fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Kriolipoliza brzucha
Kriolipoliza brzucha

Kriolipoliza brzucha to popularny zabieg realizowany w naszym gabinecie. Metoda ta jest bardzo efektywna, a przy tym małoinwazyjna. Kriolipoliza pozwala na redukcję opornej i zgromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała, gdy nie jest to możliwe za pomocą ćwiczeń oraz diety. Zabieg wykonany w okolicach brzucha pozwala na skuteczne modelowanie sylwetki.

Spis treści:
Dlaczego dobrze się sprawdzi?
Zabieg Coolshaping 2
Dobór rozmiaru aplikatora
Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe
Opinie i koszt
Rezultaty i bezpieczeństwo zabiegu

Dlaczego kriolipoliza dobrze sprawdzi się jako zabieg na brzuch?

Kriolipoliza to zabieg na brzuch, który oferujemy w naszym centrum Kaniowscy Clinic. Za jego pomocą możesz w znacznym stopniu zredukować różne niedoskonałości, a także ujędrnić ciało w tym obszarze. Sama procedura polega na modelowaniu sylwetki w procesie wymrażania tkanki tłuszczowej. W tym celu do skóry przykładana jest odpowiednia głowica, która odpowiada za zassanie tkanki oraz obniżenie jej temperatury. Zabieg wytwarza kontrolowany stan zapalny w komórkach tłuszczowych, umożliwiając ich redukcję z okolic brzucha. Kriolipoliza może być z powodzeniem stosowana także na innych obszarach ciała.

Zabieg Coolshaping 2

W naszym centrum Kaniowscy Clinic przeprowadzamy kriolipolizę w ramach zabiegu Coolshaping 2. Metoda ta pozwala na bardzo precyzyjne skierowanie terapii na ściśle określony obszar ciała, co przynosi bardzo dobre efekty w przypadku tkanki tłuszczowej nagromadzonej miejscowo w okolicach brzucha. Kriolipoliza z użyciem systemu Coolshaping 2 bazuje na innowacyjnych, nieinwazyjnych metodach redukcji poprzez oddziaływanie niskiej temperatury. Po schłodzeniu i zamrożeniu tkanki tłuszczowej do nawet -10 stopni Celsjusza następuje widoczny rozpad i trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej. Urządzenie dysponuje zintegrowanym systemem Technology, który gwarantuje odpowiednią synergię wszystkich procesów. Poza mrożeniem tkanki tłuszczowej zabieg obejmuje też procedurę pulsacyjnego trybu zasysania oraz trybu oddziaływania światłem czerwonym LED. Funkcje te podnoszą efektywność absorpcji niskiej temperatury w głąb tkanki, a także zwiększają komfort pacjenta, zmniejszają zaczerwienienie, wspomagają metabolizm i poprawiają elastyczność skóry. Po dodatkowe informacje zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda kriolipoliza brzucha i jakie efekty zapewnia?

Kriolipoliza brzucha z wykorzystaniem systemu Coolshaping 2 zapewnia bardzo dobre, szybko widoczne efekty. Sama procedura nie wymaga podawania znieczulenia. Na wybrany obszar zabiegowy przykładany jest specjalny aplikator, co wymaga wcześniejszego zabezpieczenia skóry przed odmrożeniem za pomocą tzw. Coolpadu z odpowiednią substancją ochronną. Aby zapobiec przedostawaniu się żelu do środka aplikatora, na Coolpad nakładamy odpowiedni Lainer. Warto pamiętać, ze zabieg ten nie służy leczeniu otyłości oraz zmniejszaniu nadwagi. Kriolipoliza jest przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej zlokalizowanej miejscowo, nie poddaje się diecie i ćwiczeniom fizycznym.

Dobór rozmiaru aplikatora

Zależnie od obszaru ciała poddawanego kriolipolizie Coolshaping 2, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego aplikatora zabiegowego. W przypadku brzucha nie sprawdzą się rozmiary S i M, ponieważ są one dedykowane mniejszym złogom tłuszczu. Na ich zastosowane decydujemy się przy zabiegach np. na przedramiona, obszar nad kolanami czy podbródek. Jeżeli komórki tłuszczowe mają być redukowane z okolic brzucha, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie aplikatorów w rozmiarach L i M. Ich wykorzystanie sprawdzi się też w przypadku zabiegów na plecy, boki czy pośladki. Aplikatory Coolshaping 2 charakteryzują się nowoczesną konstrukcją, która gwarantuje całościowy kontakt z ciałem oraz efektywne chłodzenie w zakresie 360 stopni. Ze względu na możliwość jednoczesnej pracy kilku głowic zabieg można wykonywać w kilku obszarach naraz. Kriolipolizę polecamy chociażby do redukcji tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicach podbródka, linii biustonosza, boczków, górnej części ramion, zewnętrznej i wewnętrznej strony ud czy wewnętrznej strony kolan.

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe

Podczas nakładania i włączania aplikatora występuje uczucie silnego zasysania. Wynika to z faktu, że próżnia wewnątrz głowicy urządzenia przyciąga fałd tłuszczowo-skórny. Pacjent może odczuwać przez kilka minut pewien dyskomfort, który jest spowodowany mrowieniem, kłuciem i zimnem. W miarę drętwienia tkanek pod wpływem intensywnego chłodzenia objawy te stopniowo się zmniejszają. W każdym przypadku indywidualnie dobieramy temperaturę chłodzenia oraz siłę ssania tkanek, a sama procedura trwa około 45 minut. Na czas zabiegu wpływa rozległość obszaru poddanego kriolipolizie, a także stopień intensywności redukcji tkanki tłuszczowej. Po zakończeniu procedury aplikatory są odłączane, a tkankę poddajemy rozmasowaniu z użyciem fali uderzeniowej. Na skórze brzucha widoczne jest nieduże zaczerwienienie i obrzęk, jednak znikają one po kilku godzinach. Sam obszar zabiegowy pozostaje przez parę dni nieco tkliwy i wrażliwy, jednak powrót do codziennych aktywności jest możliwy od razu. Przez miesiąc należy zrezygnować z wszelkich terapii w obrębie brzucha, w tym masaży.

Jakie opinie zbiera kriolipoliza brzucha i od czego zależy jej cena?

Kriolipoliza brzucha zbiera bardzo pozytywne opinie, co w dużej mierze wynika z bezpieczeństwa tej procedury oraz jej przystępnej ceny. Zabieg ten oddziałuje jedynie na komórki tłuszczowe, dlatego nie wywiera żadnego negatywnego wpływu na stan skóry, mięśni czy nerwów. Pacjenci mogą dodatkowo liczyć na skuteczną ochronę naskórka przed odmrożeniem, co wynika z zastosowania odpowiednich membran jako efektywnej izolacji. Kosz zabiegu Coolshaping 2 w Kaniowscy Clinic zależy przede wszystkim od liczby wykorzystanych głowic, a ze szczegółowym cennikiem możesz się zapoznać na naszej stronie internetowej.

Rezultaty i bezpieczeństwo zabiegu

W procesie kriolipolizy dochodzi do bezpiecznej i kontrolowanej krystalizacji komórek tłuszczowych, które ulegają zamrożeniu. Skóra je otaczająca nie jest w żadnym stopniu uszkadzana. Komórki tłuszczowe przechodzą następnie w stan tzw. apoptozy, w ramach którego następuje znacząca redukcja ilości tłuszczu. Organizm przetwarza go samodzielnie w naturalnych procesach metabolicznych, a następnie usuwa martwe komórki w czasie do około 90 dni. Redukcja lokalnej tkanki tłuszczowej po pierwszym zabiegu wynosi nawet 29%, do czego dochodzi po średnio 3 miesiącach od wykonania kriolipolizy. Pierwsze efekty uwidoczniają się już po około 1-2 miesiącach. Poza znaczącą redukcją tkanki tłuszczowej zabieg przyczynia się też do redukcji cellulitu oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry. Na trwałość tych efektów wpływa stosowanie się do naszych zaleceń, które dotyczą utrzymywania odpowiedniej aktywności fizycznej oraz właściwych postępowań dietetycznych. Z reguły wykonujemy tylko jeden zabieg, jednak procedurę można powtarzać. Jej częstotliwość ustalamy wspólnie z pacjentami. Zapraszamy do umówienia wizyty w Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas