fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Powiększanie ust kwasem hialuronowym kaniowscy clinic
Powiększanie ust kwasem hialuronowym to bardzo często wykonywany zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Wiele kobiet decyduje się wykorzystać potencjał nowoczesnych metod w celu podkreślenia swojego naturalnego piękna. Nowoczesne preparaty oraz odpowiednia technika wykonania zabiegu potrafią przynieść oszałamiający efekt. Powiększenie i dobre wymodelowanie wcale nie wygląda sztucznie. Rezultatem zabiegu są podkreślone, nawilżone oraz odmłodzone usta.

Spis treści
Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?
Co to kwas hialuronowy?
Dla kogo polecany jest zabieg?
Kilka słów o zabiegu
Efekty zabiegu
Cena zabiegu

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonane w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej zapewnia osiągnięcie naturalnego, pożądanego efektu. Nasi specjaliści podkreślają, że najważniejsza jest komunikacja z pacjentem. Podstawą do wykonania zabiegu jest wcześniejsza skrupulatna rozmowa, na temat oczekiwań i możliwych do osiągnięcia rezultatów. Metoda wykorzystująca preparaty z kwasem hialuronowym do wypełniania ust umożliwia delikatne modyfikacje wyglądu, od wyrównania asymetrii oraz wymodelowania, do subtelnego powiększenia. Pamiętajmy, że to przede wszystkim na twarz wszyscy zwracamy uwagę podczas kontaktów z drugą osobą. Jednym z jej kluczowych elementów są usta. Ich kształt, objętość oraz stopień nawilżenia wpływają na to, jak odbierają nas inni. Czynniki te przekładają się również na nasze samopoczucie, dlatego warto zadbać o wygląd swoich ust.

Czym jest kwas hialuronowy?

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie, spełniająca wiele funkcji. Podstawową właściwością, jaką charakteryzuje się ta molekuła, jest zdolność do wiązania wielu cząsteczek wody. Kwas hialuronowy wchodzi w skład różnych tkanek w organizmie, między innymi budując ciało szkliste oka, maź stawową, jego dość duża ilość występuje również w skórze. Wiążąc wodę, substancja ta zapewnia młody wygląd, brak zmarszczek i odpowiednią jędrność. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w tkankach spada. Na szczęście medycyna estetyczna proponuje zabiegi umożliwiające uzupełnienie deficytów. Obecnie dostępne jest bardzo wiele zabiegów wykorzystujących preparaty na bazie kwasu hialuronowego, między innymi modelowanie linii żuchwy, policzków, czy nosa. Najczęściej wykonywanymi procedurami medycyny estetycznej są jednak te w okolicy ust.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg powiększania i modelowania ust jest przeznaczony, zarówno dla osób młodszych, jak i starszych. Dzięki preparatom z kwasem hialuronowym możliwe jest zarówno powiększenie zbyt wąskich, słabiej wykształconych warg, jak i ich optyczne odmłodzenie. Na zabieg decydują się również osoby mające problem z suchością ust. Metoda jest warta rozważenia przez każdego, kto nie czuje się do końca dobrze ze swoimi wargami lub uważa, że może poprawić własny wygląd poprzez wypełnienie ust kwasem hialuronowym.

Co warto wiedzieć przed i po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Priorytetem dla naszego zespołu jest zapewnienie Ci jak największej satysfakcji z zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, dlatego zarówno przed i po konieczna jest wizyta konsultacyjna. Szczegółowa rozmowa służy wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości, co do planowanej procedury. Lekarz bada pacjentkę oraz wyklucza wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Najważniejszą częścią konsultacji jest dyskusja na temat oczekiwań pacjenta. Inaczej wykonuje się modelowanie ust w celu uzyskania symetrii, a na czym innym polega dopełnienie objętości warg, żeby podkreślić ich kontur. Po rozmowie przychodzi czas na wykonanie zabiegu. Do procedury najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci maści lub kremu, które nakłada się na czerwień wargową. Pomaga to wyeliminować bodźce bólowe odczuwalne podczas nakłuwania. Następnie lekarz przygotowuje wybrany preparat z kwasem hialuronowym. Środek podawany jest przy pomocy specjalnej kaniuli. Po podaniu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego lekarz delikatnie masuje wargi, żeby pomóc w odpowiednim rozłożeniu preparatu w tkance, a usta uzyskują pożądany kształt.

Po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się obrzęk okolicy ust, bolesność dotykowa, tkliwość oraz delikatne krwiaczki w miejscach nakłuwania. Objawy te ustępują w przeciągu kilku dni od zakończonej procedury (zazwyczaj trwa to około 2-4 dni, siniaczki będą się wchłaniały do ok. 2 tyg.). Nie warto więc planować zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego na dzień lub dwa przed ważnym wydarzeniem. Istotna jest również odpowiednia pielęgnacja ust. Przez dobę należy unikać rozgrzewania warg. Niezalecane jest spożywanie gorących napojów, całowanie, czy wizyty na basenie. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepojących symptomów, takich jak znaczne pogorszenie czucia w miejscu zabiegu lub sine przebarwienie okolicy warg, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Zabieg należy do bezpiecznych i mało inwazyjnych, w przypadku wykonywania go przez doświadczonego lekarza.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • infekcje skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu (wirusowe, grzybicze i bakteryjne),
 • nadwrażliwość na składnik zawarty w preparacie z kwasem hialuronowym.

Efekty zabiegu

Przy pomocy preparatów z kwasem hialuronowym można osiągnąć różne efekty estetyczne, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Priorytetem jest uzyskanie w pełni naturalnego wyglądu ust. Usta po zabiegu mogą być odpowiednio powiększone, wymodelowane oraz intensywnie nawilżone. Dodatkowo Uzyskiwany jest efekt wizualnego odmłodzenia twarzy. Możesz zatem zyskać:

 • powiększenie ust,
 • wzmocnienie konturu ust,
 • wyrównanie asymetrii ust,
 • korekta kształtu warg,
 • wypełnienie drobnych zmarszczek w okolicy warg,
 • nawilżenie ust,
 • poprawa jędrności warg.

Ile się utrzymuje powiększenie ust kwasem hialuronowym oraz ile kosztuje zabieg? Poznaj orientacyjne ceny

To, ile utrzymuje się efekt powiększenie ust kwasem hialuronowym oraz ile kosztuje zabieg, zależy od wielu czynników. Postaramy się jednak wskazać Ci zarówno orientacyjne ceny, jak i nakreślić trwałość efektów. Kwas hialuronowy zawarty w preparatach wykorzystywanych podczas zabiegu ulega stopniowaniu wchłanianiu z tkanek. Na szybkość tego procesu ma wpływ wiele czynników, takich jak osobiste predyspozycje organizmu, czy rodzaj użytego środka. Średnio efekt utrzymuje się od 6 do nawet 18 miesięcy. Pierwsze efekty są widoczne zaraz po zakończeniu zabiegu. Maksymalny rezultat powinien wystąpić do dwóch tygodni po opuszczeniu gabinetu.

Cena

Cena powiększania ust kwasem hialuronowym jest zależna od zakresu zabiegu. Na kwotę ma wpływ również preparat, który zostanie wybrany do powiększania warg. W naszej klinice ceny wahają się od 900 do 1500 PLN za zabieg.

Jeżeli chcesz powiększyć usta kwasem hialuronowym, to zapraszamy na konsultacje do Kaniowscy Clinic. Mamy duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Zachęcamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas