fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie tatuażu we Wrocławiu
Usuwanie tatuażu we Wrocławiu

Usuwanie tatuażu we Wrocławiu to zabieg, na który decyduje się wiele osób z tego miasta i jego okolic. Za pomocą odpowiednio dobranych procedur można skutecznie wyeliminować niepożądany wzór ze skóry. Tatuaż nie zawsze jest dobrze przemyślaną decyzją, a nierzadko traci swój estetyczny wygląd z biegiem czasu. Obecnie we Wrocławiu szczególnym powodzeniem cieszą się małoinwazyjne, a przy tym efektywne metody laserowe.

Spis treści:
Gdzie i jak najlepiej przeprowadzić?
Innowacyjny laser Discovery Pico
Jak wygląda?
Realizacja zabiegu
Zasada działania lasera
Jakie są opinie oraz ile wynosi cena?
Zalecenia pozabiegowe

Gdzie i jak najlepiej przeprowadzić usuwanie tatuażu we Wrocławiu?

Usuwanie tatuażu we Wrocławiu można zrealizować w naszym centrum medycznym Kaniowscy Clinic, w którym do przeprowadzenia tego zabiegu nasi specjaliści wykorzystują innowacyjne urządzenia i technologie. Efektywność tej procedury zależy od różnych czynników, takich jak miejsce wykonania tatuażu na ciele, jego wielkość czy wykorzystany rodzaj i kolor barwnika oraz jego umieszczenie na prawidłowej głębokości w skórze. Kwestią nie bez znaczenia pozostaje sama metoda usuwania wzoru ze skóry. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele technik pozwalających na uzyskanie pożądanego efektu, jednak znaczna część z nich wiąże się z ryzykiem powikłań oraz pozostawieniem widocznych blizn, przebarwień i innych zmian. Do najbardziej inwazyjnych należą metody chirurgiczne, ponieważ wymagają dużej ingerencji w naskórek i jego strukturę. W praktyce ich zastosowanie sprawdza się wyłącznie w przypadku niewielkich tatuaży. W naszym centrum stawiamy przede wszystkim na efektywne i bezpieczne metody laserowe, które bazują na zastosowaniu wiązki laserowej i nie wymagają inwazyjnego naruszania skóry pacjenta.

Innowacyjny laser Discovery Pico

laser discovery pico zabiegi na trądzik

W Kaniowscy Clinic do eliminowania tatuażu polecamy laser Discovery Pico. Urządzenie to należy do jednego z najsilniejszych w swojej klasie, a jego główną cechą jest połączenie technologii pikosekundowej i frakcyjnej. W systemie tym wykorzystujemy ultrakrótkie impulsy o rozległych możliwościach terapeutycznych, które zapewniają wysoką skuteczność zabiegową. Discovery Pico jest urządzeniem certyfikowanym i bezpiecznym, a jego właściwe zastosowanie nie pozostawia niepożądanych przebarwień i blizn. Ma to szczególne znacznie dla pacjentów, którzy spotkali się z podobnymi problemami po realizacji zabiegu poza placówkami medycznymi – np. bezpośrednio w salonie tatuażu. Laser zapewnia dobre efekty w przypadku tuszu różnego typu, w tym różnokolorowego i trudnego do usunięcia innymi metodami. Za jego pomocą można też usuwać plamy posłoneczne, zmiany barwnikowe czy przebarwienia, co również realizujemy w naszym gabinecie. Światło laserowe Discovery Pico emituje fale o długościach 523 nm i 1064 nm, dzięki czemu z powodzeniem usuwa zmiany powierzchowne oraz głębokie.

Jak wygląda usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Usuwanie tatuażu laserem w naszym gabinecie we Wrocławiu realizujemy w sposób, który optymalnie wykorzystuje możliwości systemu Discovery Pico. Urządzenie to emituje impulsy nawet kilkaset razy krótsze niż w przypadku konkurencyjnej aparatury. Promieniowanie absorbowane jest przez cząsteczki tuszu, po czym dochodzi do znaczącego wzrostu temperatury oraz wydzielenia ciepła. Jego rozchodzenie się z dużą prędkością prowadzi do wytworzenia dźwiękowej fali mechanicznej, która rozbija cząsteczkę. Tak wywołany efekt fotoakustyczny nie narusza tkanki wokół, ponieważ jest nakierowany wyłącznie na pigment.

Realizacja zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem lasera Discovery Pico wymaga pewnych przygotowań od pacjenta. Urządzenia nie można stosować na świeżo opaloną skórę, a przed jego wykorzystaniem konieczne jest odstawienie ziół i leków o właściwościach światłouczulających. Przed planowaną procedurą należy też na kilka dni zrezygnować z konsumpcji napojów alkoholowych. Sam zabieg jest komfortowy i nie wymaga nakładania znieczulenia, większość pacjentów odczuwa jedynie ciepło w głębi skóry. W przypadku znacznego dyskomfortu na 30 minut przed rozpoczęciem usuwania tatuażu można nałożyć na skórę odpowiedni krem łagodzący. Podczas procedury nasz specjalista dokładnie przesuwa głowicę lasera po obszarze zabiegowym, jednocześnie schładzając naskórek zimnym powietrzem. Jego strumień niweluje ryzyko poparzenia, a także ogranicza dolegliwości bólowe. Usuwanie tatuażu taką metodą trwa średnio 20 minut, w zależności od głębokości, lokalizacji i wielkości wzoru na skórze.

Zasada działania lasera

Discovery Pico skutecznie rozbija cząsteczki tuszu, które są poddawane procesom fagocytozy przez makrofagi. W praktyce oznacza to, że ulegają pochłonięciu przez żerne komórki organizmu. Cząstki te są finalnie usuwane z wykorzystaniem naczyń limfatycznych, na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Laser rozbija pigment na drobne elementy, które mają wielkość pyłu na poziomie komórkowym. Układ odpornościowy nie ma dzięki temu żadnych problemów z ich transportowaniem, a następnie ostatecznym wydaleniem z organizmu. Urządzenie Discovery Pico charakteryzuje się nawet dwukrotnie większą mocą niż inne pikosekundowe systemy medyczne. Z tego względu można go wykorzystać nawet do usunięcia kolorowego tatuażu. Same impulsy są natomiast bardzo krótkie, co podnosi skuteczność terapii. Zabieg jest dzięki temu bardzo bezpieczny i praktycznie nie wywołuje efektów ubocznych, również w przypadku redukcji innych zmian na skórze. W naszym gabinecie można taką metodą usunąć np. malasmę.

Laserowe usuwanie tatuażu we Wrocławiu – jakie są opinie na jego temat oraz ile wynosi cena zabiegu?

Laserowa usuwanie tatuażu we Wrocławiu zbiera bardzo pozytywne opinie, na co w dużym stopniu wpływa wysoka efektywność, bezpieczeństwo, bezinwazyjność oraz wyjątkowo przystępna cena. Koszt zabiegu zależy przede wszystkim od rozmiarów wzoru na skórze, a także koloru wykorzystanego tuszu. Cena wzrasta w przypadku dużego i kolorowego tatuażu, a przy tych największych ustalana jest indywidualnie. Z dokładnym cennikiem można zapoznać się na naszej stronie internetowej. Pacjenci doceniają nasze zabiegi za ich skuteczność, ponieważ efekty widoczne są już po kilku sesjach.

Zalecenia pozabiegowe

Dla uzyskania pełnych rezultatów zalecamy przeprowadzenie serii min. 6 zabiegów w 4-tygodniowych odstępach. Terapia z użyciem Discovery Pico może być kontynuowana aż do osiągnięcia docelowego efektu. Laser ten wykorzystujemy w Kaniowscy Clinic również do usuwania makijażu permanentnego. Po zabiegu na skórze występuje zaczerwienienie i opuchlizna, a także mogą się na niej pojawić nieduże podkrwienia i wybroczyny. W ciągu kilku dni zmieniają się one w niewielkie strupy, co jest naturalnym rezultatem terapii. Proces gojenia się skóry można przyspieszyć, stosując polecane przez nas preparaty regenerujące i łagodzące. Należy też unikać ekspozycji na słońce i zrezygnować z solarium, drażniących kosmetyków i nie przeprowadzać żadnych agresywnych zabiegów. Zachęcamy do kontaktu i umówienia się na wizytę w naszym gabinecie we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas