Renuvion to nowoczesna metoda poprawy struktury skóry oraz jej napinania. Skóra na twarzy, jak również na ciele stopniowo traci swoją jędrność, elastyczność, staje się wiotka. To naturalny proces, ale niestety sprawia, że twarz traci młody, świeży wygląd a ciało atrakcyjność.

W wyniku dużej utraty wagi dzieje się podobnie, pojawia się wtedy problem nadmiaru skóry.

Czy obserwujesz u siebie ten problem?

Czy chcesz w bezpieczny sposób przywrócić elastyczność i zdrowy wygląd Twojej skórze? Zależy Ci na długotrwałym efekcie liftingującym? Sprawdź zabieg Renuvion! 

Renuvion – technologia nowej generacji

Renuvion to urządzenie pracujące w oparciu o technologię nowej generacji, która wykorzystuje zimną plazmę (CAP) - dzięki czemu uzyskiwany jest taki poziom napięcia i odnowy skóry, który wcześniej nie był możliwy do osiągnięcia innymi metodami.

Czym jest plazma?

Plazma określana jest bardzo często jako czwarty stan skupienia. Jest ona materią swoim stanem przypominającą gaz. Różnica polega jednak na tym, że w tym przypadku cząsteczki są zjonizowane, czyli obdarzone ładunkiem elektrycznym, chociaż wypadkowy ładunek całości zawsze jest obojętny. Plazma silnie oddziałuje zarówno z polem elektrycznym i magnetycznym, a także jest bardzo dobrym przewodnikiem prądu. Co ważne, w przypadku plazmy i w przeciwieństwie do metali, opór elektryczny maleje wraz ze wzrostem temperatury. Istnieje kilka rodzajów plazmy - gorąca (tworząca gwiazdy), zimna (powstająca np. w warunkach laboratoryjnych w specjalnie stworzonych do tego celu urządzeniach), a także tzw. plazma wyładowania pierścieniowego.

W zależności od natężenia energii, plazma występuje w trzech stanach. W przypadku, gdy jest ono najniższe mówimy o tzw. „czarnym prądzie”. W pośrednim stanie energetycznym wytwarzane jest światło widzialne. Natomiast po przekroczeniu pewnej granicy natężenia zachodzi zjawisko łuku elektrycznego - które jest właśnie wykorzystywane we współczesnej medycynie estetycznej.

Urządzenie zostało opracowane przez amerykańską firmę Bovie Medical z prawie 100-letnim doświadczeniem na rynku medycznym. To jedyna na świecie procedura medyczna, która wykorzystuje przełomowe połączenie plazmy helowej i fal radiowych.

Rewolucyjna technologia

Renuvion jest innowacyjnym urządzeniem, które łączy w sobie działanie plazmy helowej oraz fal radiowych - to obecnie jedyne urządzenie wykorzystujące w medycynie połączenie tych dwóch technologii. Celem jego działania jest natychmiastowe ujędrnienie skóry oraz zwiększenie jej napięcia. W rezultacie osiąga się doskonałe efekty związane z modelowaniem sylwetki , usuwaniem zmarszczek , czy przebarwień.

Jak działa Renuvion?

Sposób działania urządzenia Renuvion jest następujący: poprzez działanie fal radiowych, dochodzi do znacznego zwiększenia temperatury helu, który zamienia się w plazmę. W ten sposób generowany jest bodziec termiczny, który powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, a w następstwie tego stymuluje jej procesy regeneracyjne, zwiększające jej napięcie i jędrność.

Po bardzo szybkim ogrzaniu tkanek następuje ich równie szybkie schłodzenie. Jest to możliwe dzięki tzw. podwójnemu efektowi termicznemu. Umożliwia to większą kontrolę, precyzję oraz bezpieczeństwo zabiegu.

Renuvion nagrzewa tkankę do temperatury 83 stopni Celsjusza przy czasie ekspozycji na tę temperaturę wynoszącym 44 milisekundy. Do wytworzenia energii cieplnej wykorzystywany jest około 1%  helu, natomiast pozostała jego objętość jest użyta do szybkiego schłodzenia tkanki.

Bardzo istotne jest to, że działanie bodźca jest ukierunkowane wyłącznie na włókna kolagenowe zawarte w skórze, dzięki czemu inne struktury, takie jak tkanka tłuszczowa, czy naczynia krwionośne nie są naruszone.

Renuvion – metody zabiegowe. Który zabieg będzie odpowiedni dla Ciebie?

Zastosowanie urządzenia Renuvion zależy od rezultatu, jaki chcemy osiągnąć. Podstawowy podział obejmuje dwie zasadnicze metody – zewnętrzną i wewnętrzną.

Zastosowanie zewnętrzne (zwane również zimną ablacją)

W tym przypadku wytworzona energia działa na dwóch płaszczyznach - obkurcza włókna kolagenowe, jak również prowadzi do głębokiego złuszczania. Ten rodzaj zabiegu wykorzystywany jest do bezdotykowego złuszczania naskórka, usuwania blizn , zmian potrądzikowych oraz przebarwień. Okolice poddawane zimnej ablacji to przede wszystkim - twarz, dekolt, klatka piersiowa, , brzuch, ramiona, uda i dłonie.

Zastosowanie wewnętrzne

Ma za zadanie nie tylko obkurczanie tkanek, ale i pobudzanie produkcji włókien kolagenowych. Zabieg rozpoczyna się od wykonania niewielkiego, ok. 3mm nacięcia, przez które wprowadza się pod skórę specjalną sondę. Emituje ona energię bezpośrednio na tkanki. Ten rodzaj zabiegu wykonywany jest głównie po zabiegach liposukcji, aby szybciej obkurczyć nadmiar skóry. Okolice poddawane zastosowaniu wewnętrznemu to przede wszystkim podbródek, dolna część twarzy, szyja, ramiona, brzuch, piersi, talia, uda i obszar nad kolanami.

Wskazania do zabiegu

Terapia jest doskonałym uzupełnieniem zabiegu liposukcji, ponieważ szybko uelastycznia skórę po usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg polecany jest również osobom chcącym wygładzić, uelastycznić i ujędrnić skórę, usunąć z niej przebarwienia oraz widocznie ją odmłodzić a tym samym zyskać młodszy wygląd.

Wskazania

 • wiotka skóra
 • utrata elastyczności skóry
 • zmarszczki i bruzdy
 • niejednolita tekstura skóry
 • przebarwienia

Obszary zabiegowe

 • Twarz
 • Podbródek
 • Szyja
 • Dekolt
 • Klatka piersiowa
 • Piersi
 • Brzuch
 •  Talii
 • Ramiona
 • Uda
 • Kolana
 • Dłonie

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg najczęściej wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, które wymaga wykonania wcześniej zleconych przez lekarza badań krwi. W przypadku niewielkiego obszaru jak np. podbródek czy obszar nad kolanami, zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Należy pamiętać, aby w przypadku przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, skonsultować ich ewentualne odstawienie z lekarzem.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg Renuvion polega na obkurczaniu tkanek i stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych. W zależności od obszaru ciała poddawanego działaniu plazmy helowej, terapia trwa od 60 do 90 minut. Lekarz poprzez niewielkie nacięcie w skórze (ok. 3 mm)  wprowadza specjalną sondę. Podczas pracy urządzenia hel podgrzewany jest przez fale radiowe, a w efekcie zmienia swój stan skupienia w plazmę. Umożliwia to osiągnięcie podwójnego efektu termicznego - tkanki są jednocześnie podgrzewane i niemal natychmiast schładzane.

Renuvion wytwarza w tkance temperaturę 85°C, wykorzystując tylko 1% helu do wytworzenia iskry, w dodatku na czas zaledwie 44 milisekund. Pozostałe 99% helu chroni tkanki przed poparzeniem i przegrzaniem, pochłaniając nadmiar temperatury. W trakcie zabiegu skóra osiąga temperaturę najwyżej 41°C. Dzięki temu nie trzeba korzystać z czujników temperatury lub kamer termowizyjnych.

Renuvion lifting i odnowa skóry plazma helowa Kaniowscy
Renuvion lifting i odnowa skóry plazma helowa Kaniowscy Clinic
Renuvion nowoczesna metoda poprawy struktury skóry
Renuvion nowoczesna metoda poprawy struktury skóry Kaniowscy
Renuvion zabieg na skórę Kaniowscy Clinic
Renuvion zabieg na skórę Wrocław
Renuvion metoda poprawy struktury skóry zabieg wrocław
Renuvion metoda poprawy struktury skóry zabieg wrocław Kaniowscy

Rekonwalescencja

Okolice ciała poddane terapii mogą być tkliwe, opuchnięte i widoczne mogą być na nich zasinienia, skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Przez 12-48 h po terapii należy odpoczywać, nie należy ogrzewać ani schładzać miejsca, na którym wykonano zabieg.

W przypadku zabiegu na ciele przez 4 tygodnie należy stosować odpowiedni strój uciskowy. W przypadku zabiegu w okolicy podbródka opatrunek taki nosi się tylko kilka dni.

Jeżeli terapia dotyczyła szyi - należy spać z zagłówkiem uniesionym pod kątem 30 stopni i szyją rozprostowaną na wałku (lub zwiniętym ręczniku).

Ponadto miejsca zabiegu nie powinno się wystawiać na działanie promieni społecznych (dopóki rana w pełni się nie zagoi).

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są bezpośrednio po jego wykonaniu. Skóra staje się wyraźnie gładsza, napięta i jędrniejsza. Kolejne widoczne są z reguły po ok. 3-6 miesiącach, kiedy to wraz ze stopniową syntezą nowych włókien kolagenowych wypłycają się zmarszczki a redukcji ulegają przebarwienia.

Dzięki połączeniu zabiegu Renuvion z liposukcją można wymodelować niemalże każdą partię ciała a uzyskane rezultaty zabiegu są długotrwałe i wpisują się w oczekiwania pacjentów.

Korzyści z terapii Renuvion

Zabieg Renuvion to terapia, która niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim:

 • Bezbolesność – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, dzięki czemu nie wywołuje bólu i dyskomfortu u pacjenta
 • Szybkie efekty – rezultaty zabiegu widoczne są niemalże bezpośrednio po jego wykonaniu
 • Krótka rekonwalescencja – zabieg Renuvion to jedna z najmniej inwazyjnych metod liftingujących, dzięki czemu nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji; plazma helowa trafia wyłącznie we włókna kolagenowe i nie narusza nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki tłuszczowej
 • Długotrwałe efekty – rezultat ujędrnienia i uelastycznienia skóry oraz jej wygładzenia pozostaje z pacjentem na długi czas
 • Technologia Renuvion to obecnie najlepsza alternatywa dla wszystkich pacjentów, którzy chcą uzyskać efekt obkurczania i ujędrnienia wiotkiej skóry, ale nie chcą wykonywać inwazyjnych, chirurgicznych operacji.

Przeciwwskazania

Renuvion to bezpieczny i nowoczesny zabieg, ale istnieją przeciwwskazania do jego wykonania, najważniejsze z nich to:

 • ciąża, karmienie piersią
 • miesiączka
 • choroba nowotworowa
 • choroby serca i układu krążenia
 • cukrzyca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby autoimmunologiczne
 • nadciśnienie
 • schorzenia wątroby, nerek

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl