Kwas polimlekowy przynosi bardzo zróżnicowane efekty, zależnie od sposobu jego wykorzystania i miejsca docelowej aplikacji. Substancja ta jest kompleksowo używana do kondycjonowania skóry. Kwas tego typu naturalnie występuje w organizmie, a jego właściwości przyczyniają się do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zastosowanie tego stymulatora jest kluczowe dla poprawy jędrności i elastyczności skóry, a tym samym zniwelowania oznak jej starzenia się.

Spis treści:
Rezultaty
Główne właściwości
Podstawowe wskazania
Od czego zależą rezultaty?
Charakterystyka preparatu
Zalecenia pozabiegowe

Jakie efekty daje kwas polimlekowy?

Kwas polimlekowy zapewnia pożądane efekty poprzez realizację zabiegu z jego wykorzystaniem. Procedurę taką mogą przeprowadzić lekarze naszego gabinetu Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, gdzie wykonujemy ją w obszarze twarzy lub innych części ciała. Substancja służy wówczas jako wypełniacz bruzd i zmarszczek oraz ubytków objętości, które najczęściej pojawiają się w okolicach skroni, żuchwy, kącików ust czy też na obszarze łuków jarzmowych. Procedura jest wykonywana przede wszystkim u stosunkowo szczupłych pacjentów. Cienka skóra takich osób powoduje, że objawy zwiotczenia są bardzo mocno widoczne. Kwas polimlekowy stymuluje produkcję kolagenu naturalnie i stopniowo, co zajmuje zwykle kilka tygodni.

Główne właściwości

Kwas polimlekowy to aktywator kolagenu, który w realizacji zabiegów jest używany jako podstawowych składnik specjalnego preparatu. Procedura z użyciem tej substancji pobudza komórki skóry do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Środek zawierający kwas tego typu jest wstrzykiwany w wybrany obszar, co ma na celu wypełnienie objętości oraz zredukowanie niepożądanych niedoskonałości. Zabieg taki stymuluje syntezę włókien kolagenowych pod kątem uruchomienia właściwych procesów regeneracyjnych. Efektem przeprowadzonej procedury będzie więc przede wszystkim poprawa napięcia skóry, a tym samym zniwelowanie podstawowych oznak starzenia się.

Podstawowe wskazania

Zależnie od miejsca aplikacji, kwas ten pozwala na korygowanie różnych niedoskonałości skóry. Zastosowanie substancji sprawdza się zarówno w okolicach fałd nosowo-wargowych czy kości policzkowych, jak i obszarze podbródka. Wskazaniem do zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego często jest obecność zmarszczek i bruzd, które można spłycić właśnie poprzez nadanie tkankom większej objętości. Procedura jest polecana również pod kątem modelowania rysów twarzy. Kwas tego typu można stosować także na wiotkiej skórze dłoni, ramion, dekoltu oraz szyi. Nie występują przeciwwskazania do użycia tej substancji w obszarach bliznowatych bądź też z występującym cellulitem. Preparaty bazujące na tym składniku są dostępne w kilku wersjach, dopasowanych specjalnie do konkretnych części ciała lub twarzy.

Od czego zależą efekty zapewniane przez kwas polimlekowy?

Kwas polimlekowy daje docelowe efekty wygładzające, ujędrniające i uelastyczniające jedynie przy prawidłowej realizacji zabiegu. Procedura powinna być wykonana przez lekarza, ze starannym doborem miejsca iniekcji, a także ilości użytego preparatu. Zabieg ten zawsze wymaga wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, która pozwala na omówienie niezbędnych szczegółów czy przeciwwskazań. Kwas ten zawsze powinien być aplikowany z wykorzystaniem odpowiednio cienkich igieł. Po iniekcji preparatu, lekarz przeprowadza również specjalny masaż. Jego celem jest równomierne rozprowadzenie związków aktywnych, co ma znaczenie dla późniejszych efektów. Czas trwania zabiegu to około 20-30 minut.

Charakterystyka preparatu

Preparat wykorzystywany do zabiegu zawiera cząstki kwasu polimlekowego, które mogą dotrzeć do głębokich warstw skóry. Proces ten wywołuje naturalną reakcję organizmu, co aktywuje wytwarzanie kolagenu. Substancja zapewnia efekt regeneracyjny, jednak wymaga to kilku etapów. Po bezpośrednim wstrzyknięciu, kwas działa jako wypełniacz. Woda zawarta w preparacie stopniowo wchłania się, po czym następuje odbudowa struktur kolagenowych. W ten sposób powstaje odpowiedni szkielet dla tkanki skórnej. Zabieg przyczynia się do poprawy stanu skóry również od wewnątrz, co przywraca jej objętość na dłuższy czas. Na trwałość rezultatów wpływają czynniki indywidualne. Z reguły kolejne sesje wymagają użycia mniejszej ilości kwasu.

Zalecenia pozabiegowe

Aby zapewnić pożądany rezultat procedury, należy pamiętać o stosowaniu się do konkretnych zaleceń. Po zabiegu mogą występować różne dolegliwości, takie jak obrzęk, zaczerwienienie, ból czy tkliwość skóry. Objawy te mijają samoczynnie. Po iniekcji skóra wymaga masowania przez kilkanaście dni, najlepiej kilka minut dwa razy dziennie. Wskazania w tym zakresie powinny być jednak indywidualne, zależnie od obszaru ciała poddanego procedurze. W dzień po zabiegu należy zrezygnować ze stosowania kosmetyków w miejscu iniekcji. Przez pierwszy tydzień nie można też korzystać z sauny czy basenu. Zaleca się ponadto rezygnację z ćwiczeń fizycznych i opalania.