Technologia Adivive ™ – jako pierwszy na świecie system do separacji tkanki tłuszczowej, otrzymała amerykański certyfikat – atest FDA. Dowiedz się więcej o zabiegach lipofillingu z wykorzystaniem tej rewolucyjnej metody!

Autogenny wypełniacz bogaty w komórki macierzyste - o lipofillingu metodą Adivive

Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia technologii Adivive, warto dowiedzieć się więcej o procesach, które sprawiają, że możemy potrzebować zabiegu. Z biegiem lat dochodzi do lipodystrofii, czyli naturalnego zaniku tkanki tłuszczowej. Możemy obserwować ten proces szczególnie na twarzy, która traci młodzieńczy owal a jej rysy wyostrzają się. Dochodzi bowiem do zanikania poduszeczek tłuszczowych, stanowiących naturalne rusztowanie dla skóry. Policzki opadają, tworząc bruzdy nosowo-wargowe, pojawiają się linie marionetki, zanika smukła linia żuchwy.  W wyniku tych zmian twarz odbieramy jako starszą, a pojawiające się „linie” i załamania sprawiają, że wygląda na smutną.

Idealnym rozwiązaniem jest autotransplantacja – pobranie tłuszczu z miejsc, w których jest go w nadmiarze i przeszczepienie tam, gdzie zaczyna go brakować – czyli zabieg lipofillingu.

Lipofilling jest połączeniem dwóch metod: liposukcji i wypełnienia. Po odessaniu nadmiaru tłuszczu z wybranego obszaru ciała – np. okolicy brzucha, bioder czy ud, pobraną tkankę tłuszczową odseparowuje się od krwi i środka znieczulającego w specjalnym urządzeniu, a następnie tak przygotowany materiał wykorzystuje się do przeszczepu w inne miejsce – na twarzy lub w inny obszar na ciele.

Zabieg ten przynosi dwie główne korzyści – wyszczuplamy dany obszar ciała i modelujemy inny! Co ważne skóra w miejscu liposukcji poddawana jest obkurczaniu i ujędrnianiu, dzięki ciepłu emitowanemu przez laser.

Takie rozwiązanie umożliwia nowoczesna technologia Adivive™ .

Technologia Adivive

Nowatorska technologia Adivive™ umożliwia separację wcześniej odessanej tkanki tłuszczowej (LipoLife3G - link) i uzyskanie frakcji bogatej w najmłodsze, żywotne komórki tłuszczowe, jak również cenne komórki macierzyste. Ten właśnie „eliksir” wykorzystywany jest w zabiegach precyzyjnego modelowania twarzy, czyli tzw. lipofillingu, jak i w celach terapeutycznych.

 

*Technologia Adivive ™ – jako pierwszy na świecie system do separacji tkanki tłuszczowej, otrzymała amerykański certyfikat – atest FDA.

 

Pozyskany w trakcie procedury zabiegowej materiał ma najwyższą jakość i można z powodzeniem nazwać go  prawdziwym ELIKSIREM MŁODOŚCI.  Młode komórki tłuszczowe bez problemu unaczyniają się, przyjmują i zaczynają funkcjonować jak pozostałe.

Komórki macierzyste mają zdolność do potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów, czyli samoodnawiania się. Dzięki temu nie tylko uzupełniamy ubytki tkanki, ale również motywujemy skórę do odtworzenia własnej. Te dwa fakty wpływają  na znaczne podniesienie skuteczności zabiegu i trwałości jego efektów.

Wykorzystanie zabiegu w modelowaniu twarzy

Autologiczną tkankę tłuszczową najczęściej wykorzystuje się do wypełniania górnych części twarzy, czyli do modelowania opadających policzków oraz skroni, wypełnienia doliny łez, okolic powiek dolnych, bruzd nosowo–wargowych oraz linii marionetki. Odpowiednie podanie tkanki tłuszczowej w miejsca, gdzie tkanka podskórna z wiekiem zanika, daje efekt ogólnego odmłodzenia wyglądu, poprawy konturu i liftingu owalu twarzy. Co ważne, zabiegi są małoinwazyjne, nie powodują  obrzęków i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Oprócz właściwości wypełniających i odmładzających, wykorzystując zdolność komórek macierzystych do ciągłego samoodnawiania,  uzyskujemy również efekty rewitalizacji i odbudowy skóry.

Inne wskazania

Tkanką tłuszczową wzbogaconą o komórki macierzyste możemy z powodzeniem regenerować skórę piersi, która uległa zwiotczeniu z upływem czasu lub po okresie ciąży i karmienia, dokonywać ich rekonstrukcji np. po zabiegach mastektomii. Terapia doskonale sprawdza się w leczeniu fotouszkodzeń skóry, blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i pourazowych, czy ubytków tkanek. Wykorzystanie komórek macierzystych, uzyskiwanych z tkanki tłuszczowej, jest  także świetną metodą regeneracji skóry po radioterapii.

Wybierz zabieg Adivive jeśli chcesz:

 • POZBYĆ SIĘ BRUZD I ZMARSZCZEK
 • SKORYGOWAĆ OWAL TWARZY
 • WYPEŁNIĆ ZAPADNIĘTE POLICZKI, SKRONIE
 • ZREWITALIZOWAĆ PIERSI
 • DOKONAĆ REKONSTRUKCJI PIERSI
 • UWYPUKLIĆ LUB POPRAWIĆ KSZTAŁT POŚLADKÓW
 • UJĘDRNIĆ SKÓRĘ
 • ZREDUKOWAĆ BLIZNY I DEFORMACJE

Skuteczność i bezpieczeństwo

Zabiegi są bardzo bezpieczna, nie rodzą ryzyka alergii – autogenny materiał, jakim jest własna tkanka tłuszczowa, zmniejsza do minimum ryzyko odrzucenia go przez organizm. To zabieg doskonały dla alergików, osób ceniących sobie naturalne metody odmładzania i tych, które mają obawy przed innymi rodzajami wypełniaczy. Poza tym zabiegi z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej przynoszą doskonałe i długotrwałe rezultaty estetyczne.

Korzyści

Zabieg Adivive ma wiele korzyści! Przede wszystkim korzystamy z materiału autologicznego i naturalnych zasobów regeneracyjnych naszego organizmu. To minimalizuje ryzyko powikłań pozabiegowych i daje komfort psychiczny pacjentom. Poza tym zabieg nie jest długą procedurą, zakłada także krótki okres rekonwalescencji, gdyż niewielkie nacięcia, które powstają podczas pobierania tkanki tłuszczowej goją się w ciągu kilku dni.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem. Przeprowadza on wywiad lekarski, wyklucza ewentualne przeciwskazania do zabiegu i zleca wykonanie odpowiednich badań.

Cała procedura – odessania tkanki tłuszczowej i jej przeszczepu w inne miejsce – wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, podczas jednego zabiegu.

Już po kilku dniach od przeprowadzonego zabiegu można powrócić do normalnych czynności, pamiętając aby przez okres ok. 2 tygodni unikać wzmożonego wysiłku, gorących kąpieli, sauny, basenu.

Efekty zabiegów

Zabieg lipofillingu przynosi pierwsze zauważalne efekty już po kilku dniach od zabiegu, pogłębiają się one wraz z upływem czasu. W większości przypadków po upływie ok. 3 miesięcy możemy zobaczyć efekt finalny. Tyle bowiem czasu potrzebuje przeszczepiona tkanka tłuszczowa i zawarte w niej komórki macierzyste, aby móc pobudzić tkanki do regeneracji i odbudowy oraz poprawić sprężystość skóry, która staje się wyraźnie odmłodzona.

adivive lipofillinfg wrocław wypełnienie tkanka tłuszczowa kaniowscy small
adivive lipofillinfg wypełnienie tkanka tłuszczowa kaniowscy small
lipofillinfg wypełnienie tkanka tłuszczowa small
adivive lipofillinfg wrocław wypełnienie tkanką tłuszczową
lipofillinfg wrocław wypełnienie tkanką tłuszczową
adivive wrocław wypełnienie tkanka tłuszczowa small
lipofillinfg wypełnienie tkanką tłuszczową kaniowscy
adivive piersi lipofillinfg wypełnienie tkanką tłuszczową
adivive piersi lipofillinfg wrocław wypełnienie tkanką tłuszczową
adivive piersi przed zabiegiem kaniowscy

Przed zabiegiem

adivive piersi po zabiegu kaniowscy

Po zabiegu

adivive piersi przed zabiegiem kaniowscy clinic

Przed zabiegiem

adivive piersi po zabiegu kaniowscy clinic

Po zabiegu

adivive piersi przed zabiegiem kaniowscy clinic profil

Przed zabiegiem

adivive po zabiegu kaniowscy clinic profil

Po zabiegu

Opinie o zabiegu

Pacjenci, którzy poddali się zabiegowi są bardzo zadowoleni z jego przebiegu, jak i z  rezultatów. Metoda daje bowiem nieosiągalne do tej pory możliwości. Umożliwia wyszczuplenie obszarów ciała, w których tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze i nie poddaje się diecie czy ćwiczeniom oraz odmłodzenie twarzy czy powiększenie i wymodelowanie piersi, pośladów. Pacjenci mogą osiągnąć ten cel podczas jednorazowej procedury, która nie wyłącza ich z normalnego funkcjonowania. Poza tym szybko zauważają dobroczynne efekty zabiegu a oprócz efektów estetycznych zyskują zadowolenie z wyglądu i wzrost pewności siebie.

Główne przeciwwskazania:

 • nieprawidłowe czynniki krzepnięcia krwi
 • stosowanie antykoagulantów (leków rozrzedzających krew, np. aspiryna)
 • nadwrażliwość na niektóre leki
 • niektóre choroby wątroby i nerek\zakrzepica
 • choroby autoimmunologiczne
 • infekcje,
 • niektóre choroby piersi
 • zbyt niska waga ciała
Cennik zabiegów
Twarz - lipotransfer
6500-7500 zł
Twarz - regeneracja ADSC**
3500 zł
Kolejna okolica np. szyja, dekolt
2000 zł
Twarz - zabieg częściowy  (np. okolica Oczu, okolica ust)
2500 zł - 3000 zł
Blizny - potrądzikowe, pooperacyjne, poparzeniowe etc.
od 2500 zł
Dłonie - Lipotransfer
2500 zł
Dłonie - Lipotransfer + regeneracja ADSC
3500 zł
Lipotransfer operacyjny na ciało* np. piersi, pośladki etc.
14000 zł - 15000 zł*
Lipotransfer - ubytki pourazowe
od 3500 zł

 

**ADSC komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej, przyspieszają przebudowę i regenerację uszkodzonej tkanki
*finalna cena Liposukcji oraz Lipotransferu jest zależna od zakresu i obszaru zabiegu; ustalana indywidualnie z lekarzem

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl