fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Termolifting twarzy
IntraJect Termolifting Twarzy Wrocław
Termolifting twarzy jest to rewolucyjna metoda, dzięki której nie musisz poddawać się bolesnym operacjom plastycznym. Zabieg z użyciem IntraJect zregeneruje Twoją skórę i wymodeluje owal twarzy. IntraJect łączy w sobie działanie czterech różnych technologii używanych w medycynie estetycznej, a efekty zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.

Spis treści
Co to za zabieg?
Skuteczność potwierdzona
Kiedy nie mogę wykonać zabiegu?

Na czym polega termolifting twarzy?

Termolifting twarzy wykonywany za pomocą urządzenia IntraJect ma wiele zalet. Jego wszechstronne działanie sprawia, że dzięki zabiegom poczujesz się młodziej, Twoja skóra będzie znacznie zdrowsza a twarz bardziej zadbana!

Zacznijmy od podstaw

W celu dokładnego poznania zasady działania urządzenia IntraJect musimy zagłębić się w podstawy fizjologii skóry. Elementami odpowiedzialnymi za jej zdrowy, młody wygląd są przede wszystkim kolagen i elastyna. Niestety ich produkcja maleje wraz z wiekiem, a jej znaczny spadek zaczyna się już w wieku około 25 lat. W przypadku gdy nasza skóra ma za mało włókien kolagenowych, staje się zdecydowanie mniej elastyczna. Ten moment jest odpowiedni do wykonania termoliftingu twarzy, którego zadaniem jest pobudzenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

Co to jest technologia plasmawave?

Intra Ject wszechstronność zastosowań w leczeniu i odmładzaniu skóry

Jeśli poznaliśmy już nieco podstawę fizjologii skóry, to możemy się zająć zasadą działania urządzenia IntraJect. Polega ona na wytwarzaniu plazmy azotowej wewnątrz urządzenia, która po jegoopuszczeniu dociera aż do skóry właściwej. To właśnie plazma stymuluje proces tworzenia nowego kolagenu typu pierwszego i drugiego, kwasu hialuronowego oraz elastyny, a więc elementów, które są odpowiedzialne za utrzymanie elastyczności skóry. Kolejnym atutem plazmy jest to, że komórki pod jej wpływem nie ulegają zniszczeniu. Oddziaływanie energii pochodzącej z plazmy polega bowiem jedynie na termomodyfikacji komórek skóry właściwej.

A co się dzieje z naskórkiem?

Przedstawiony powyżej mechanizm działania skupia się przede wszystkim na oddziaływaniu energii na komórki skóry właściwej. Niemniej jednak o powierzchownym wyglądzie decyduje przede wszystkim naskórek. Podczas przeprowadzania zabiegu z użyciem IntraJect pod wpływem impulsów energetycznych rozpoczyna się proces tworzenia nowych warstw komórek naskórka. W ten sposób przeprowadzany jest „naturalny peeling”, dzięki któremu nowy naskórek jest wolny od przebarwień, zmarszczek czy małych blizn.

Nie tylko plasmawave

Jak wspomnieliśmy na początku – urządzenie IntraJect łączy w sobie aż cztery różne technologie. Jedną z nich jest plasmawave, natomiast drugą – mesowave. Technologia ta zwana jest również radiofrekwencją bądź dokładniej radiofrekwencją igłową lub frakcyjną. Brzmi skomplikowanie? Już wyjaśniamy!

Jak sama nazwa radiofrekwencja igłowa wskazuje – podczas zabiegu używane są igły. Służą one mikronakłuwaniu, czyli wykonywaniu kontrolowanych uszkodzeń skóry, mających wywołać proces naprawczy i pobudzić skórę do regeneracji. Podczas tego zabiegu wykorzystywane są również fale radiowe o niskich częstotliwościach (ok. 500 MHz), których zadaniem jest zasadniczy termolifting skóry właściwej. To właśnie dzięki nim i wytworzonej przez te fale temperaturze stymulujemy fibroblasty do produkcji wspomnianych wcześniej włókien kolagenowych i elastynowych.

Kawitacja i sonoporacja – kolejne technologie IntraJect

Zjawisko kawitacji ultradźwiękowej jest szeroko stosowane w medycynie estetycznej. Polega ono na oddziaływaniu na powierzchnię skóry falami ultradźwiękowymi. Działają one na dwa sposoby – po pierwsze usuwają zbędne keratynocyty z powierzchni skóry, a po drugie stymulują jej głębsze warstwy do przebudowy. W ten sposób z jednej strony oczyszczają naskórek, a z drugiej pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Sonoporacja z kolei stanowi metodę dostarczenia do głębszych warstw skóry elementów odżywczych. Zachodzi ona przy połączeniu fal ultradźwiękowych ze specjalnymi substancjami umożliwiającymi tworzenie mikroporów. To właśnie przez nie mogą zostać dostarczone substancje odżywcze w głąb skóry.

Jakie są efekty termoliftingu twarzy i opinie o zabiegu

Opinie na temat termoliftingu twarzy są jednoznaczne – ten zabieg daje świetne efekty. Pacjentki poddające się serii zabiegów przeprowadzanych w naszych gabinetach są niezwykle zadowolone z długotrwałych efektów. Warto podkreślić, że urządzenie IntraJect ma nie tylko bardzo dobre rekomendacje, wystawione przez pacjentki poddane zabiegom z jego użyciem, ale również posiada bardzo dobre referencje pochodzące ze świata nauki. W wielu różnych publikacjach naukowych została bowiem potwierdzona i udowodniona skuteczność tego urządzenia.

Efekty zabiegu widoczne od razu

Efekty termoliftingu twarzy są widoczne od razu po zabiegu, gdyż powoduje on skurcz włókien kolagenowych. Nie są to jednak jedyne efekty. Kolejne, związane z termiczną stymulacją rozwoju nowych włókien kolagenowych i elastynowych, pojawiają się wraz z upływem czasu potrzebnym na ich wyprodukowanie przez fibroblasty i wbudowanie w skórę (czyli nawet po kilku miesiącach). Warto zaznaczyć, że dla jak najlepszego efektu zalecamy stosowanie zabiegu co ok. 4-6 tygodni. Ilość potrzebnych zabiegów jest uzależniona od Twoich indywidualnych predyspozycji i stopnia odpowiedzi skóry na przeprowadzone już wcześniej zabiegi. Z tego powodu liczba zabiegów jest określana indywidualnie dla każdej z Was.

Jakie mogą być przeciwwskazania do wykonania termoliftingu twarzy?

Przeciwwskazania do termoliftingu twarzy to przede wszystkim okres ciąży lub karmienia piersią, choroba nowotworowa (oraz okres 5 lat od wyzdrowienia), choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne w miejscu, które miało zostać poddane zabiegowi; niewyrównana cukrzyca; zaawansowane stadium choroby wątroby czy nerek). Poza tym przeciwwskazane jest wykonanie zabiegu z użyciem IntraJect u osób z metalowymi implantami (szczególnie w okolicy poddawanej zabiegowi), rozrusznikiem serca, oraz leczonych lekami przeciwzakrzepowymi. Bakteryjne, wirusowe lub grzybicze zapalenie obszaru skóry, które ma być poddane zabiegowi, również czasowo dyskwalifikuje z możliwości jego wykonania. Jeśli masz pytania dotyczące zabiegu lub przeciwwskazań do jego wykonania, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Kawitacja ultradźwiękowa, sonoporacja, radiofrekwencja igłowa oraz plazma azotowa w jednym urządzeniu – czy to jest możliwe? Tak, w Kaniowscy Clinic znajduje się urządzenie IntraJect, które łączy wszystkie cztery technologie, używane w medycynie estetycznej. Pozwala to na uzyskanie świetnych efektów wygładzonej i elastycznej skóry. Nie zwlekaj, zgłoś się do nas, aby bez skalpela uzyskać młodszy, zdrowszy wygląd Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas