SECRET DUO to innowacyjne urządzenie mające zastosowanie w medycynie estetycznej.

Nowe technologie pomagają bowiem poprawić kondycję skóry oraz zwalczać pojawiające się  na niej niedoskonałości. Zabiegi z ich wykorzystaniem można wykonywać zarówno na twarzy, jak i innych, nawet najdelikatniejszych obszarach na ciele. Jedną z najnowszych metod kondycjonujących skórę, mającą szereg zastosowań, jest radiofrekwencja mikroigłowa w połączeniu z frakcyjnym nieablacyjnym laserem erbowo-szklanym – platforma SEKRET DUO.

Wyjątkowość SECRET DUO

Sekret DUO to pierwsze na świecie innowacyjne urządzenie łączące dwie technologie nieablacyje w jednym urządzeniu -   radiofrekwencję mikroigłową z frakcyjnym laserem erbowo-szklanym o długości fali 1540 nm. Platforma jako, jedyna do tej pory,  umożliwia wykonywanie standardowych zabiegów frakcyjnego mikroigłowania RF (odmładzanie, napięcie skóry, redukcja blizn, rozstępów), zastosowanie technik termokoagulacyjnych, wykorzystując elektrody igłowe pozwalające na zamykanie naczynek, leczenie trądziku czy podcinanie blizn oraz zastosowanie laseroterapii wzmagającej efekty terapii.

Technologie mogą działać indywidualnie lub w połączeniu, aby zapewnić odpowiednio dopasowane leczenie wszystkim pacjentom. W porównaniu ze standardowymi ablacyjnymi laserami frakcyjnymi, takie nowatorskie połączenie metod leczenia skutkuje znacznie wyższą jego efektywności, przy zachowaniu krótszego czasu rekonwalescencji.

Radiofrekwencja i mikronakłuwanie

Radiofrekwencja wykorzystuje prąd o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne kontrolowane przegrzanie skóry, prowadzące do zainicjowania procesów regeneracji i przebudowy jej struktury. Proces ten wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry. Mikronakłuwanie natomiast to zabieg, podczas którego poprzez nakłucia pobudzamy skórę do regeneracji stymulując jej procesy naprawcze. Połączenie technologii przekłada się na jeszcze lepsze efekty zabiegu.

Secret DUO wykorzystuje mikroigły, aby frakcyjnie dostarczyć energię radiofrekwencji do wielu warstw skóry, w tym tych głębokich, co sprawia, że zabieg jest wyjątkowo korzystny. Urządzenie działa u podstaw – rewitalizuje i regeneruje tkankę skórną oraz usuwa typowe oznaki starzenia. Unikalna metoda dostarczania energii pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów w przypadku wszystkich typów skóry przy minimalnym przestoju w codziennym funkcjonowaniu pacjenta. Sekret DUO wykorzystuje dodatkowo nieablacyjne wiązki lasera erbowo-szklanego o dł. fali 1540 nm.

Działanie lasera erbowo-szklanego

Laser erbowo-szklany o dł. fali 1540 nm w widmie podczerwonym tworzy w skórze mikrokanaliki i podgrzewa wewnętrzne tkanki skóry bez uszkadzania jej powierzchni,  mikroigłowa frakcyjna RF zapewnia natomiast głębszą dyfuzję ciepła, dzięki minimalnie inwazyjnym mikroigłom. Pomimo oddziaływania na głębokie warstwy skóry, wiązki lasera są delikatne, więc zabieg jest bezpieczny i cechuje się minimalnym okresem rekonwalescencji. Co więcej laser erbowo-szklany świetnie uzupełnia i wzmaga efekty zabiegu mikronakłuwania, pobudzając skórę do intensywnej regeneracji i przebudowy kolagenu.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 • utrata napięcia i jędrności skóry
 • utrata owalu twarzy
 • zmarszczki
 • rozszerzone naczynia krwionośne
 • rozszerzone pory
 • nierównomierna tekstura skóry
 • trądzik
 • blizny, w tym blizny potrądzikowe, atroficzne
 • rozstępy

Zasada działania SECRET DUO

SECRET DUO to urządzenie posiadające wymienne głowice wyposażone w kilkadziesiąt mikroigieł (25 lub 64), które po wkłuciu na regulowaną głębokość skóry - od 0,5 mm do 3,5 mm - emitują do niej falę radiową. Fala ta nagrzewa tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. W zależności od wykonywanej procedury, oczekiwanych efektów i okolicy zabiegowej, igły podgrzewane są na całej długości lub tylko na końcu. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują procesy regeneracyjne w skórze i tworzenie się nowych włókien kolagenowych.

Secret Duo zastosowanie
Smooth Needling TM

Zabieg jest skuteczny, precyzyjny i bezpieczny. Dzięki delikatnemu systemowi wprowadzania igieł Smooth Needling TM procedura jest komfortowa dla pacjenta a okres rekonwalescencji maksymalnie skrócony.

IGŁY NIEIZOLOWANE – niezwykle skuteczne i niewymagające kilku przejść pozwalają działać jednocześnie we wszystkich warstwach skóry. Wskazania: lifting, napięcie, poprawa struktury skóry, leczenie blizn potrądzikowych.

IGŁY PÓŁIZOLOWANE – pozwalają na wykonywanie bardzo skutecznych zabiegów w leczeniu rozstępów i blizn przy zachowaniu wysokiego profilu bezpieczeństwa.

Optymalna odległość pomiędzy igłami w matrycy zabiegowej – równomierna strefa przegrzania bez ryzyka niekontrolowanych poparzeń spowodowanych nakładaniem się fal radiowych

Smooth Needling TM Kaniowscy

Przed zabiegiem

Terapia Secret DUO nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy natomiast pamiętać, aby na kilka dni przed zabiegiem, jak i po zabiegu nie przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np.  ibuprofen), to samo dotyczy doustnego przyjmowania sterydów.

Zabieg i mechanizm działania

Przed terapią Sekret DUO dany obszar ciała jest znieczulany maścią. Następnie wybrana głowica zabiegowa jest przykładana do skóry tak, aby aplikator dokładnie do niej przylegał. Podczas procedury mikroigły delikatnie penetrują skórę na wybranej wcześniej głębokości a biopolarna energia RF podgrzewa i koaguluje tkankę wokół mikroigieł, co uruchamia proces przebudowy kolagenu oraz produkcji elastyny.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru poddanego terapii.

Zabieg i mechanizm działania Secret Duo

Sekret DUO to idealna technologia do liftingu skóry, napinania i odmładzania oraz redukcji blizn i rozstępów. Może być stosowany na wszystkie rodzaje skóry z bardzo niskim ryzykiem oparzeń skóry i hiperpigmentacji pozapalnej. Urządzenie w zależności od zastosowanego parametru, głębokości działania igły oraz jej doboru (igła nieizolowana/półizolowana) może być skutecznie i bezpiecznie stosowane w szerokiej grupie wskazań.

Efekty terarii secret duo

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Objawy te zwykle ustępują w ciągu kilkudziesięciu minut. Zabieg nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności.

Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu a wraz z upływem kilku tygodni rezultaty nasilają się. W wyniku zabiegu następuje pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań, co sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta.

Zabieg sprawdza się doskonale w liftingowaniu wiotkiej skóry, w jego wyniku zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie wypłycają się, zwężają się pory a ewentualne blizny ulegają redukcji. Ponadto Secret DUO skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy.

Efekty terarii secret duo

REZULTATY TERAPII:

 • nieablacyjny resurfacing - wygładzenie faktury skóry i poprawa jej kolorytu
 • redukcja zmarszczek
 • napięcie i zagęszczenie wiotkiej skóry (np. powieki, podbródek, szyja, biust, skóra nad kolanami)
 • termiczny lifting twarzy (zwiększenie napięcia skóry, poprawa owalu twarzy)
 • redukcja zmian zapalnych w trądziku
 • redukcja zanikowych blizn pourazowych i potrądzikowych,
 • redukcja rozstępów
 • leczenie popękanych naczynek

Po zabiegu

Po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, gorących kąpieli oraz wzmożonego wysiłku fizycznego. Przez około tydzień nie powinno się korzystać z sauny oraz basenu. Skórę poddaną zabiegowi należy pielęgnować preparatem nawilżającym zleconym przez lekarza oraz stosować w tym obszarze krem z filtrem UV.

Ilość zabiegów

W zależności od kondycji skóry i oczekiwanych efektów lekarz w porozumieniu z pacjentem ustala liczbę zabiegów i częstotliwość ich wykonywania. Badania kliniczne dowiodły jednak, że w większości przypadków 3-5 zabiegów wykonanych w odstępie 3 do 4 tygodni przynosi długotrwałe i satysfakcjonujące rezultaty. W przypadku blizn potrzebnych jest natomiast średnio ok. 5-7 zabiegów.

Jak długo trwa rekonwalescencja?

Delikatny rumień i opuchlizna mogą utrzymywać się do 4 godzin po zabiegu. Przez pierwsze 7 dni powinno się delikatnie traktować skórę w okolicy zabiegowej i nadmiernie jej nie pocierać. Powinno się unikać sauny i gorących kąpieli. Należy pielęgnować miejsce zabiegu preparatem regenerującym i nawilżającym kremem oraz stosować filtry przeciwsłoneczne. W przypadku twarzy po ustąpieniu zaczerwienienia można zacząć stosować makijaż.

Zalety zabiegu

 • komfortowa i bezpieczna procedura
 • krótki okres rekonwalescencji nie wyłączający z aktywności towarzyskiej i zawodowej
 • szeroki wachlarz wskazań
 • procedurę można wykonywać nawet na powiekach
 • terapię można przeprowadzać przez cały rok, także w lecie
 • brak złuszczania naskórka po wykonaniu zabiegu
 • długotrwałe efekty zabiegowe
 • metodę można łączyć z terapiami wspomagającymi, np. z osoczem bogatopłytkowym

Głowica SMARTCURE ™

GŁOWICA SMARTCURE ™

Smartcure to inteligentne elektropióro, które umożliwia stosowanie różnych technik termo-koagulacyjnych w połączeniu z pojedynczą igłą do elektrolizy i różnymi kaniulami, w celu leczenia szerszej grupy wskazań do rozszerzonych naczyń krwionośnych, po trądzik czy blizny przerostowe.

Zastosowanie:

 • rozszerzone naczynia krwionośne
 • blizny potrądzikowe, po cesarce
 • endolifting – lifting żuchwy i podbródka

Przeciwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres laktacji
 • stan zapalny skóry, aktywne zakażenia skóry (bakteryjne, wirusowe oraz grzybiczne)
 • skłonność do keloidów, zaburzenia w gojeniu się ran
 • zaburzenia krzepliwości,  skłonność do krwawień
 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
 • nieuregulowana cukrzyca
 • stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. środków zawierających ibuprofen)
 • stosowanie leków immunosupresyjnych
 • rozrusznik, zastawka serca, implanty – wszelkiego typu metalowe implanty w ciele
 • ropnie tkanek miękkich, stawów i kości, ostre zapalenie stawów i kości, zapalenie żył

SECRET DUO zdobył uznanie lekarzy na całym świecie ze względu na możliwość wykorzystania urządzenia w różnych wskazaniach a jego skuteczność i bezpieczeństwo działania potwierdza certyfikat FDA i CE.

Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i zaproponują odpowiednie leczenie, dopasowane do potrzeb danej skóry.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl