fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja brzucha, czyli zabieg odsysania tłuszczu
liposukcja brzucha odsysanie tłuszczu

Liposukcja brzucha jest procedurą medyczną podczas której odsysa się zbędną tkankę tłuszczową. Jednocześnie to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów modelujących ciało Wbrew powszechnej opinii na jego przeprowadzenie nie decydują się jedynie kobiety i mężczyźni chcący w łatwy sposób pozbyć się otyłości brzusznej, ale przede wszystkim osoby zmagające się z różnymi wywołanymi przez nią problemami zdrowotnymi. Siedzący tryb życia, chroniczny stres, a także nieodpowiednia dieta sprawiają bowiem, że wytrzymałość układu kostnego jest coraz mniejsza, a utrzymanie właściwej wagi, która byłaby proporcjonalna do wzrostu staje się coraz trudniejsze. Zabieg liposukcji skutecznie pomaga rozwiązać tego typu kłopoty.

Spis treści:
Na czym polega ten zabieg?
Kto może poddać się zabiegowi?
Jak wygląda zabieg?
Przed i po zabiegu
Oferta gabinetu Kaniowscy Clinic

Czym jest i na czym polega liposukcja brzucha? Sprawdź efekty zabiegu – przed i po

Liposukcja brzucha, inaczej nazywana odsysaniem tłuszczu, to zabieg chirurgiczny, którego celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej nie tylko z brzucha, ale również jego okolic. Lipoplastyka ma przede wszystkim przywrócić sylwetce właściwe proporcje, szczególnie w przypadkach, w których dieta i systematyczne ćwiczenia okazują się nieskuteczne. Zdarza się, że organizm nie daje rady samodzielnie zredukować liczby komórek tłuszczowych. Może to być spowodowane zarówno uwarunkowaniami genetycznymi, jak i indywidualnymi predyspozycjami organizmu. Doskonałą alternatywą staje się więc zabieg liposukcji.

Odsysanie tłuszczu jest obecnie jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów plastycznych. Pacjenci doceniają nie tylko skuteczność, ale również oszczędność czasu, która wynika z tego sposobu modelowania sylwetki. Ważne jest również to, że po wykonaniu zabiegu można cieszyć się nie tylko widocznymi, ale również niezwykle trwałymi efektami. Oczywiście, pacjent nadal musi pamiętać o stosowaniu odpowiedniej diety i dbaniu o właściwy tryb życia. Osoby, które chcą nadal modelować swoją figurę, mogą dodatkowo wykorzystać odessany tłuszcz. Można go przeszczepić między innymi do pośladków, piersi czy łydek. Wykorzystuje się go również w celu leczenia wszelkiego rodzaju blizn. Zabieg ten okazuje się najbardziej skuteczny u pacjentów, których skóra jest bardzo elastyczna.

Kto może poddać się zabiegowi?

Osoby, które chcą poddać się zabiegowi muszą być przede wszystkim zdrowe i nie mogą borykać się z żadnymi chorobami przewlekłymi. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie tego zabiegu. Nie mogą poddać mu się m. in. pacjenci, u których wykryto cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy naczyniowe czy choroby układu krążenia oraz serca. Liposukcji brzucha nie wykonuje się również u osób wykazujących zmiany zapalne skóry w miejscu, w którym miałby być przeprowadzony zabieg oraz u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi. Nie powinno się również przeprowadzać zabiegu u nałogowych palaczy.

Oczywiście, przed każdą lipoplastyką lekarz prowadzący zaprasza pacjenta na konsultację, podczas której oceni możliwość przeprowadzenia zabiegu. Przed rozpoczęciem przygotowań zwykle konieczne jest również wykonanie kilku podstawowych badań mających na celu potwierdzenie stanu zdrowia pacjenta. Zalicza się do nich:

  • morfologię krwi;
  • badanie moczu;
  • OB;
  • wskaźniki krzepnięcia krwi (INR i APTT);
  • badanie kreatyniny;
  • badanie glukozy.

Jak wygląda zabieg?

Liposukcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, które zapewnia całkowicie bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Cała procedura trwa od trzydziestu minut do dwóch godzin w zależności od rozległości usuwanego tłuszczu. Odsysanie tłuszczu przeprowadzane jest przy pomocy specjalnych tępych igieł zwanych kaniulami. Od tradycyjnych narzędzi chirurgicznych różnią się one tym, że są puste w środku – nie tną więc tkanek, a jedynie rozpychają je w taki sposób, aby możliwe było swobodne rozbicie tłuszczu.

Podczas zabiegu chirurg wykonuje nacięcia na wcześniej oznaczonym fragmencie ciała pacjenta, a następnie odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej. Czynność powtarzana jest kilkukrotnie, aż do całkowitego pozbycia się niechcianych tkanek z danej partii skórnej.

Zabieg kończy się założeniem specjalnych szwów, a także opatrunków uciskowych, których zadaniem jest zapobieganie powstawaniu krwawień oraz siniaków.

Przed i po zabiegu

Po przeprowadzonym zabiegu należy pozostać w gabinecie jeszcze przez kilka godzin – do momentu, aż znieczulenie przestanie działać. Pacjent w tym czasie oswaja się ze swoją nową sylwetką oraz uczy, jak należy postępować w czasie rekonwalescencji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że efekty nie będą widocznie od razu po wykonaniu liposukcji brzucha. Po odessaniu tłuszczu tkanki mogą przez dłuższy czas pozostawać obrzęknięte, a ciało może być delikatnie spuchnięte. Podczas tego okresu zalecane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Zabronione jest jednak uprawianie sportów oraz podejmowanie większego wysiłku fizycznego. Pacjenci muszą też zrezygnować z solarium i sauny.

Cena liposukcji brzucha we wrocławskim gabinecie lekarskim Kaniowscy Clinic

Podobnie jak w innych gabinetach, również we wrocławskim gabinecie lekarskim Kaniowscy Clinic cena zabiegu liposukcji brzucha zależy od rozległości zabiegu oraz obszaru poddawanego procedurze.

Zarówno ceny liposukcji chirurgicznej, jak i laserowej zaczynają się od 5000 zł. Należy jednak szczególnie pamiętać, że w przypadku osób borykających się z większą ilością tłuszczu konieczne może okazać się powtórzenie zabiegu w celu usunięcia całej niechcianej tkanki tłuszczowej.

Oferta wrocławskiego gabinetu lekarskiego Kaniowscy Clinic!

Jeśli szukasz profesjonalnego gabinetu lekarskiego, w którym wykwalifikowany personel w najbardziej komfortowych warunkach przeprowadzi liposukcję brzucha, nie mogłeś trafić lepiej. Kaniowscy Clinic od ponad dwudziestu lat pomaga pacjentom w schorzeniach dermatologicznych, a także znacząco poprawia komfort ich codziennego życia. Nasz personel składa się wyłącznie z doświadczonych lekarzy, którzy cały czas podnoszą swoje umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach, zarówno krajowych jak i światowych.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane są wyłącznie na nowoczesnym sprzęcie, które charakteryzuje się wysoką jakością oraz efektownym leczeniem. Dobro naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego staramy się, aby każda osoba otoczona była kompleksową opieką. Już dzisiaj zadbaj nie tylko o swoją sylwetkę, ale również zdrowie i zapoznaj się z ofertą zabiegów Kaniowscy Clinic!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas