Regenera Activa® to innowacyjny system pozyskiwania, obróbki i podawania komórek w celu pobudzenia wzrostu włosów w łysieniu androgenowym.

Mikroprzeszczep autologicznych komórek skóry

Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia. U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy.

Podczas specjalistycznej konsultacji lekarz oceni, czy Twoja utrata włosów związana jest z problemem łysienia androgenowego. Jeżeli taka diagnoza się potwierdzi, lekarz przedstawi Ci procedurę zabiegu i zaproponuje termin terapii. Już po miesiącu od zabiegu powinieneś zobaczyć pierwsze jego efekty!

Przebieg zabiegu

Regenera Activa® to trzyetapowa procedura, trwająca zwykle ok. 60 minut. Nie wymaga okresu rekonwalescencji!

Lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe w okolicy karku na linii włosów i  przy pomocy sztancy pobiera zwykle trzy biopsje skóry o średnicy 2,5 mm. Miejsce pobrania materiału jest najmniej podatne na łysienie androgenowe.

Następnie, pobrane od pacjenta wycinki poddane są mechanicznej obróbce i filtracji w specjalistycznym urządzeniu. W ten sposób z pobranej tkanki wyizolowane zostają komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.

*ilość komórek wyizolowanych z jednego mikroprzeszczepu to ok. 80 tys., trzy biopsje to ok. 240 tys. komórek

Tak przygotowana zawiesina zostaje podana techniką mezoterapii w skórę głowy w okolice mieszków włosowych ( na głębokość ok. 4-5 mm), aby zainicjować procesy naprawcze – pobudzamy procesy tworzenia naczyń krwionośnych w skórze oraz regenerację mieszków włosowych.

ZABIEG REGENERA ACTIVA® to zabieg jednorazowy, dający bardzo dobre efekty lecznicze. Badania  wykazały, że po 4-6 tygodni po zabiegu następuje zatrzymanie utraty włosów a istniejące mieszki włosowe, pod wpływem regeneracyjnego działania komórek progenitorowych, zaczynają generować nowe włosy.

regenera activa leczenie łysienia androgenowego wrocław kaniowscy small

Ostateczne efekty terapii mogą  różnić się u poszczególnych pacjentów, gdyż zależą od procesu zaawansowania procesu chorobowego oraz od indywidualnych zdolności regeneracyjnych organizmu.

Efekty terapii

Zdjęcia zostały wykonane przed i 30-60 dni po zabiegu Regenera Activa®

leczenie łysienia wrocław regenera activa small
leczenie łysienia regenera activa small
leczenie łysienie kaniowscy small
leczenie łysienia efekty zabiegu small
leczenie łysienia przed i po zabiegu small

Łysienia androgenowego nie można całkowicie zatrzymać.  REGENERA ACTIVA® daje nam możliwość spowolnienia tego procesu a także odrost znacznej części utraconych włosów. Zabieg można powtórzyć po 2, 3 latach, celem ponownego wzmocnienia włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • inna forma łysienia niż łysienie androgenowe
  • wypadanie włosów o podłożu psychologicznym
  • ogólnoustrojowe lub lokalne schorzenia dermatologiczne
  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl