fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak się pozbyć ginekomastii?
Jak się pozbyć ginekomastii?

Jak się pozbyć ginekomastii? To pytanie spędza sen z powiek wielu mężczyzn zmagających się z tym defektem. Rozwój ginekomastii może prowadzić do sporych problemów z samooceną i pewnością siebie. Na szczęście obecnie istnieją nowoczesne metody, pozwalające na pozbycie się schorzenia bez użycia skalpela. W tym artykule przybliżymy przyczyny powstawania tego problemu oraz opiszemy przebieg zabiegu pozwalającego sobie z nim poradzić.

Spis treści
Rodzaje i geneza problemu
Czym się różni od lipomastii?
Dostępne techniki zabiegowe
Przebieg liposukcji
Przygotowanie do zabiegu
Rekonwalescencja
Efekty

Zastanawiasz się, jak się pozbyć ginekomastii? Poznaj rodzaje i genezę problemu

Aby dowiedzieć się, jak się pozbyć ginekomastii, dobrze jest wiedzieć, jaka jest przyczyna jej powstania. Ginekomastia to rozrost tkanki gruczołowej i tłuszczowej w obrębie piersi oraz brodawek sutkowych u mężczyzn. Występują dwa rodzaje tego schorzenia: fizjologiczna i patologiczna.

Fizjologiczna

Do wariantu fizjologicznego dochodzi wtedy, gdy gruczoł piersiowy u chłopców ulega powiększeniu w okresie dojrzewania. Jest to spowodowane dużymi zmianami hormonalnymi zachodzącymi w młodym organizmie – do powiększenia piersi dochodzi w momencie zmiany stosunku poziomu estradiolu i testosteronu na rzecz estradiolu, czyli żeńskiego hormonu płciowego. Stan ten jest zwykle przejściowy i zanika po upływie kilku lub kilkunastu miesięcy, gdy poziomy hormonów w organizmie stabilizują się.

Patologiczna

Wersja patologiczna schorzenia to stan rozrostu gruczołów piersiowych u mężczyzn dorosłych. Może mieć różne przyczyny i często powoduje spadek pewności siebie i zwątpienie we własną męskość.

Przyczyny powstawania

Przyczyn rozwoju problemu u mężczyzn jest kilka. Do najważniejszych zaliczamy zaburzenia równowagi hormonalnej. Mogą być one spowodowane przyjmowanymi lekami, chorobami endokrynologicznymi i chorobami prostaty lub jąder. Również schorzenia wątroby mogą przyczyniać się do rozwoju problemu z uwagi na zaburzony metabolizm hormonów.

Genetyka

Drugą, równie ważną przyczyną powstawania schorzenia jest genetyka. Skłonności genetyczne mogą prowadzić do gromadzenia się nadmiaru tkanek w okolicach sutka. Jest to poważny problem, w przypadku którego leczenie przyczynowe nie ma racji bytu. Można jedynie skupić się na pozbyciu się skutku, w tym przypadku usunięcie nagromadzonych tkanek przy pomocy narzędzi medycyny estetycznej.

Tryb życia

Niemniej istotnym czynnikiem predysponującym do rozwoju schorzenia jest nadwaga oraz niezdrowy tryb życia. Nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie siłą rzeczy zwiększa prawdopodobieństwo jej nagromadzenia w niepożądanych miejscach. Dodatkowo tkanka tłuszczowa jest tkanką hormonalnie czynną. Dlatego też jej nadmiar może prowadzić do zaburzeń równowagi hormonalnej, a co za tym idzie, do rozwoju ginekomastii u mężczyzn.

Czym się różni od lipomastii?

Ginekomastia i lipomastia to dwa schorzenia prowadzące do podobnych skutków – powiększenia okolic sutków u mężczyzn. Dlatego też na pierwszy rzut oka mogą wydawać się tą samą chorobą. Różnią się natomiast strukturą zgromadzonej tkanki – w przypadku lipomastii nagromadzeniu ulega jedynie tkanka tłuszczowa, natomiast przy ginekomastii rozrasta się również tkanka gruczołowa. Inne są również przyczyny obu schorzeń. Lipomastia rozwija się zwykle z powodu nadwagi oraz skłonności genetycznych, a w przypadku opisywanego schorzenia kluczową rolę odgrywa czynnik hormonalny.

Jak się pozbyć ginekomastii?

Na pytanie, jak pozbyć się ginekomastii, odpowiedzi szuka wielu mężczyzn zmagających się z tym kompleksem. Krokiem w dobrą stronę jest z pewnością zrzucenie nadmiaru kilogramów i wprowadzenie do swojego życia regularnego wysiłku fizycznego. Jednakże zmiana trybu życia i utrata masy ciała zwykle nie są w stanie zagwarantować satysfakcjonujących rezultatów. Jedynym w pełni skutecznym rozwiązaniem jest udanie się po pomoc do specjalisty.

Dostępne techniki zabiegowe

lipolife narzędzie

Do niedawna schorzenie to usuwało się jedynie przy pomocy technik chirurgicznych. W trakcie takiego zabiegu pacjent poddawany jest znieczuleniu ogólnemu. Usuwana jest nagromadzona tkanka, a także nadmiar rozciągniętej skóry. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązania jest jego wysoka skuteczność. Natomiast nie można pominąć wysokiej inwazyjności takiej operacji, która wiąże się z pewną dozą ryzyka i możliwymi komplikacjami. Dlatego też obecnie dużą popularność zyskuje liposukcja laserowa przy pomocy technologii LipoLife 3G, która zapewnia doskonałe rezultaty przy minimalnej inwazyjności samego zabiegu.

 

Przebieg zabiegu liposukcji

Liposukcja laserowa z użyciem lasera LipoLife 3G jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu eliminuje się ryzyko anestezjologiczne związane ze znieczuleniem ogólnym, a zabieg przebiega dużo szybciej. Podczas procedury chirurg wykonuje niewielkie nacięcie na skórze, przez które wprowadzana jest specjalna kaniula, służąca do usunięcia tkanki tłuszczowej. Wiązka lasera rozbija tkankę tłuszczową, która następnie jest usuwana. Po zakończeniu zakładane są szwy oraz opatrunek zabezpieczający.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem należy odbyć wizytę konsultacyjną z lekarzem specjalistą. Przeprowadza on dokładne badanie oraz wywiad, które pozwalają na prawidłowe zdiagnozowanie problemu oraz opracowanie planu leczenia. Zwykle należy również wykonać podstawowe badania zlecone przez lekarza, które dostarczą informacji o ogólnym stanie zdrowia.

Liposukcja laserowa jest stosunkowo mało inwazyjna, a co za tym idzie, nie wymaga skomplikowanych przygotowań. Na około 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie należy palić papierosów ani przyjmować leków wpływających na gęstość krwi, np. aspiryny. Kilka dni przed należy poświęcić czas na odpoczynek i unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz treningów sportowych.

Rekonwalescencja

Rekonwalescencja zwykle przebiega bez komplikacji. Należy przede wszystkim stosować się do wszelkich zaleceń lekarza przeprowadzającego zabieg. Ważne jest, aby unikać uprawiania sportu, odwiedzania sauny i basenu, a także trzeba nosić zalecony przez lekarza specjalny pas uciskowy. Te środki ostrożności mają na celu zapewnienie bezproblemowego przebiegu procesu gojenia się tkanek.

Efekty

Oprócz najważniejszego rezultatu, czyli utraty tkanki tłuszczowej, użycie lasera LipoLife 3G zapewnia również ujędrnienie skóry oraz wspomaga obkurczanie się jej nadmiaru po zabiegu. Dzięki temu nie jest konieczne poddawanie się zabiegom chirurgicznym w celu usunięcia rozciągniętej skóry. Efekty zabiegu są widoczne bardzo szybko, w przypadku zaawansowanego przypadku schorzenia nawet od razu po zabiegu. Jednakże w większości przypadków na widoczne rezultaty należy trochę poczekać, gdyż bezpośrednio po wyjściu z gabinetu okoliczne tkanki będą opuchnięte. Po upływie kilku tygodni można cieszyć się już pełnym efektem zabiegu.

Zapraszamy do umówienia się na konsultację w Kaniowscy Clinic. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i dobiorą najlepsze metody leczenia, zapewniające doskonałe rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas