fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Wybielanie odbytu
Wybielanie odbytu Kaniowscy Clinic
Wybielanie odbytu to zabieg, który polega na rozjaśnianiu skóry w okolicach odbytu ze względów estetycznych oraz kosmetycznych. Wskazaniem do realizacji tej procedury jest zazwyczaj nadmierne nagromadzenie melaniny, wpływające na ciemny kolor tego obszaru. W wielu przypadkach nierównomierne zabarwienie odbytu bywa cechą dziedziczną, jednak może być nasilone również poprzez czynniki zewnętrzne, np. z powodu częstych wizyt w solarium. Zabieg wybielania oferuje nasz gabinet Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Zalecenia
Przebieg zabiegu
Laser Discovery Pico
Żel depigmentujący
Działanie
Zasada stosowania
Koszt

Kiedy zalecane jest laserowe wybielanie odbytu i na czym polega ten zabieg?

Laserowe wybielanie odbytu to zabieg przeznaczony dla pacjentów, którym zależy na efektywnym rozjaśnieniu, ujędrnieniu i odmłodzeniu tej części ciała. W wielu przypadkach ziemny koloryt skóry w tym obszarze jest istotnym problemem estetycznym. Wybielanie to stosunkowo nowa metoda zabiegowa, którą pierwszy raz zastosowano w 2005 roku. Na rosnącą popularność tej procedury wpływają zmiany w trendach, a także coraz odważniejsze podejście do medycyny estetycznej wśród pacjentów. Sam zabieg rozjaśniający może być przeprowadzany za pomocą substancji wybielających bądź też z zastosowaniem metody laserowej. W pierwszym przypadku występuje duże ryzyko wywołania podrażnień i uczuleń, dlatego ważne jest staranne dobranie sprawdzonego preparatu. Zastosowanie lasera wymaga natomiast specjalistycznej obsługi medycznej.

Przebieg zabiegu laserowego

Zabieg wybielania jest przeprowadzany w naszym gabinecie przy użyciu odpowiedniego sprzętu laserowego. Urządzenie to emituje wiązkę światła, która rozjaśnia okolice odbytu. Jego zastosowanie jest możliwe także do wybielania narządów intymnych. Przed rozpoczęciem zabiegu, wybrany obszar trzeba posmarować specjalnym kremem o właściwościach znieczulających. Pacjenci nie odczuwają dzięki temu żadnych dolegliwości i bólu. Dyskomfort dodatkowo ogranicza ciągły nawiew powietrza, który jest skierowany na miejsce poddane naświetlaniu laserem. Efekty tego zabiegu mogą być widoczne już po pierwszej sesji, jednak dla ich utrwalenia zaleca się powtórne wykonanie procedury przynajmniej raz. Skuteczne rozjaśnienie odbytu realizowane jest przede wszystkim ze względów estetycznych, dlatego w wielu przypadkach skutecznie poprawia samopoczucie pacjentów, niweluje kompleksy i zwiększa pewność siebie.

Zastosowanie lasera Discovery Pico

laser discovery pico zabiegi na trądzikDo rozjaśniania odbytu zastosować można nowoczesny laser pikosekundowy Disvovery Pico. W naszym gabinecie wykorzystujemy go również do realizacji wielu innych zabiegów, za każdy razem uzyskując wysoką efektywność. Urządzenie to emituje ultrakrótki impuls, co zapewnia bardzo szybkie efekty przy jednocześnie niewielkiej liczbie sesji. Laser generuje energię, która dociera do bardzo głębokich warstw skóry. System Discovery Pico korzysta z trzech różnych długości fali, co przyspiesza realizacji zabiegu, zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz podnosi komfort pacjenta. Zastosowanie lasera może nie tylko rozjaśnić okolice odbytu, ale też poprawić strukturę i kondycję skóry. Metoda ta nie wymaga długotrwałej i uciążliwej rekonwalescencji. Sam zabieg realizowany jest w znieczuleniu miejscowymi i przy odpowiednim chłodzeniu, co niweluje ryzyko przegrzewania skóry oraz bolesnych poparzeń. Do przeprowadzenia tej procedury istnieją jednak pewne przeciwwskazania. Należy do nich przyjmowanie środków fotouczulających, nadwrażliwość na światło, a także opalanie w okresie dwóch tygodni przed zabiegiem i występowanie infekcji skórnych w miejscu wykonania zabiegu.

Jak wygląda zabieg wybielania odbytu za pomocą żelu depigmentującego?

Wybielanie odbytu można przeprowadzić również poprzez zabieg depigmentacji, w którym wykorzystywany jest specjalny żel utrzymujący kontrolę nad przebarwieniami w tej części ciała. W tym celu zalecamy zastosowanie produktu Mesoestetic Dermamelan Intimate. Preparat ten został opracowany specjalnie z myślą o zmniejszaniu oraz eliminacji zmian w kolorycie skóry. Za jego pomocą można rozjaśnić nie tylko odbyt, ale również okolice narządów płciowych, wewnętrznej strony ud czy pachwin. Jego zastosowanie zalecane jest w przypadku występowania przebarwień o pochodzeniu wieloczynnikowym, spowodowanych np. predyspozycjami genetycznymi, zmianami hormonalnymi, stosowaniem środków antykoncepcyjnych, opalaniem, depilacją czy tarciem mechanicznym.

Sposób działania

MESOESTETIC Dermamelan Intimate opiera swoje działanie na delikatnym złuszczaniu skóry. W procesie tym następuje znaczące przyspieszenie usuwania martwych komórek skóry, co efektywnie poprawia jej teksturę. Formuła tego preparatu bazuje na odpowiednio wysokim stężeniu zróżnicowanych substancji o potwierdzonym działaniu aktywnym, do których należą kwas kojowy, kwas fitowy, kwas transeksamowy oraz kwas salicylowy. Ich właściwości wykorzystywane są synergistycznie, dzięki czemu intensywnie wpływają na rozjaśnianie przebarwień odbytu oraz dodatkowo wzmacniają efekty terapii. Zastosowanie kremu MESOESTETIC Dermamelan Intimate w kompleksowo przeciwdziała wytwarzaniu nadmiaru melaniny w sposób miejscowy, dzięki czemu zabezpiecza przed pigmentacją spowodowaną aktywnością melanocytów oraz występowaniem widocznych plam.

Zasada stosowania

Aby wzmocnić efekty Mesoestetic Dermamelan Intimate, należy w odpowiedni sposób kontynuować schemat domowej aplikacji. W ten sposób można uzyskać większą skuteczność całego procesu depigmentacji, a także zapewnić trwalsze i mocniejsze efekty. Preparat należy stosować każdego wieczora, aplikując go na wybrany obszar skóry. Zalecamy przy tym noszenie dodatkowej ochrony, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi zabrudzeniami bielizny, odzieży czy pościeli. Podczas stosowania Dermamelan Intimate należy unikać kontaktu z błoną śluzową oraz oczami, a razie przypadkowego kontaktu dokładnie spłukać te obszary wodą. Produkt powinno się przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie zaleca się ponadto stosowania go w okresie ciąży i laktacji, na półotwarte i otwarte rany, w czasie radioterapii, przy alergii lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników oraz po niedawno odbytej operacji. W przypadku woskowania lub golenia zalecamy odczekać do aplikacji 24 godziny.

Ile kosztuje wybielanie odbytu w naszym gabinecie?

Zastanawiając się, ile kosztuje wybielanie odbytu realizowane w naszym gabinecie, należy wiedzieć, że cena tej usługi zależy od wybranej metody, a także kilku innych czynników. Aby zapoznać się z dokładnymi kosztami zabiegu, zapraszamy do nawiązania kontaktu z naszymi specjalistami. Jesteśmy w stanie optymalnie dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie, dbając przy tym o dyskrecję i bezpieczeństwo pacjentów. W przypadku podjęcia decyzji o rozjaśnianiu za pomocą kremu zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego Care4Skin. Zapraszamy do umówienia terminu wizyty w Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas