających. Z jej wykonaniem mogą się wiązać objawy przejściowe, takie jak zaczerwienienie czy obrzęk skóry. W przypadku pacjentów szczególnie wrażliwych, zabieg wywołuje czasem uczucie drętwienia i prowadzi do występowania siniaków. Symptomy takie zwykle utrzymują się maksymalnie dobę po zabiegu. Kriolipolizie może towarzyszyć nieduży dyskomfort, wywołany zimnem oraz uczuciem zasysania skóry. Zabieg sam w sobie nie wywołuje jednak żadnych intensywnych dolegliwości, dlatego stanowi wyjątkowo delikatną formą usuwania tkanki tłuszczowej i modelowania brzucha.

Jakie efekty daje kriolipoliza brzucha?

Kriolipoliza brzucha ma na celu przede wszystkim zredukowanie miejscowych depozytów tłuszczowych z tego obszaru. O intensywności i rozległości efektów decydują różne czynniki, takie jak indywidualna reakcja organizmu pacjenta. Wiele zależy również od jego dalszego stylu życia. Redukcja depozytów tłuszczowych z brzucha jest trwała, ponieważ ulegają one wymrożeniu oraz wydaleniu w sposób całkowicie naturalny. Kriolipoliza nie eliminuje natomiast ryzyka późniejszych przyrostów tkanki tłuszczowej. Aby rezultaty zabiegu były utrzymane na dłużej, pacjent musi dbać o zrównoważoną dietę oraz odpowiednią ilość ćwiczeń fizycznych.

Usuwanie depozytów tłuszczowych i modelowanie ciała

Zabieg wykonany na brzuch umożliwia widoczną redukcję tłuszczu z tego obszaru, co dotyczy tkanki trudnej do wyeliminowania poprzez bardziej konwencjonalne metody odchudzania. Kriolipoliza przynosi taki rezultat również w przypadku innych miejsc na ciele, np. ramion, ud, boczków czy podbródka. Efekty związane z wyeliminowaniem nagromadzonych depozytów tłuszczowych uwidoczniają się stopniowo. Do pełnej zmiany wyglądu brzucha dochodzi w ciągu paru miesięcy, dlatego należy trochę poczekać na ostateczny rezultat. Poza dostrzegalnym zmniejszeniem objętości tkanki tłuszczowej, zabieg może też zauważalnie wymodelować ciało. Kriolipoliza przeprowadzona pod kątem poprawy konturów ciała ma taki sam przebieg. Poprawnie wykonana procedura wygładza fałdy i wyrównuje linie na brzuchu w miejscach, które wcześniej wypełnione były znaczną ilością tkanki tłuszczowej. Zabieg znacząco pomaga w odpowiednim zdefiniowaniu sylwetki, co ma szczególne znaczenie w obszarach trudnych do wyszczuplenia innymi metodami. Poza brzuchem, dotyczy to chociażby boczków.

Wpływ na kondycję skóry

Zabieg może nie tylko pomóc w redukcji nagromadzonego tłuszczu, ale też zauważalnie poprawić kondycję skóry w obszarze brzucha. W dużej mierze wynika to ze specyfiki samej kriolipolizy. Po wyeliminowaniu uciążliwych depozytów, skóra staje się gładsza i bardziej napięta. Rezultat uzyskany taką metodą jest dość subtelny, ale wyraźnie zauważalny w obszarze brzucha rozciągniętym wcześniej przez nadmiar tłuszczu. W rezultacie skóra zyskuje na jędrności i elastyczności. Prawidłowe wykonanie kriolipolizy może się przyczynić do znaczącej poprawy wyglądu sylwetki, a tym samym przywrócić pacjentom pewność siebie i dobre samopoczucie.

Od czego zależy cena kriolipolizy brzucha i jakie rezultaty zapewnia?

Kriolipoliza brzucha cechuje się przystępną ceną. Koszt zabiegu w Kaniowscy Clinic zależy przede wszystkim od liczby wykorzystanych głowic, a ze szczegółowym cennikiem możesz się zapoznać na naszej stronie internetowej.

Rezultaty

W procesie kriolipolizy dochodzi do kontrolowanej krystalizacji komórek tłuszczowych, które ulegają zamrożeniu. Skóra je otaczająca nie jest w żadnym stopniu uszkadzana. Komórki tłuszczowe przechodzą następnie w stan tzw. apoptozy, w ramach którego następuje znacząca redukcja ilości tłuszczu. Organizm przetwarza go samodzielnie w naturalnych procesach metabolicznych, a następnie usuwa martwe komórki w czasie do około 90 dni. Redukcja lokalnej tkanki tłuszczowej po pierwszym zabiegu wynosi nawet 29%, do czego dochodzi po średnio 3 miesiącach od wykonania kriolipolizy. Pierwsze efekty uwidoczniają się już po około 1-2 miesiącach. Poza znaczącą redukcją tkanki tłuszczowej zabieg przyczynia się też do redukcji cellulitu oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry. Na trwałość tych efektów wpływa stosowanie się do zaleceń lekarzy, które dotyczą utrzymywania odpowiedniej aktywności fizycznej oraz właściwych postępowań dietetycznych. Z reguły wykonujemy tylko jeden zabieg, jednak procedurę można powtarzać. Jej częstotliwość ustalamy wspólnie z pacjentami.