Desirial to rewolucyjny preparat pozwalający na przywrócenie naturalnego wyglądu i zdrowia okolic intymnych. Jak pokazują badania, uciążliwe dolegliwości miejsc intymnych mogą dotyczyć nawet co szóstej kobiety. Zmiany anatomiczne okolic intymnych, tzw. atrofia i hipotrofia warg sromowych – całkowita lub częściowa utrata ich objętości i elastyczności – są powodem dyskomfortu, suchości, podrażnień, częstszych infekcji, a nawet bolesności przy współżyciu.

Spis treści
Regeneracja i rewitalizacja miejsc intymnych
Jak dochodzi do zmian w wyglądzie warg sromowych?
Przebieg zabiegu
Po zabiegu
Wskazania do zabiegu
Efekty
Cena

Regeneracja i rewitalizacja miejsc intymnych za pomocą preparatu Desirial

Preparat Desirial jest doskonałym rozwiązaniem do regeneracji i rewitalizacji miejsc intymnych. Zanik warg sromowych większych, spowodowany zmniejszeniem ich objętości, sprawia, że stają się one niezdolne do prawidłowego wykonywania swoich funkcji fizjologicznych, czyli ochrony okolic sromu i wejścia do pochwy. Dodatkowo ścieńczenie (zanik) błony śluzowej prowadzi do powstania swędzenia, dyskomfortu, bólu i zwiększonego ryzyka infekcji. Z estetycznego punktu widzenia wargi sromowe większe prezentują się jako pomarszczone i postarzałe. Dolegliwości te są przyczyną dyskomfortu i wpływają negatywnie na samopoczucie kobiet.
Problemy te można rozwiązać dzięki zabiegowi z użyciem preparatów Desirial®. To pierwsze na świecie preparaty na bazie kwasu hialuronowego, dedykowane specjalnie miejscom intymnym – jedyna na świecie formuła kwasu hialuronowego zarejestrowana do stosowania w ginekologii estetycznej. Powstały one przy współpracy biotechnologów i lekarzy ginekologów, jako odpowiedź na bardzo często występujące problemy kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i menopauzalnym.
Zabieg z użyciem tego preparatu może być również wykonywany w celu poprawy estetyki miejsc intymnych u młodych osób, u których nie doszło jeszcze do zaniku warg sromowych. W przypadkach takich jak asymetria warg sromowych większych zabieg pozwoli na wyrównanie dysproporcji oraz pozbycie się kompleksów.

Jak dochodzi do zmian w wyglądzie warg sromowych?

Wraz z wiekiem skóra na całym ciele traci swoją młodzieńczą jędrność i gładkość. To naturalne zjawisko wynikające ze stopniowego zanikania włókien kolagenowych w skórze, a także znacznie spowolnionego metabolizmu komórkowego. Przez to skóra na całym ciele staje się wiotka i o wiele łatwiej o występowanie zmarszczek. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w miejscach, takich jak twarz, szyja czy właśnie okolice intymne, z uwagi na znacznie cieńszą i delikatniejszą skórę w tych rejonach.
Dodatkowo wraz z wiekiem dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej, a także jej migracji. W taki właśnie sposób dochodzi między innymi do opadnięcia owalu twarzy – tłuszcz pierwotnie obecny w okolicy policzków i napinający skórę zanika, co powoduje efekt zapadniętych policzków i posmutniałej twarzy. Tak samo dzieje się w okolicach intymnych, gdy tkanka tłuszczowa obecna w wargach sromowych zaczyna zanikać. Efekt potęguje ogólnie zwiotczenie i zanik elastyczności skóry, przez co wargi sromowe ulegają zmniejszeniu.

Przebieg zabiegu z użyciem Desirial

Zabieg plastyki warg sromowych z użyciem preparatu Desirial jest stosunkowo mało inwazyjny i bezpieczny. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjentka powinna odbyć wizytę konsultacyjną oraz poddać się badaniu ginekologicznemu. Konieczne jest także aktualne badanie cytologiczne szyjki macicy. Podczas kwalifikacji do zabiegu odbywa się również rozmowa z pacjentką dotycząca oczekiwanych przez nią efektów oraz ustalany jest dokładny koszt zabiegu.
Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym i dla znakomitej większości pacjentek jest całkowicie nieodczuwalny. Istnieje możliwość odczuwania lekkiego pieczenia bądź dotyku podczas zabiegu, pacjentka nie odczuwa jednak żadnego bólu. Po rozpoczęciu działania znieczulenia miejscowego, lekarz przystępuje do wykonania zabiegu. Preparat wprowadzany jest do warg sromowych za pomocą specjalistycznej kaniuli. Jest on wprowadzany w taki sposób, aby zachować lub skorygować symetrię warg sromowych w celu zapewnienia najlepszego możliwego rezultatu.

Po zabiegu

Po zabiegu nie jest wymagany pobyt w klinice, pacjentka może natychmiast wrócić do swoich codziennych obowiązków. W przeciągu 1-2 tygodni od wykonania zabiegu należy unikać wszelkich potencjalnych urazów mechanicznych okolic intymnych oraz powstrzymać się od czynności powodujących nacisk na tę okolicę, takich jak jazda konna czy jazda na rowerze. Zalecenia obejmują także wstrzemięźliwość seksualną przez 1-2 tygodnie.

Wskazania:

• uczucie suchości,
• częste podrażnienia,
• świąd, uczucie napięcia i pieczenia (ogólny dyskomfort),
• zanik warg sromowych większych (umiarkowany, częściowy, całkowity),
• niwelowanie problemów estetycznych.

Preparaty te umożliwiają:

• poprawę kształtu, regularności i rozmiaru warg sromowych,
• korekcję blizn poporodowych,
• przywrócenie prawidłowego napięcia i nawilżenia pochwy,
• zniesienie nadwrażliwości i suchości pochwy, towarzyszące np. menopauzie,
• łagodzące działanie zaraz po zabiegu,
• biostymulacja i pobudzanie produkcji kolagenu.

Desirial efekty

Efekty zabiegu

Kwas hialuronowy zawarty w preparatach jest naturalnym składnikiem skóry właściwej, a jego działanie przypomina właściwości gąbki, która zatrzymuje wodę, przez co nawilża skórę. Preparaty Desirial posiadają w swoim składzie również naturalny antyoksydant - mannitol, który zwalcza wolne rodniki i przedłuża działanie kwasu hialuronowego. Zabiegi z użyciem preparatu umożliwiają przywrócenie objętości i regularnego kształtu wargom sromowym większym, co pozwala chronić srom, a tym samym zmniejszyć intensywność otarć oraz ryzyko infekcji. Preparaty mają poza tym działanie rewitalizujące – poprawiają nawilżenie i napięcie przedsionka pochwy.
Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego wykonaniu i utrzymują się około 1-2 lat. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu w zależności od potrzeb pacjentki.

Cena zabiegu Desirial

Cena zabiegu z użyciem preparatu Desirial wykonywanego w naszej klinice waha się od 1500 do 2000 zł. Uzależniona jest głównie od ilości wykorzystanego preparatu, w zależności od stanu początkowego oraz oczekiwanego rezultatu. Dokładny koszt zabiegu ustalany jest podczas wizyty konsultacyjnej z naszym specjalistą, podczas której przeprowadzany jest wywiad lekarski oraz badanie kliniczne. Pozwala to na dokładne poznanie oczekiwań i dolegliwości pacjentki oraz zapewnienie najlepszych możliwych efektów.

Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich okolic intymnych, dokuczają Ci dolegliwości związane z suchością pochwy lub bolesność podczas kontaktów seksualnych, warto skonsultować swój problem ze specjalistą. Zastosowanie nieinwazyjnej i innowacyjnej terapii Desirial® przywraca kobietom komfort i sprawia, że mogą nadal aktywnie korzystać z życia.
Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na wizytę konsultacyjną. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl