fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Asymetria ust. Jak sobie z nią poradzić?
Asymetria ust jak sobie z niż poradzić Kaniowscy Clinic
Asymetria ust to dosyć częsty problem estetyczny, mogący być przyczyną kompleksów i złego samopoczucia wielu osób. Medycyna estetyczna ma jednak odpowiednie sposoby korekcji takich defektów. W Kaniowscy Clinic wykonujemy zabiegi modelowania ust, których celem jest poprawienie konturów ust i ich jędrności. Jest to bardzo ważne, gdyż piękne, naturalnie wyglądające usta dodają uroku każdej osobie.

Spis treści
O jakim problemie mówimy?
Ceny zabiegów w naszej Klinice
Jakie zabiegi wykonujemy?

Czym jest asymetria ust?

Asymetria ust to głównie defekt natury estetycznej, który może sprawiać kłopot i być przyczyną dyskomfortu i obniżenia samooceny. Może być on nabyty lub wrodzony. Nie można bagatelizować takiego objawu, gdyż nagle pojawiające się opadnięcie kącika ust może świadczyć o poważnych schorzeniach, jak np. udar niedokrwienny mózgu. Jeżeli jednak nieregularność w wyglądzie ust towarzyszy Ci od dawna, to zazwyczaj nie musisz się o nią martwić. Gdy przeszkadza Ci ona w codziennym funkcjonowaniu, warto zgłosić się do naszego gabinetu w celu uzyskania fachowej pomocy.

Rodzaje asymetrycznych ust

Okazuje się, że asymetryczność ust ma co najmniej dwa swoje rodzaje – co najmniej, gdyż wszystko zależy od tego, jaki podział zastosujemy do sklasyfikowania tego zaburzenia. Najprostszy z podziałów klasyfikuje nieproporcjonalność ust ze względu na umiejscowienie, która może dotyczyć różnicy w wyglądzie prawej bądź lewej części ust oraz kształtu górnej lub dolnej wargi. Według innego podziału niesymetryczność ust może być podzielona na statyczną (widoczną podczas neutralnego wyrazu twarzy) lub dynamiczną (widoczną podczas mówienia, uśmiechania się i innych ruchów mimicznych). Ten drugi rodzaj jest trudniejszy do wychwycenia.

Przyczyny

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, niesymetryczność ust może być zarówno wrodzona, jak i nabyta. Wśród przyczyn tego pierwszego rodzaju można wyróżnić:

  • wady zgryzu,
  • asymetrię dynamiczną,
  • zajęczą wargę.

Ta ostatnia wada oznacza wrodzony rozszczep wargi, który powstaje w wyniku niepołączenia się struktur budujących wargę w trakcie rozwoju płodowego. Natomiast wśród nabytych przyczyn można znaleźć:

  • nieprawidłowo wykonane zabiegi, np. wypełniania kwasem hialuronowym,
  • zaburzenia pracy mięśni,
  • blizny powypadkowe,
  • blizny po opryszczkach.

Oczywiście można wyróżnić jeszcze kilka innych, zdecydowanie rzadszych przyczyn nieproporcjonalności ust, a przedstawione wyżej stanowią tylko te najczęściej występujące.

Problem, który da się zatuszować?

„Nieforemność” ust to problem, który z reguły bardziej przeszkadza kobietom. Można temu zaradzić na różne sposoby, jednak nie wszystkie metody są na tyle skuteczne, żeby wyeliminować związany z tym dyskomfort psychiczny i poprawić swoją samoocenę. Kobiety mogą próbować zatuszować nieregularność ust dobrze wykonanym makijażem, jednak kompleksy i tak mogą pozostać. Jeśli również Ty zmagasz się z tym problemem, to dobrym rozwiązaniem będzie zabieg wypełniania i modelowania ust kwasem hialuronowym.

Jaka może być cena korekty asymetrii ust?

Jednym z wielu problemów estetycznych, jakimi zajmujemy się w naszej klinice, jest korekta asymetrii ust. Cena tego zabiegu waha się – w zależności od rozległości zabiegu i użytego preparatu – od 900 do 1500 zł. Oczywiście każdego pacjenta traktujemy indywidualnie. Z tego powodu w celu określenia zarówno dokładnej ceny zabiegu, jak i jego rozległości oraz oczekiwanych efektów, warto umówić się na konsultację z jednym z naszych lekarzy.

O zabiegu

Korektę asymetrii ust wykonujemy poprzez modelowanie kształtu ust kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w ciele człowieka substancją (głównie w skórze właściwej), która ma wyjątkowe właściwości wiązania wody. Gdy zmniejsza się jej ilość, to skóra jest gorzej nawilżona, zmniejsza się jej sprężystość i pogarsza się jej ogólny wygląd. Już od lat kwas hialuronowy jest z powodzeniem używany w celu poprawy wyglądu skóry. Dzięki jego właściwościom możliwe jest również korygowanie nieproporcjonalnie wyglądających ust.

Powiedz „nie” starzeniu się ust

Czy brak symetrii Twoich ust wynika z ich starzenia się? Jeśli tak, to znak, że możesz skorzystać z jednego z naszych zabiegów. Objawami starzenia się ust, które mogą dawać efekt ich niesymetryczności, są tzw. „zmarszczki palacza” lub linie marionetki pojawiające się w liniach pionowych od kącików ust w dół oraz opadanie kącików ust.

Jak wygląda sam zabieg?

Wiele osób przed przystąpieniem do zabiegu pragnie dowiedzieć się nieco więcej na temat jego przebiegu. Pierwszym krokiem w trakcie zabiegu modelowania ust jest znieczulenie powierzchni warg za pomocą specjalnego kremu. Następnym krokiem jest wprowadzenie do ust specjalnego preparatu, opartego na bazie kwasu hialuronowego, dzięki któremu lekarz będzie miał możliwości odpowiedniego modelowania ust. Ilość tego preparatu oraz liczba niezbędnych do wykonania ukłuć jest zależna od rozległości zabiegu oraz stopnia nieregularności ust. Zabieg można też wykonać przy pomocy kaniuli, wtedy liczba wkłuć jest znacznie mniejsza. W celu jak najdokładniejszego rozprowadzenia preparatu w obrębie ust lekarz po jego wprowadzeniu delikatnie rozmasuje wargi.

W jakim wieku mogę przystąpić do zabiegu?

Na to pytanie może być tylko jedna odpowiedź – w każdym. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą młodszą, czy starszą – w naszych gabinetach znajdziesz pomoc, która z całą pewnością będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.

Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu niwelującym asymetrię ust?

Czasami po zabiegu niwelującym asymetrię ust widoczny jest niewielki obrzęk, zaczerwienienie bądź zasinienie obszaru wokół ukłucia. Nie trzeba się tym martwić, taki stan nie utrzymuje się długo i zanika samoistnie. Zaraz po ustąpieniu tych dolegliwości efekt zabiegu jest najlepiej widoczny. Usta oprócz symetrycznego kształtu są jędrniejsze, gładsze i piękniejsze. Niestety taki efekt nie jest uzyskiwany na zawsze. Kwas hialuronowy jest wchłaniany w naszym ciele, dlatego w celu utrzymania pożądanego efektu można takie zabiegi powtarzać mniej więcej co 6-12 miesięcy.

zabiegi na usta wrocław

Asymetria ust może mieć wiele różnych przyczyn i różnić się stopniem nasilenia, z tego powodu w Kaniowscy Clinic podchodzimy indywidualnie do każdego pacjenta. Zabieg jest stosunkowo szybki i mało bolesny, a jego efekty widać właściwie od razu po wykonaniu. Dążymy do tego, aby efekt zabiegu był jak najbardziej zbliżony do naturalnego wyglądu ust. Osiągnięcie tego celu jest możliwe tylko dzięki nowoczesnym metodom i odpowiednim kwalifikacjom. Zapraszamy na konsultację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas