Arthrex to innowacyjne zestawy do terapii komórkowej wykorzystywane do pozyskiwania czynników wzrostu z własnej krwi i komórek macierzystych z własnej tkanki tłuszczowej (adsc). Ta nowoczesna technologia sprawia, że całkowicie bezpieczny, bezinwazyjny zabieg jest w stanie w dużym stopniu odmienić wygląd skóry. W poniższym artykule przedstawiamy technologię, omawiamy przebieg zabiegu oraz jego efekty.

Terapia komórkowa Arthrex® ACP

Arthrex® ACP jest nową formą zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP najwyższej jakości, którą charakteryzuje:

 • innowacyjny system 2 strzykawek w układzie zamkniętym,
 • brak antykoagulantów i aktywatorów chemicznych,
 • nowe parametry odwirowania osocza,
 • unikalna metoda aktywacji,
 • najwyższa koncentracja czynników wzrostu,
 • procedura bez bólu i uczucia pieczenia.
arthrex spersonalizowana terapia

Spersonalizowana terapia komórkowa

Tzw. terapie biologiczne, w tym terapia Arthrex, cieszą się w ostatnich dziesięcioleciach coraz większym zainteresowaniem. Produkty krwi, takie jak osocze bogatopłytkowe (PRP), są poddawane intensywnym badaniom w zakresie stosowania w rozmaitych wskazaniach. Inną z dostępnych opcji terapeutycznych stanowią autologiczne mezenchymalne komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej.

arthrex kaniowscy

Wskazania do zabiegu

Z zabiegu mogą skorzystać wszystkie osoby, które zmagają się z problemami:

 • wiotkiej, suchej skóry, fotostarzenia – zabieg w naturalny sposób odmładza skórę, dodaje jej blasku, świeżości, poprawia jej elastyczność, redukcji ulegają drobne zmarszczki, a bruzdy się spłycają,
 • blizn i rozstępów – następuje poprawa struktury skóry oraz wyraźna redukcja zmian,
 • łysienia i osłabienia włosów – następuje stymulacja dopływu krwi do mieszków włosowych, pobudzenie wzrostu włosów,
 • ciężko gojących się ran – następuje przyspieszenie procesów gojenia oraz stymulacja tworzenia nowej tkanki,
 • zwyrodnienia stawów.
arthrex komórki macierzyste

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu zwykle dyskwalifikują pacjenta z możliwości wykonania danej procedury medycznej. Jest to spowodowane zwiększonym ryzykiem zabiegowym u takich pacjentów oraz możliwością wystąpienia groźnych komplikacji. Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz przeprowadza nie tylko badanie kliniczne, ale także dokładny wywiad lekarski, aby uzyskać całościowy obraz stanu zdrowia pacjenta. Dlatego też nie należy zatajać żadnych informacji o stanie swojego zdrowia ani przyjmowanych lekach.
Do przeciwwskazań wykluczających zabieg zaliczamy okres ciąży i karmienia piersią, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, takie jak nowotwory czy choroby układu krążenia. Z zabiegu nie mogą również korzystać osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi lub przyjmujące leki działające rozrzedzająco.

Na czym polega terapia?

Zestaw do terapii komórkowej łączy się z frakcją SVF – komórkami macierzystymi pozyskiwanymi z tkanki tłuszczowej pacjenta, aby zoptymalizować wyniki leczenia różnych schorzeń komórkami macierzystymi stymulowanymi PRP.
ACP SVF łączy w sobie zalety autologicznego koncentratu osocza (ACP) z potencjałem regeneracyjnym autologicznej stromalnej frakcji naczyniowej. Uważa się, że takie połączenie może stanowić obiecujący krok w regeneracji tkanek.
Opisane synergiczne działanie PRP (osocza bogatopłytkowego) i AdSC (komórki macierzyste tkanki tłuszczowej) było przedmiotem licznych badań in vitro oraz badań na różnych typach tkanek (chrzęstnej, kostnej, skórnej). Wykazano w nich, że PRP wspomaga wzrost komórek oraz różnicowanie komórek macierzystych pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej.

Wykorzystanie w medycynie

Terapia jest stosowana w leczeniu uszkodzeń skóry, zwyrodnienia stawów, redukcji rozstępów, dla zwiększenia efektywności przeszczepów tkanki tłuszczowej oraz w terapii ubytków objętości – twarzy, piersi i pośladków.

Przebieg zabiegu i efekty terapii z użyciem Arthrex® ACP

Przebieg zabiegu z użyciem Arthrex® ACP jest w pełni bezpieczny i bezinwazyjny, a jego efekty są imponujące. Dzięki temu, że do zabiegu wykorzystuje się osocze uzyskane z krwi pacjenta, preparat jest doskonale tolerowany przez organizm i nie powoduje żadnych skutków ubocznych związanych z odczynem alergicznym. Zabieg jest bardzo krótki i przebiega według poniższego schematu:
1. Pobranie od pacjenta niewielkiej ilości krwi,
2. Sterylna separacja frakcji osocza bogatego w czynniki wzrostu, w unikalnym systemie 2 strzykawek,
3. Iniekcja skoncentrowanych czynników wzrostu w leczone tkanki (np. skórę lub staw kolanowy).

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem opisywanej technologii należy do jednych z najmniej inwazyjnych i najbezpieczniejszych procedur. Dlatego też proces przygotowania do zabiegu nie jest zbyt wymagający. Ważne jest, aby unikać podrażnień w miejscu planowanego zabiegu i używanie filtrów przeciwsłonecznych. Podrażnienia skutkują upośledzeniem bariery ochronnej skóry, co mogłoby opóźnić proces gojenia. Przed zabiegiem nie można również zażywać leków wpływających na krzepliwość krwi, takich jak kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i jego pochodne.

Rekonwalescencja

Skóra bezpośrednio po wykonaniu zabiegu może wykazywać oznaki niewielkiego podrażnienia i zaczerwienienia, a także zwiększoną tkliwość. Jest to całkowicie naturalna reakcja tkanki na manipulacje w jej obrębie. Zaczerwienie skóry i inne niedogodności mijają zwykle w przeciągu kilku dni.
Rekonwalescencja przebiega zazwyczaj szybko i bezproblemowo, nie jest również obarczona zbyt wieloma ograniczeniami. Przez około 3 dni po wykonaniu zabiegu należy unikać wizyt na basenie i w saunie, natomiast przez tydzień nie powinno się wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Nie powinno się również masować miejsc poddanych zabiegowi i należy obchodzić się z nimi delikatnie, aby nie zakłócić procesów regeneracyjnych.

Efekty zabiegu

Seria zabiegów daje doskonałe efekty odmłodzenia skóry, wygładzenia zmarszczek i redukcji blizn. Skóra staje się bardziej napięta, gładka i elastyczna. Zabieg znacząco przyspiesza procesy regeneracji skóry oraz metabolizm komórkowy. Pierwsze efekty zabiegu zaczynają być widoczne już po kilku dniach, a wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej wyraźne. Pełny efekt pozwala osiągnąć seria 3-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach od 2 do 4 tygodni. Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania oczekiwanych rezultatów jest ustalana podczas konsultacji ze specjalistą.

Cena zabiegu

Cena zabiegu uzależniona jest od wielu czynników. W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi oraz wykorzystanej technologii ceny zaczynają się od ok. 800-1000 zł. Dokładny kosztorys terapii jest opracowywany podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu. Wtedy lekarz przedstawia plan leczenia, indywidualnie dopasowany do wymagań i oczekiwań pacjenta.

Zapraszamy do kontaktu w razie pytań oraz zapoznania się z pełną ofertą zabiegów wykonywanych w naszym gabinecie.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl