fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Lipotransfer. Co warto o nim wiedzieć?
Lipotransfer Kaniowscy Clinic

Lipotransfer jest zabiegiem polegającym na odsysaniu tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała i przenoszeniu jej w inną część. Dzięki czemu można modelować i pozbywać się tłuszczu z takich obszarów, jak brzuch czy bryczesy, a jednocześnie wykorzystać go w roli naturalnego wypełniacza celem odmładzania twarzy, powiększenia pośladków czy biustu.

Spis treści:
Przebieg zabiegu
Cennik
Twarz i ciało
Opinie

Jak przebiega lipotransfer i jaka jest cena zabiegu?

Podczas pierwszego etapu lipotransferu pacjentowi podaje się specjalny płyn w miejsce, gdzie pobierany jest tłuszcz. Jest to forma znieczulenia, jak również sposób na obkurczenie naczyń krwionośnych. Następnie poprzez niewielkie nacięcia w skórze, poprzez które wprowadza się specjalne kaniule odsysany jest tłuszcz. Następnie pobrana tkanka tłuszczowa poddawana jest specjalistycznej procedurze przygotowującej ją do przeszczepu. Otrzymany materiał przeszczepia się w wybrane miejsce. Na samym końcu, w miejscu nacięć, w których wprowadzane były kaniule, zakładane są szwy i opatrunki. Konieczne jest noszenie ubrania uciskowego, aby zabezpieczyć miejsca, gdzie został odessany tłuszcz.

lipofilling Kaniowscy Clinic na czym polega zabieg

Przeszczep tkanki tłuszczowej jest nie tylko doskonałą metodą modelowania i wyszczuplania sylwetki, ale także sposobem na rewitalizację i zauważalną poprawę kondycji naszej skóry poprzez zwiększenie jej elastyczności i jędrności.

Cena

Cena lipotransferu uzależniona będzie przede wszystkim od obszaru ciała, na którym wykonywany jest zabieg, oraz od liczby wypełnianych pobranym tłuszczem miejsc. Ceny tego zabiegu w Kaniowscy Clinic kształtują się następująco:

 • twarz – 6500-7500 zł,
 • twarz regeneracja ADSC – 3500 zł,
 • następna okolica, np. dekolt, szyja – 2000 zł,
 • zabieg częściowy twarzy, np. okolica ust, okolica oczu – 2500 – 3000 zł,
 • blizny pooparzeniowe, pooperacyjne, potrądzikowe, itp. – od 2500 zł,
 • dłonie – 2500 zł,
 • dłonie + regeneracja ADSC – 3500 zł,
 • lipotransfer operacyjny na ciało, np. pośladki, piersi, itp. – 14000 – 15000 zł,
 • wypełnianie ubytków pourazowych – od 3500 zł.

Czym się charakteryzuje lipotransfer do twarzy i ciała, w tym okolic oczu oraz pośladków?

Lipotransfer w okolice oczu, znany także jako lipofilling, to jedna spośród najczęściej rekomendowanych metod pozwalających na redukowanie cieni pod oczami. Metoda ta wymaga dokładności i doświadczenia, gdyż tłuszcz musi być podawany w niezwykle delikatne okolice oczu. Zabieg powinien być zatem wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza. Przed przeprowadzeniem zabiegu pobiera się tłuszcz od pacjenta. Zabieg wykonywany jest z użyciem specjalistycznej kaniuli. Po iniekcji lekarz wykonuje masaż docelowego miejsca, co zapobiega powstaniu ewentualnych nierówności.

Nie ma szczególnych przeciwwskazań do zabiegu poza tymi, które związane są z większością estetycznych zabiegów. Przeszczep naszej tkanki tłuszczowej jest niezwykle bezpieczny z uwagi na biozgodność podawanego materiału. Nie pozostawia on blizn i nie jest przyczyną reakcji alergicznych. Miejscowe znieczulenie jest wystarczające do tego, żeby zabieg był komfortowy i bezbolesny.

Zalety zabiegu:

 • wygładzanie zmarszczek,
 • zauważalne odmłodzenie skóry pod oczami,
 • naturalne stymulowanie komórek,
 • uzupełnianie ubytków w tkance podskórnej,
 • wieloletnie, naturalne rezultaty (nasza tkanka tłuszczowa ma barwę, która niweluje sińce pojawiające się pod oczami),
 • niewielkie dolegliwości bólowe w czasie przeprowadzanego zabiegu.

Przeciwskazania do poddania się zabiegowi:

 • stany zapalne, aktywne infekcje,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • niewydolność wątroby,
 • niewydolność nerek,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • cukrzyca,
 • choroby mięśnia sercowego i układu krążenia,
 • choroby o charakterze nowotworowym,
 • choroby z autoagresji.

Lipotransfer pośladków

Transfer tkanki tłuszczowej pozwala również na powiększanie pośladków, czyli na tak zwany lifting brazylijski. Nazwa wymienionego zabiegu pochodzi od miejsca, gdzie jest to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, czyli Brazylii. Kiedy zdajemy sobie z tego sprawę, to zaczynamy nieco powątpiewać w to, iż krągła brazylijska pupa, może być wyłącznie dziełem matki natury.

Transfer tłuszczu w przypadku pośladków wygląda bardzo podobnie do zabiegu regeneracji biustu swoją własną tkanką tłuszczową. Niezbędny tłuszcz pobiera się zwykle z okolic brzucha, albo ud czy bioder, jeżeli problemem pacjentki są tak zwane boczki. Jak można się łatwo domyśleć, rezultatem liftingu pośladków w tzw. brazylijskim wydaniu będzie nie tylko powiększenie wymienionego obszaru, ale także uniesienie. Należy także podkreślić, iż są to rezultaty wyglądające bardzo naturalnie, dzięki czemu nie sposób ich odróżnić od dzieła matki natury.

Jakie są opinie o lipotransferze?

Opinie kobiet, które poddały się zabiegom lipotransferu, świadczą o tym, że są one niezwykle zadowolone nie tylko z przebiegu całej procedury, ale również i osiągniętych dzięki temu efektów. Metoda ta przynosi bardzo zadowalające rezultaty, w postaci pełniejszych piersi i pośladków. Pozwala również na wygładzenie zmarszczek czy pozbycie się cieni pod oczami. Efekty osiągane są kosztem niewielkiej inwazyjności podczas zabiegu, dzięki temu pacjenci nie są wyłączeni z codziennego funkcjonowania. Transfer tkanki tłuszczowej odznacza się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Metoda ta sprawdza się bez względu na wiek pacjenta poddającego się zabiegowi, pacjenci zauważą z pewnością poprawę w wyglądzie swojego ciała czy twarzy.

Transfer tkanki tłuszczowej cieszy się coraz większą popularnością. Istotnym plusem tego typu zabiegów jest trwałość. Co więcej, rezultaty można zauważyć zaraz po zakończonym zabiegu. Przeprowadzone w niezależnych laboratoriach badania pokazują, iż ok. 50-80 procent przeszczepionego tłuszczu przyjmuje się w organizmie, a reszta jest przez niego wchłaniana. Niemniej jednak musimy mieć na uwadze, iż przeszczepiona tkanka tłuszczowa zachowuje się niczym ta naturalna, czyli może stracić lub zyskać na swojej objętości, kiedy dopuścimy do zbyt dużych wahań w obrębie wagi naszego ciała. Wykonywane zabiegi transferu tłuszczu w wybrane okolice są komfortowe i bezpieczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, jak również na umówienie się na konsultację z lekarzem specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas