fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Modelowanie owalu twarzy
Modelowanie owalu twarzy Kaniowscy Clinic
Modelowanie owalu twarzy jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Warto jednak podkreślić, że istnieje wiele różnych metod, dzięki którym można uzyskać pożądane efekty. Jedną z nich jest lipofilling twarzy, w którym wykorzystywana jest autologiczna tkanka tłuszczowa.

Spis treści
Czym jest kształtowanie owalu twarzy?
Metody i ceny
Lipofilling twarzy krok po kroku

Czym jest modelowanie owalu twarzy?

Modelowanie owalu twarzy, zwane również wolumetrią, ma za zadanie korekcję konturów twarzy oraz nadanie jej młodszego wyglądu. Warto pamiętać, że zabiegi wolumetrii przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dobrze mieć także na uwadze to, że mowa tu o szerokim pojęciu obejmującym wiele różnych zabiegów. Zanim zatem zdecydujesz się na jeden z nich, warto zapoznać się z tematem i wybrać najskuteczniejsze rozwiązanie.

Wskazania do wykonania wolumetrii

Wśród wielu różnorodnych wskazań do tego typu zabiegu można wyróżnić te, które wydają się najistotniejsze i to właśnie z nimi najczęściej zgłaszają się pacjenci do klinik medycyny estetycznej. Są to:

 • poprawa konturów w okolicach żuchwy,
 • wyrównanie ubytków w obrębie twarzy,
 • przywrócenie harmonijnego wyglądu twarzy,
 • klasyczna wolumetria twarzy.

Kilka słów o zabiegach modelowania owalu twarzy. Jakie są ceny?

Modelowanie owalu twarzy to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jego cena zależy przede wszystkim od wybranej metody. Polega on na wprowadzaniu za pomocą specjalnych igieł i/lub kaniul usieciowanego kwasu hialuronowego. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 12-18 miesięcy. Sam w sobie zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 20 min. Natomiast po zabiegu może być odczuwane uczucie rozpierania tkanek podskórnych oraz delikatny ból, który jest przejściowy. Zabieg może zostać przeprowadzony z wykorzystaniem różnych metod, które pokrótce przedstawiamy poniżej.

Adivive

zabiegi adivive

Jest to najnowocześniejszy i najbardziej unikalny z wykonywanych przez nas zabiegów. Wyróżnia się on spośród innych wykorzystaniem tkanki tłuszczowej pobranej bezpośrednio od pacjenta. Z pobranej tkanki tłuszczowej uzyskuje się koncentrat komórek macierzystych, które następnie wstrzykuje się w obrębie tkanek skóry twarzy. Więcej na temat tego zabiegu dowiesz się w dalszej części artykułu.

Nici liftingujące

Jest to metoda wykorzystująca specjalnie zaprojektowane nici liftingujące. Zabieg ten jest przeznaczony dla osób, którym dokuczają tzw. worki pod oczami czy też zapadnięte okolice policzków. Nici wykonane są z kwasu polimlekowego, który przywraca skórze gładkość i elastyczność. Do przeciwwskazań wykonania tego zabiegu należy okres ciąży i karmienia piersią, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nowotworowe oraz różne znamiona skórne, niekontrolowane dotychczas u dermatologa.

Ceny

Cena zabiegów zależy w dużej mierze od tego, na jaką metodę się zdecydujemy. Warto podkreślić, iż największym osiągnieciem ostatnich czasów są zabiegi typu Adivive. Cena jednego zabiegu wynosi między 2500 a 6500 zł.

Warto wspomnieć również o cenach pozostałych typów zabiegów. Kształtują się one następująco:

 • wolumetria 1200-2400 zł,
 • nici liftingujące 2500-5500 zł.

Modelowanie owalu twarzy poprzez lipofilling krok po kroku

Modelowanie owalu twarzy metodą lipofillingu Adivive polega na pozyskaniu tkanki tłuszczowej z dowolnego obszaru ciała (np. brzucha) i modelowaniu za jej pomocą okolic twarzy. Dzięki temu zabiegowi zyskujemy mniejszą ilość tkanki tłuszczowej w okolicach, w których nie jest ona pożądana, a jednocześnie możemy poprawić wygląd swojej twarzy. Jak przebiega zabieg?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Z tego właśnie powodu przed przystąpieniem do zabiegu lipofillingu twarzy należy poddać się badaniu lekarskiemu. W czasie badania specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski, zobaczy, w czym tkwi problem, dokładnie obejrzy Twoją skórę twarzy i zaproponuje Ci wszystkie możliwości korekcji. Lekarz odpowie na Twoje pytania, wyjaśni przebieg zabiegu i możliwe powikłania. Nie zatajaj informacji o stanie swojego zdrowa, gdyż pozwala to wyeliminować większość powikłań, jakie mogłyby się wydarzyć podczas lub po zabiegu.

Przebieg właściwego zabiegu

Zabieg składa się z kilku etapów. Najpierw następuje wykonanie liposukcji, która odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Następnie za pomocą specjalnego aparatu następuje separacja uzyskanej tkanki tłuszczowej, dzięki której można uzyskać najmłodsze i najbardziej żywotne komórki tłuszczowe oraz komórki macierzyste. Tak uzyskany preparat jest gotowy do wstrzyknięcia. Można go zastosować w obrębie całej twarzy, m.in. do korekcji opadających policzków, zapadniętych skroni, wypełnienia doliny łez, okolic powiek dolnych, bruzd nosowo–wargowych oraz linii marionetek. Taki preparat jest również stosowany w zabiegach powiększania piersi, poprawiania wyglądu dłoni i innych obszarów ciała.

Efekty zabiegu oraz ograniczenia po jego wykonaniu

Bardzo dobrą wiadomością jest fakt, iż sam zabieg prawie nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jedynie przez okres ok. 2 tygodni po zabiegu powinno się unikać wzmożonego wysiłku, gorących kąpieli, sauny czy basenu. Efekty zabiegu są widoczne natychmiastowo. Należy jednak zaznaczyć, że przeszczepiona tkanka tłuszczowa z komórkami macierzystymi będzie cały czas stymulowała skórę twarzy do wytwarzania nowych komórek, co oznacza, że finalny efekt zabiegu będzie uzyskany dopiero po ok. 3 miesiącach od jego przeprowadzenia. Warto podkreślić, iż zaletą tego zabiegu jest korzystanie z autologicznej tkanki, dzięki czemu wykorzystujemy biologiczne zdolności odnowy organizmu. Pozwala to na osiągnięcie długotrwałego efektu.

Kiedy nie można wykonać zabiegu?

Pomimo tego, iż zabieg jest bardzo bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Obejmują one:

 • zaburzenia krzepnięcia krwi (a także stosowanie antykoagulantów),
 • występowanie uczulenia na niektóre leki,
 • ciężkie choroby nerek i wątroby powodujące zaburzenia krzepnięcia (w tym zakrzepica),
 • występowanie chorób autoimmunologicznych,
 • różnego rodzaju infekcje,
 • niedobór masy ciała.

Jeśli Twoja skóra utraciła jędrność i nie jesteś zadowolony/zadowolona ze swojego wyglądu, to zabieg modelowania owalu twarzy jest właśnie dla Ciebie. Obecnie bardzo ciekawym rozwiązaniem jest lipofilling Adivive, który wykorzystuje do modelowania twarzy autologiczną tkankę tłuszczową. Z tego powodu efekty utrzymują się dłużej, a sam zabieg ma mniej powikłań. Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana tym lub innym rodzajem zabiegów, zachęcamy do wizyty w naszym gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas