Cellular Matrix to opatentowana technologia, pozwalająca na znaczne odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Wraz z upływem czasu i na skutek działania czynników środowiskowych skóra ulega znaczącym zmianom. Staje się mniej elastyczna, traci swoją pierwotną gęstość, a owal twarzy opada. Na szczęście istnieje wiele metod radzenia sobie z problemem starzenia się skóry. W tym artykule przedstawiamy jedną z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych technologii, zapewniających niesamowite efekty.

Na czym polega Cellular Matrix?

Cellular Matrix to nowoczesna technologia, pozwalająca na uzyskanie zaskakujących rezultatów odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Dzięki serii zabiegów owal twarzy zostaje uniesiony, skóra staje się bardziej napięta i gładka, a cała twarz nabiera młodzieńczego wyglądu. Jest to możliwe dzięki połączeniu znanych i cenionych technologii w jednym zabiegu, co w znacznym stopniu zwiększa jego skuteczność i pozwala szybciej osiągnąć doskonałe rezultaty.

To efekt wieloletniej pracy lekarzy, biotechnologów i inżynierów tkankowych ze szwajcarskiego Laboratorium RegenLab, którzy po stworzeniu i opatentowaniu zestawów RegenACR (Regeneris) udoskonalili technologię, wzbogacając dobrze znane zestawy o 1,5 % nieusieciowany kwas hialuronowy.

Terapia ta zalicza się do jednych z najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych, co potwierdzają liczne badania naukowe.

Mechanizm działania

Technologia ta jest zabiegiem z zakresu medycyny regeneracyjnej. Łączy ona w sobie autologiczne osocze bogatopłytkowe (A-PRP®) i kwas hialuronowy (HA) w jednej specjalistycznej próbówce, która zawiera opatentowany żel separacyjny. Procedura pozwala na uzyskanie osocza bogatopłytkowego o odpowiednim stężeniu płytek krwi, które działa stymulująco i regenerująco.
Kwas hialuronowy działa jak matryca do odbudowy komórek skóry, powoduje jej nawilżenie i odżywienie.
Osocze bogatopłytkowe pobudza dodatkowo okoliczne fibroblasty do podziałów i syntezy kolagenu. Oprócz cennych płytek krwi dostarcza skórze także sole mineralne, witaminy A, D, E, K, hormony i kwasy tłuszczowe.
Kwas hialuronowy ponadto tworzy dla osocza bogatopłytkowego swoiste rusztowanie – trójwymiarową, przyjazną komórkom strukturę. Ta struktura jest kolonizowana przez fibroblasty, trombocyty i czynniki wzrostu, co sprzyja odtwarzaniu tkanek wszystkich warstw skóry.

cellular matrix przebieg procedury

Przebieg zabiegu

Zabieg i przygotowanie preparatu jest procedurą bezpieczną. Pojedynczy zabieg trwa ok. 30 min. Od pacjenta pobiera się niewielką ilość krwi (4 ml/6 ml). Krew zostaje odwirowana, w celu oddzielenia jej składników z pomocą opatentowanego żelu separacyjnego. W bezpiecznym systemie zamkniętym połączeniu ulega kwas hialuronowy i autologiczne osocze bogatopłytkowe.
W ten sposób uzyskujemy „koktajl” gotowy do iniekcji. Następnie lekarz, dobierając odpowiednią technikę iniekcji, podaje preparat w dany obszar zabiegowy – twarz, dekolt, szyję, wierzchnią część dłoni lub inny. Po zabiegu pacjent od razu może wrócić do codziennych aktywności.
Ilość sesji uzależniona jest od stanu skóry pacjenta. Protokoły terapeutyczne różnią się w zależności od głębokości i intensywności zmarszczek, cieni pod oczami, blizn itp.
Nasi lekarze dobiorą odpowiedni sposób leczenia tak, aby rezultaty były dla pacjenta jak najbardziej satysfakcjonujące.

Efekty zabiegu

Już pierwszy zabieg odbudowuje objętość i wypełnia ubytki we wszystkich warstwach skóry i tkanki podskórnej, zwiększa wytwarzanie kolagenu i prokolagenu typu I (charakterystycznego dla bardzo młodej skóry), polepsza elastyczność, koloryt i grubość skóry oraz aktywuje angiogenezę, czyli tworzenie i odbudowę naczyń krwionośnych.
Natychmiastowy efekt wypełnionej i nawilżonej skóry jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Kolejne zmiany są zauważalne po około 14 dniach, w wyniku uwalniania się czynników wzrostu. Efekt pacjent może obserwować po zakończeniu terapii.

Po zastosowaniu terapii możesz liczyć na takie rezultaty jak:

  • poprawa wyglądu i nawilżenia skóry,
  • poprawa elastyczności i kolorytu skóry,
  • przywrócenie gęstości i objętości skóry,
  • uniesienie fałd nosowo-wargowych, linii marionetki i opadających kącików ust,
  • odbudowa skóry – naturalna regeneracja,
  • redukcja głębokich blizn i bliznowców.
cellular matrix efekty przed i po

Cena zabiegu Cellular Matrix

Cena zabiegu Cellular Matrix rozpoczyna się od 1500 zł. Jest ona uzależniona od takich czynników jak - obszar skóry poddawany zabiegowi, stopień zaawansowania zmian oraz liczba zabiegów w serii. Kluczową rolę odgrywa wizyta konsultacyjna, podczas której specjalista ocenia stan skóry oraz ustala plan leczenia. Wtedy też ustalony zostaje dokładny kosztorys zabiegu oraz liczba planowanych zabiegów w serii. Dla zachowania najlepszych efektów działania zaleca się powtórzenie zabiegu, jednak już po jednej serii efekty mogą utrzymywać się nawet do roku.

Cellular Matrix to nowoczesna technologia, która sprawia, że skóra na powrót staje się gładka, elastyczna i napięta. Ta w pełni bezpieczna i bezinwazyjna metoda to doskonały sposób na przywrócenie młodzieńczego wyglądu twarzy. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi zabiegami odmładzającymi oraz zachęcamy do rezerwacji terminu konsultacji z naszymi specjalistami.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl